בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

טיפול באפילפסיה

עמוד הביתמחלקת נוירולוגיה › טיפול באפילפסיה

טיפול באפילפסיה

אפילפסיה – מתחילים באבחנה
אנשים שחושדים כי חוו התקף אפילפטי אינם יכולים להרשות לעצמם לחכות. הצעד הראשון הוא להיפגש עם נוירולוג מומחה לאפילפסיה, שיוכל לאבחן אם אכן מדובר בהתקף אפילפטי. לעיתים מה שנראה כהתקף אפילפטי איננו כזה. במחלקה הנוירולוגית של תל אביב מדיקל סנטר ניתן להיפגש עם אפילפטולוג, שיבצע את האבחון החשוב וימליץ על טיפול הולם. לצורך האבחון, האפילפטולוג יבחן את ההיסטוריה הרפואית של המטופל ויבצע בדיקה נוירולוגית. לעיתים ועל מנת לבסס את האבחנה או כדי לקבוע במדויק את סוג האפילפסיה, יופנה המטופל לבדיקות נוספות כגון: CT , MRIבדיקת EEG לבחינת הפעילות החשמלית במוח, וכן ניטור EEG ממושך במקרים בהם הוא נדרש.


נוירולוגים במרכז


דרכי הטיפול באפילפסיה

סוג הטיפול באפילפסיה תלוי באבחנה של סוג האפילפסיה ומידת חומרתם של ההתקפים. רוב חולי האפילפסיה נוטלים תרופות אנטי אפילפטיות, שהוכחו כאפקטיביות ביותר במניעת הופעתם של ההתקפים האפילפטיים. כשני שליש מהמטופלים בתרופות אלה, אשר מקפידים על מעקב שוטף, עשויים להיפרד מההתקפים לתמיד. חלקם אף יוכלו להפסיק את נטילת התרופות בהדרגה ובפיקוח רפואי, ללא חשש לחזרת המחלה. המצב אינו דומה בקרב חולים אחרים הסובלים מאפילפסיה כרונית, שאינה מגיבה לטיפול התרופתי. חולים אלה יופנו על ידי הנוירולוג לבחינת אפשרויות טיפוליות אחרות כגון ניתוח אפילפסיה, השתלת קוצב או מכשירים ניסיוניים.
כך או אחרת, נוירולוג-אפילפטולוג הוא הכתובת הראשית לחולי אפילפסיה. עם קבלת טיפול הולם במחלה ותוך מעקב שוטף ועקבי אצל האפילפטולוג, מתאפשר לחולי אפילפסיה לחיות חיים נורמטיביים ככל האדם, ללא שום הגבלה כמעט.

במחלקה הנוירולוגית בתל אביב מדיקל סנטר אנו מבצעים בדיקות וטיפולים נוספים כגון בדיקת EMG, טיפול בכאבי ראש ומיגרנות, טיפול באפילפסיה ילדים, טיפול בבעיות התפתחות נוירולוגיות של הילד, טיפול במחלות כלי דם של המוח, בדיקות אולטרסאונד לאבחון ומניעת שבץ מוחי.

 

מחלקת נוירולוגיה רופאים

דילוג לתוכן