אנחנו ממשיכים לספק שירותים רפואיים למטופלינו. בקליניקה ודרך האינטרנט.
תוך כדי שמירה על אמצעי זהירות למבקרים.
תתקשרו לקבלת מידע וקביעת תור
אנחנו ממשיכים לספק שירותים רפואיים למטופלינו. בקליניקה ודרך האינטרנט. תוך כדי שמירה על אמצעי זהירות למבקרים. תתקשרו לקבלת מידע וקביעת תור
רופא אונליין
03-771-2804
תל אביב מדיקל סנטר – מרכז רפואי פרטי
רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

בדיקת EMG

בדיקת EMG (בדיקת אי אמ ג'י)

בדיקת EMG
בדיקת EMG

מכון EMG מציע בדיקת EMG (בדיקת אי אמ ג'י) לאבחון מחלות ו/או פגיעות בשרירים ובמערכת העצבים ההיקפית. הבדיקות נועדו לאבחן אם קיימת פגיעה כלשהי, ואם כן – מהו סוג הפגיעה, מהו מיקומה ומהי מידת חומרתה. הבדיקות במכון מתבצעות ע“י מומחה מנוסה בתחום, באמצעות מכשור מתקדם, בתנאים נוחים ותוך מתן יחס אישי לכל נבדק.

אחראי המכון: נוירולוג מומחה ד“ר ויטלי פינקלשטיין
ד"ר ויטלי פינקלשטיין
ד"ר ויטלי פינקלשטיין

איזה בדיקות מתבצעות במכון?
במכון מתבצעות בדיקות, שמודדות את הפעילות החשמלית בעצבים ו/או בשרירים, ובוחנות את מידת הפעילות הפיזיולוגית שלהם. מדובר בשני סוגי בדיקות: בדיקת EMG (בדיקת שרירים), . בדיקת NCT הולכה עצבית. לא כל נבדק נדרש לעבור את שתי הבדיקות. ההחלטה איזו בדיקה תתבצע לנבדק כלשהו, נעשית על פי סיבת הפנייה למכון ובהתאם למטרת הבדיקה.

הבדיקות מתבצעות באופן פרטי על ידי נויורלוג בכיר.

בעלי ביטוח בריאות פרטי יכולים לקבל החזר תשלום על הבדיקה בהתאם להסכם עם חברת הביטוח.

בדיקת EMG (בדיקת השרירים) Electromyography מטרת הבדיקה:

בדיקת אי אמ ג'י מעריכה את הפעילות החשמלית של השריר. ניתן לאמת באמצעותה פגיעה עצבית היקפית ולאבחן מחלות שריר מולדות או נרכשות כגון: מיוזיטיס (Myositis), מיופתיות (Myopathy), ומחלות “עצב–שריר” כגון: מיאסתניה (Myasthenia Gravis) ואמיוטרופיה (Amyotrophy).

הכנה לבדיקה:
אין להשתמש במשחות או בקרם גוף ביום הבדיקה. יש ללבוש בגדים רחבים. יש ליידע את הרופא הבודק על נטילת תרופות, במיוחד תרופות לדילול הדם  ולהתייעץ עמו לגביהן.

מהלך הבדיקה:
מחדירים למספר נקודות בשריר מחט חד פעמית דקה מאוד. הנבדק מתבקש לבצע כיווץ והרפיה של השריר בהתאם להוראות הרופא.
מה עליכם להביא לבדיקות?

  • תעודת זהות
  • מכתב מפורט מהרופא המפנה
  • תוצאות בדיקות EMG קודמות (במידה ויש)
  • אנשים עם קוצב לב צריכים להצטייד באישור לביצוע הבדיקה מהרופא המטפל

תוצאות, פענוח: התוצאות של בדיקות EMG ניתן לקבל לעיתים כבר לאחר הבדיקה.

בדיקת NCT הולכה עצבית:  nerve conduction tests – מטרת הבדיקה:
בדיקה זו הינה חלק מסדרת בדיקות נוירולוגיות. במסגרתה ניתן לאבחן: תסמונת התעלה הקרפלית (Carpal Tunnel Syndrome – CTS), פולינוירופתיה סוכרתית (Diabetic Neuropathy), רדיקולופתיה (Cervical or Lumbar Radiculopathy) ופגיעות אחרות בעצב ההיקפי.
מגבלות הבדיקה: יש ליידע את הרופא המבצע על קיומו של קוצב לב. במקרה כזה הבדיקה תבוצע בגפה המרוחקת מהלב. מגבלות אנטומיות – ישנם עצבים שלא ניתנים לבדיקה ישירה בשל מיקומם האנטומי, כמו שורשי העצבים היוצאים מחוט השדרה. הבדיקה מעריכה את סיבי העצבים שקוטרם גדול, כך שייתכן שנוירופתיה הפוגעת בעצבים בעלי קוטר קטן לא תאובחן דרכה.
מהלך הבדיקה: הבדיקה בוחנת את ההולכה העצבית מנקודה אחת לשנייה ע“י גירוי חשמלי. לשם כך מוצמדות לשריר אלקטרודות שטח חד פעמיות, בהן מועבר זרם חלש, המדגים את ההולכה העצבית. התוצאה נרשמת במוניטור. אין כל סיכון בבדיקה.