רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

פרופסור דניאלה יעקובוביץ

פרופסור דניאלה יעקובוביץ

פרופסור דניאלה יעקובוביץ

ייעוץ אנדוקרינולוג בכיר – פרופ‘ דניאלה יעקובוביץ הינה רופאה אנדוקרינולוגית, בעלת שם עולמי בתחום רפואת הסוכרת.
כיום היא עובדת כרופאה בכירה במרפאת הסוכרת במרכז הרפואי וולפסון בחולון, וכן במכון אנדוקרינולוגיה, מטבוליזם ויתר לחץ דם במרכז הרפואי איכילוב בתל אביב. בנוסף, היא עובדת כמומחית לאנדוקרינולוגיה בתל אביב מדיקל סנטר.

פרופ‘ יעקובוביץ הינה בוגרת הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת ונצואלה. כמו כן היא בוגרת תואר שני באנדוקרינולוגיה מטעם אוניברסיטת קולומביה בניו יורק. בשנת 1996 סיימה התמחות בסוכרת וחילוף חומרים וקיבלה תואר פרופסור מטעם אוניברסיטת ונצואלה. בשנת 1998 קיבלה תואר פרופסור מבית הספר לרפואה של וירג‘יניה.
בשנת 1984 החלה לעבוד כרופאה מן המניין בסגל בית החולים בקראקס בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת ונצואלה. ב-1998 עמדה בראש מרכז מחקר בקראקס לתחום סוכרת, השמנת יתר ובעיות פוריות.

בשנת 2009 עלתה פרופ‘ יעקובוביץ לישראל, ומיד החלה לעבוד במרפאת הסוכרת של המרכז הרפואי וולפסון בחולון. בהמשך השתלבה גם בתפקידיה כמצוין לעיל, במרכז הרפואי איכילוב ובמרכז הרפואי תל אביב מדיקל סנטר. בנוסף לתחום הסוכרת, היא עוסקת גם בהשמנת יתר ובתסמונת שחלות פוליציסטיות הקשורה לפוריות האישה.

מחקריה ומאמריה של פרופ‘ דניאלה יעקובוביץ בתחום הסוכרת והדיאטה מוכרים בעולם הרפואה הבינלאומי והתפרסמו במגזינים הרפואיים המובילים בעולם. בשנת 2012 התפרסמו תוצאותיו הרשמיות של מחקר רב תהודה, שהובילה בשיתוף עם עמיתיה ממרפאת הסוכרת במרכז הרפואי וולפסון. מחקר זה הציג ממצאים מהפכניים, לפיהם דיאטה הכוללת ארוחת בוקר עשירה בפחמימות ובחלבונים, מסייעת בירידה במשקל ובמניעת השמנה חוזרת. תוצאה זו מושגת עקב הפחתת תחושת הרעב והתשוקה לאוכל, הנוצרים כתוצאה מוויסות הפרשת הורמון הגרילין הגורם לתחושת רעב.
בנוסף למחקרים ומאמרים רבים, פרופסור יעקובוביץ פרסמה גם פרקים בספרים מדעיים, וכן ספר בספרדית שתורגם לאנגלית בשם Big Breakfast Diet.

פרופסור דניאלה יעקובוביץ הינה חברה במספר אגודות רפואיות בארץ ובעולם: האגודה לחקר אנדוקרינולוגיה ומחלות מטבוליות, האגודה האמריקנית לסוכרת, עמותת אוסטאופורוזיס בוונצואלה, עמותת טרשת העורקים בוונצואלה, האגודה הישראלית לסוכרת, האגודה הישראלית למחלות אנדוקריניות, האגודה האירופית לחקר הסוכרת.

הרצאה “ההשפעה של ארוחת בוקר על התגובה הגליקמית לאורך היום בחולי סוכרת מסוג 2” של פרופסור יעקובוביץ’ בהוועידה הלאומית לסוכרת 2015

רופאים בחלקה אנדוקרינולוגיה

דילוג לתוכן