רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

מחלקת מחלות כלי דם

VASCULAR_DEPARTMENT

אנחנו כאן כדי למנוע שבץ מוחי
15,000 איש בישראל לוקים מדי שנה בשבץ מוחי. 75% מהם נותרים עם נכות/ פגיעה תפקודית או נפטרים כתוצאה מהפגיעה המוחית. הגיל הממוצע בו לוקים בשבץ מוחי בישראל הינו 69, כאשר 25% מהחולים בני פחות מ-60, ו-10% בני פחות מ-50.

הדרך העיקרית להתמודד עם שבץ מוחי, שהינו גורם התמותה השלישי בעולם – היא למנוע אותו. ניתן למנוע שבץ מוחי על ידי איזון גורמי הסיכון שלו וכן בהתנהלות חיים בריאה ונכונה, הכוללת תזונה מאוזנת, ספורט, בדיקות ומעקב. זוהי מטרתנו באגף מחלות כלי דם בתל אביב מדיקל סנטר בפיקוחו של פרופ’ נתן בורנשטיין – למנוע את האירוע הראשון, או במידה והוא כבר התרחש – למנוע את החזרתיות של אירועים נוספים בעקבותיו.

ייעוץ נוירולוגי למניעה והישנות של שבץ מוחי
אנו ממליצים לכל אדם מגיל 40 ומעלה להגיע אלינו לייעוץ, להיבדק בבדיקה גופנית ובבדיקת אולטרסאונד, ולקבל טיפול מונע במידת הצורך. הייעוץ הנוירולוגי כולל תשאול ובדיקה גופנית לבחינת מצבו הכללי של המטופל וגורמי הסיכון שלו לשבץ מוחי. בהתאם לממצאי הייעוץ יומלץ על בדיקות אולטרסאונד המבוצעות במקום.

בדיקות אולטרסאונד לאבחון שבץ מוחי
באגף מחלות כלי דם של המוח בליווי נוירולוג מומחה ניתן לבצע מספר בדיקות אולטרסאונד פשוטות, שיכולות להקדים תרופה למכה ולמנוע שבץ מוחי. הבדיקות אינן כואבות, אינן פולשניות, לא דורשות הכנה מוקדמת, ואין להן כל השלכות.

רופאים במחלקת מחלות כלי דם

שירותי במחלקת מחלות כלי דם

דילוג לתוכן