רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

בדיקת שינה

בדיקת שינה מטעם תל אביב מדיקל סנטר

בדיקת שינה
בדיקת שינה

בדיקת שינה מקצועית נמנית בין השירותים השונים שאנו מספקים במרכז הרפואי תל אביב מדיקל סנטר. אנו מבצעים בדיקת שינה ביתית, המתקיימת בבית הנבדק בסביבתו הטבעית והנוחה. הבדיקה מתבצעת תוך שימוש במכשור ייעודי מתקדם. על ביצועה ועל פענוח תוצאותיה אמון ד”ר אבי בלונדר, מומחה לרפואת שינה. בתל אביב מדיקל סנטר תוכלו ליהנות מזמינות גבוהה של הבדיקה ומקביעת תור בהקדם האפשרי. לרוב ניתן לקבל החזר תשלום על הבדיקה באמצעות ביטוח בריאות פרטי וביטוחים משלימים בקופות החולים.

מטרתה וחשיבותה של בדיקת השינה

אנו מבצעים בדיקת שינה במטרה לאבחן הפרעות שינה שונות כגון: הפרעות נשימה, נחירות, תנועתיות מוגברת בשינה, תנועות מחזוריות של הגפיים בשינה, נדודי שינה, קושי בהירדמות, שינה שטחית, ישנוניות ועייפות יתר במהלך היום ועוד. אנשים רבים חווים הפרעות שינה כגון אלה, לעיתים אף מבלי שיהיו מודעים לכך. כתוצאה מהפרעות השינה הם עלולים לחוות עייפות רבה במהלך שעות הערות, חוסר ריכוז ועצבנות הפוגעים בתפקודם היומיומי. במקרים רבים, כאשר פונים לבדיקת נוירולוג או רופא אף אוזן גרון לבירור התסמינים, אלו יפנו את המטופל לביצוע בדיקת שינה.

בדיקת שינה מקצועית, לרבות בדיקת שינה ביתית, מאפשרת לאבחן את בעיות השינה ולטפל בהן בהתאם.


נוירולוגים במרכז


כיצד מתבצעת בדיקת שינה בבית?

בדיקת שינה מטעם תל אביב מדיקל סנטר כוללת 3 שלבים:

שלב א’: פגישה עם המומחה לרפואת שינה, ד”ר אבי בלונדר, הכוללת ריאיון בו הרופא בוחן את הרקע הבריאותי של הנבדק, את מאפייני השינה שלו ואת סיבת הפנייה לבדיקה. מומלץ להגיע לפגישה הראשונית בליווי בן/בת הזוג שיכולים לספק מידע רלוונטי נוסף על דפוסי השינה של הנבדק. לעיתים, כבר בשלב זה ניתן לבצע אבחון ראשוני של הבעיה.

שלב ב’: בדיקת שינה ביתית המבוצעת באמצעות מכשיר המצויד בחיישנים שמזהים הפסקות נשימה, ומכשיר נוסף המחובר לאגודלו של הנבדק ובודק אחוזי חמצן בדם. למעשה, הבדיקה מהווה מעקב שינה מבוקר ומתועד.

שלב ג’: בתום בדיקת המעקב אחר שנתו של הנבדק, שואבים את התוצאות ממכשיר הבדיקה, וד”ר בלונדר מבצע פענוח שלהן, לרבות מספר הפסקות נשימה בשעה. בהתאם לתוצאות, הרופא מספק אבחון של הבעיה והתאמת טיפול הולם במידת הצורך.

הכנה לבדיקת שינה בבית

עקרונית, לא נדרשת הכנה מיוחדת עבור בדיקת שינה בבית. עם זאת, בכל חשד להפרעת שינה, מומלץ לבצע מעקב שינה תוך רישום של דפוסי השינה ביומן שינה, מה שעשוי לסייע לרופא לאבחן מהו מקור הבעיה.  ביומן השינה יש לציין את שעת השינה ושעת ההתעוררות, איכות השינה ומספר הפעמים בהם הנבדק מתעורר במהלכה, מאכלים ומשקאות שנצרכו לפני השינה, תרופות וזמני נטילתן, וכן תחושות המלוות את הנבדק לפני שהוא הולך לישון.

מחלקת נוירולוגיה רופאים

דילוג לתוכן