סומכים על כוחות הביטחון ועל עם ישראל הגיבור שלנו. צוות תל אביב מדיקל סנטר ממשיכים לתת מענה ושירות חיוני לכל קהל מטופלינו. חשוב לציין שהרחבנו את מחלקת שירות בדיקות וייעוצים רפואיים בבית המטופל. ביחד חזקים וביחד ננצח!
בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

MRI פרטי

זקוקים לבדיקת MRI ?

קבעו לכם תור ל-MRI לעוד חודש או יותר?

חברות המסייעות לתיאום בדיקות דורשות מכם תשלום עבור קביעת בדיקת MRI  פרטי?

MRI פרטי
MRI פרטי

חסכו לעצמכם את כל התהליכים המסורבלים וההוצאות המיותרות – פנו אלינו ונקבע לכם תור ל-MRI  פרטי תוך מספר ימים.

אם ברשותכם ביטוח פרטי, נשמח לבדוק עבורכם זכאות להחזר עלות הבדיקה מחברת הביטוח.

לקביעת תור או לכל בירור התקשרו 03-771-2804

MRI פרטי כדאי לקבוע דרך תל אביב מדיקל סנטר

אנשים רבים שמעוניינים בביצוע בדיקת MRI דחוף לצורך אבחון כלשהו, מגלים שקביעת תור לבדיקה כזו אינה עניין של מה בכך. לרוב, כשפונים אל מרכז רפואי כזה או אחר, נאלצים להמתין לפחות חודש עד מועד הבדיקה. במקרה הטוב ובלית ברירה, כאשר פונים אל חברת אסיסטנס המסייעת בקביעת תורים עבור בדיקות רפואיות שונות וביניהן בדיקות MRI פרטיות – מגלים שהשירות כרוך בתשלום לא מבוטל.

הקדמת תור MRI זהו אחד המהלכים החשובים, ולעיתים אפילו הגורליים עבור חולים מסוימים. MRI הינה אחת הבדיקות האבחוניות המובילות בגילוי מחלות קשות. גילוי מוקדם של המחלה באמצעות הקדמת תורMRI  עשוי להיות גורם מרכזי לריפוי ולהצלת חיים.

אפשר למנוע את כל הלחץ, ההמתנה וההוצאות המיותרות על ידי פנייה אלינו. אנו קובעים ועורכים בדיקת MRI פרטית בתהליך מהיר, מקצועי ואדיב. את ההתייחסות המקצועית והאישית תוכלו לחוש מיד בשיחת הטלפון עם מזכירת המרכז. בסיום השיחה כבר תהיו מסודרים – עם תור MRI פרטי לימים הקרובים במרכז רפואי איכותי.

לקביעת תור או לכל בירור התקשרו 03-771-2804

וידאו על בדיקת MRI

 

חשיבות בדיקות MRI פרטיות

בדיקת MRI מיועדת לאבחון מחלות, בעיות ופגיעות שונות באיברים ומערכות בגוף. במהלך הבדיקה סורקים את האיברים הפנימיים בגוף ע”י תהודה מגנטית ללא הליך פולשני. בבדיקה מופקות תמונות מדויקות וברורות של האיברים, הניתנות לעיבוד עד כדי “פריסה” של האיברים. בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת הזו, רופא יכול להתמד בפרטים הספציפיים ביותר ולבצע אבחון מדויק.

מטבע הדברים ומאופי הבדיקה ניתן להבין, שכאשר מטופל מופנה לבדיקת MRI, גם אם אין זה MRI דחוף בהגדרתו, עדיין מדובר בבדיקה בעלת חשיבות גבוהה לאבחון בעיה כלשהי, ויפה לבצעה שעה אחת קודם. ישנן מחלות ובעיות שאבחון מהיר שלהן עשוי להציל חיים או למנוע מצב רפואי בלתי הפיך. אם אדם מקבל הפניה ל-MRI ונדרש להמתין זמן רב עד לביצועה – הדבר עלול לעלות לו בבריאותו. לפיכך, יש חשיבות רבה לביצוע בדיקת MRI פרטית במהירות המרבית.

אנחנו נדאג לכל – מקביעת תור מהיר עד בירור החזר כספי

אם יש לכם צורך בביצוע MRI פרטי, הכתובת היא תל אביב מדיקל סנטר. צריך רק להתקשר אלינו ומרגע זה אנו דואגים לכל – נמצא לכם את התור הקרוב ביותר, נתאם לכם בדיקה במרכז רפואי מקצועי ומוכר בהליך המזורז ביותר, נעדכן אתכם בכל הנדרש ונקשר ביניכם לבין נציג המרכז בו תבוצע הבדיקה. כמו כן, נבדוק עבורכם את נושא ההחזר מחברת ביטוח בה יש לכם ביטוח פרטי.

MRI – שאלות ותשובות

מהי בדיקת MRI?
באיזה מקרים יש לעשות בדיקת MRI?
האם יש קרינה בבדיקת MRI?
האם בדיקת MRI מסוכנת?
האם בדיקת MRI מסוכנת לילדים?
האם בדיקת MRI הינה פולשנית?
האם בדיקת MRI כואבת?
מדוע נשמע רעש בעת הבדיקה והאם הוא מסוכן?
איזה חלק של הגוף סורק מכשיר ה-MRI?
האם חייבים להכניס את כל הגוף למכשיר ה-MRI?
מהו חומר ניגוד בבדיקת MRI?
מתי משתמשים בחומר ניגודי?
האם נשים בהיריון יכולות לעבור בדיקת MRI?
האם ניתן להניק לאחר הזרקת חומר ניגודי?
כמה זמן נמשכת הבדיקה?
האם חייבים הפניית רופא לבדיקת MRI?
האם יש צורך בהכנה מוקדמת לבדיקה?
האם בדיקת MRI דורשת אשפוז?
איך מומלץ להתלבש לקראת הבדיקה?
האם ניתן להיכנס לחדר הבדיקה עם מלווה?
מהם היתרונות של בדיקת MRI?
האם יש מגבלות לבדיקת MRI?
האם ניתן לעשות בדיקת MRI עם גשרים על השיניים?
תוך כמה זמן אקבל את תוצאות הבדיקה?
מהי עלות הבדיקה?
האם ניתן לקבל החזר מטעם קופת חולים?
האם ניתן לקבל החזר מטעם ביטוח פרטי?

אל תחכו לתור בעוד חודש או יותר.

צרו עימנו קשר לקביעת MRI פרטי ללא דיחוי – לבריאותכם!

מהי בדיקת MRI?
בדיקת MRI הינה בדיקת הדמיית גוף מתקדמת ויעילה. הבדיקה נעשית באמצעות הפעלת שדה מגנטי עוצמתי, המשפיע על אטומי מימן שמצויים בתוך מולקולות מים בגוף. כיוון שתגובת החלקיקים לשדה המגנטי משתנה מרקמה לרקמה, ניתן לקבל תמונה ברורה ואיכותית של האיבר או החלק בגוף אותו מעוניינים לבדוק. באמצעות בדיקת MRI ניתן להפיק תמונה תלת-ממדית מזוויות שונות ובכל העומקים של איבר הגוף. לשם כך מבצעים פריסה של תמונת האיבר, וכך ניתן לראות מה מתרחש בכל הרבדים שלו. הרופא המפענח יוכל להסיק מהתמונה המתקבלת מהו מצבו הרפואי של האיבר הנבדק, ולהמליץ לרופא המטפל באשר להמשך הבירור במידת הצורך.
באיזה מקרים יש לעשות בדיקת MRI?
מומלץ לבצע בדיקת MRI במקרים בהם עולה חשד לנזק ברקמות הגוף, כגון גידולים סרטניים או שפירים, וכן כאשר המטופל סובל מבעיות מפרקים, וכאבים בגב, בידיים, ברגליים, בעמוד השדרה ועוד. הבדיקה יעילה באבחון בעיות ומחלות באיברים פנימיים כגון כבד, לבלב, כליות, דרכי השתן, המעי הגס ועוד, ולעיתים היא נדרשת גם לאבחון בעיות מוחיות. אצל אנשים הסובלים מבעיות קרדיו-וסקולריות הבדיקה מאפשרת לזהות שינויים או בעיות בעורקים. בכל המקרים, הבדיקה מאפשרת להגיע לאבחנה מדויקת ביותר ולבצע בירור רפואי מעמיק אך בלתי פולשני.

האם יש קרינה בבדיקת MRI?
MRI הינה טכנולוגיה מתקדמת ביותר, אשר שונה במהותה מטכנולוגיות הרנטגן או ה-CT בהן עושים שימוש בקרינה. בבדיקת MRI אין שימוש בקרינה אלא בשדה מגנטי שאינו מזיק.

האם בדיקת MRI מסוכנת?
הבדיקה הינה מתקדמת ובטוחה ואין בה סיכונים. בשונה מבדיקות רנטגן או CT בהן נעשה שימוש בקרינה רדיואקטיבית, בבדיקת MRI נעשה שימוש בשדה מגנטי שאינו מסב שום נזק לגוף. הבדיקה דורשת מהנבדק להישאר ללא תנועה במרחב הצר של המכשיר לזמן הסריקה, מה שיכול לגרום לאי נוחות קלה לנבדקים מסוימים. יש מקרים בהם מורגשת תחושת חום באזור הנסרק – מדובר בהליך תקין, אך במידה והדבר מציק לנבדק, יש לדווח על כך לטכנאי הבודק.
האם בדיקת MRI מסוכנת לילדים?
בדיקת MRI לילדים אינה שונה מזו של המבוגרים, ואינה טומנת בחובה כל סכנה עבורם. ישנם ילדים שעלולים לגלות סימני פחד ולחץ בזמן שהם נדרשים שלא לזוז בשטח הצר של המכשיר. לפיכך, מומלץ לשוחח עם הילד הנבדק לפני הבדיקה ולהכינו מראש. הורה מלווה יוכל להישאר בחדר הבדיקה כדי לעזור לילד במידת הצורך ולהרגיעו. כמו כן, הטכנאים שלנו הינם מנוסים ובעלי גישה בעבודה עם ילדים, הם מסבירים להם על מהלך הבדיקה ויודעים כיצד להרגיע אותם.
האם בדיקת MRI הינה פולשנית?
הבדיקה אינה פולשנית. ש נבדקים שעלולים לחוש אי נוחות מסוימת כתוצאה מהדרישה לחוסר תזוזה כשהם נתונים במקום צר או עקב הרעש של המכשיר. יש לדווח לטכנאי מבצע הבדיקה על כל אי נוחות, והוא יטפל בעניין.
האם בדיקת MRI כואבת?
הבדיקה אינה כואבת. ישנם נבדקים שחשים אי נוחות כשהם נדרשים שלא לנוע בתוך מסילת המכשיר הצרה, או שהם נרתעים מרעש המכשיר. בכל תחושת אי נוחות יש לפנות לטכנאי מבצע הבדיקה, והוא יטפל בעניין.
מדוע נשמע רעש בעת הבדיקה והאם הוא מסוכן?
במהלך הבדיקה נשמעות נקישות תכופות במכשיר. זאת כתוצאה מסלילים שמופעלים ונכבים בזמן שהמכשיר מצלם וסורק את הגוף. הרעש אינו מזיק ואינו מסוכן.
איזה חלק של הגוף סורק מכשיר ה-MRI?
המכשיר סורק כמעט כל חלק ואיבר בגוף - מפרקים, כלי דם, מוח ואיברים פנימיים שונים. הטכנאי שמבצע את הבדיקה יסרוק את חלק הגוף הרלוונטי בהתאם לבקשת הרופא המפנה.
האם חייבים להכניס את כל הגוף למכשיר ה-MRI?
האיבר הנבדק חייב להיות במרכז האזור הסורק, והטכנאי שמבצע את הבדיקה יבקש מהנבדק להתמקם בתוך מנהרת המכשיר בהתאם. יתכן שחלק מסוים של הגוף יישאר מחוץ למנהרה במהלך הבדיקה. כך לדוגמה, אם צריך לסרוק את הצוואר, חלק ניכר מהגוף יישאר מחוץ למנהרת המכשיר, ולעומת זאת אם צריך לסרוק את הבטן, רוב הגוף יהיה בתוך המכשיר.
מהו חומר ניגוד בבדיקת MRI?
ישנם מקרים בהם חשוב להגיע בבדיקה לדיוק מיוחד, להדגיש איברים או כלי דם מסוימים כדי לאבחן בהם פתולוגיה, ואז עולה צורך בשימוש בחומר ניגודי בשם גדולינום. לגדולינום יש תכונות מגנטיות, הוא אינו מכיל חומר מיינן או יוד. הגדולינום מופרש מהגוף בתוך 24 שעות ואינו מזיק.
מתי משתמשים בחומר ניגודי?
לא בכל בדיקת MRI יש צורך בשימוש בחומר ניגודי. כאשר רופא מפנה נבדק לביצוע MRI, הוא מציין בהפניה את כל המידע הרפואי הנדרש. בהתאם לכך, הטכנאי שמבצע את הבדיקה יקבע אם יש צורך בהזרקת הגדולינום. השימוש בחומר הניגודי תלוי בסוג הבדיקה ובממצאים הרפואיים והאבחוניים המפורטים בהפניה מהרופא. לעיתים הרופא עצמו ימליץ על שימוש בחומר הניגודי.
האם נשים בהיריון יכולות לעבור בדיקת MRI?
נשים בהיריון יכולות לעבור בדיקת MRI לאורך כל תקופת הריונן. עם זאת, עליהן להימנע מבדיקת MRI שעושה שימוש בחומר ניגודי.

האם ניתן להניק לאחר הזרקת חומר ניגודי?
מומלץ להימנע מהנקה 24 שעות לאחר הזרקת החומר הניגודי. אימהות שמניקות יכולות לשאוב חלב עבור תינוקן לפני הזרקת החומר הניגודי.
כמה זמן נמשכת הבדיקה?
לרוב, הבדיקה נמשכת בין 15 ל-45 דקות. משך הבדיקה תלוי בדרישת הרופא המפנה ובאיבר הנסרק. במקרים בהם נדרשת סריקה מקיפה במיוחד, יתכן שהבדיקה תימשך יותר מ-45 דקות.
האם חייבים הפניית רופא לבדיקת MRI?
בהחלט. חייבים להגיע לבדיקה עם הפניית הרופא המטפל, בה הוא יפרט אודות האיזור או האיבר שדרושה לו בדיקה. כמו כן, לעיתים הרופא ימליץ לגבי השימוש בחומר הניגודי.
האם יש צורך בהכנה מוקדמת לבדיקה?
אין כל צורך בהכנה מראש לבדיקה, והנבדקים לא נדרשים לצום או להימנע משינה. מומלץ להגיע לבושים בבגדי כותנה, ולהימנע מלהכניס לחדר הבדיקה כל פריט מתכתי, לרבות כרטיס עם פס מגנטי.
האם בדיקת MRI דורשת אשפוז?
הבדיקה אינה דורשת אשפוז. היא מתבצעת במכון רפואי המנוסה בביצוע בדיקות MRI וצפויה להימשך בין 15 ל-45 דקות, כשלאחר מכן הנבדק משוחרר לביתו.
איך מומלץ להתלבש לקראת הבדיקה?
רצוי להתלבש בבגדי כותנה, ולהימנע מבגדים שכוללים חלקים מתכתיים כגון רוכסן, סיבים סינתטיים, כפתורים מתכתיים וכיו"ב. בכל מקרה, לנבדקים יוצע ללבוש חלוק בזמן הבדיקה.
האם ניתן להיכנס לחדר הבדיקה עם מלווה?
בהחלט, מכיוון שאין בבדיקה סיכון לקרינה, ניתן להיכנס לחדר עם מלווה, ובתנאי שהוא יסיר מגופו כל חפץ מתכתי לרבות כרטיסים עם פס מגנטי.
מהם היתרונות של בדיקת MRI?
MRI הינה בדיקה יעילה ומתקדמת יותר בהשוואה לבדיקות הדמיה אחרות כדוגמת CT או רנטגן. הבדיקה אינה עושה שימוש בקרינה מייננת, ומצד שני היא מספקת הסתכלות מעמיקה על מרבית אברי הגוף ומערכותיו.
האם יש מגבלות לבדיקת MRI?
במידה ולנבדק יש גשר על השיניים, לא ניתן להגיע לדיוק מרבי של סריקה באזורי הצוואר והראש. כמו כן, לא ניתן לעבור את הבדיקה כאשר אדם נושא עליו חפצים מתכתיים וכרטיסים בעלי פס מגנטי. אנשים שחוששים מהימצאות בחללים צרים וסגורים, או כאלה הנרתעים מרעש שמפיק המכשיר, עלולים לחוש שלא בנוח בעת הבדיקה. בכל אי נוחות ניתן לפנות לטכנאי מבצע הבדיקה, שיפעל כדי להקל על הנבדק.
האם ניתן לעשות בדיקת MRI עם גשרים על השיניים?
בעיקרון הדבר אפשרי אלא אם כן מדובר בבדיקה שבה יש לסרוק את אזור הראש והצוואר. זאת מכיוון שהמכשיר צריך להתכוונן על האזור הנסרק כדי להגיע לרמת דיוק מרבית, ואילו החלקים המתכתיים עלולים להפריע לכוונון המכשיר, מה שעלול למנוע ממנו להגיע לרמת הדיוק הנדרשת. לצערנו, לא ניתן להעריך מראש את רמת הדיוק אליה יוכל המכשיר להגיע במקרה כזה.
תוך כמה זמן אקבל את תוצאות הבדיקה?
אחר ביצוע הבדיקה, ממצאיה יפוענחו על ידי רופא רדיולוג. לרוב, התוצאות יועברו לרופא המטפל שהפנה לבדיקה תוך 14-7 ימים. במסגרת ביצוע MRI באופן פרטי, ניתן לזרז את קבלת פענוח התוצאות תמורת תשלום נוסף.
מהי עלות הבדיקה?
עלות בדיקת MRI פרטית ללא חומר ניגוד - נעה בין 2300 - 3500 ₪.
עלות בדיקת MRI פרטית עם חומר ניגוד - נעה בין 2800 - 5500 ₪
מחירים אלו מיוחסים לבדיקה עבור אזור אחד בגוף.
בחלק מהמרכזים הרפואיים המבצעים בדיקות, ניתן לזרז את קבלת פענוח תוצאות הבדיקה תמורת תוספת תשלום.
האם ניתן לקבל החזר מטעם קופת חולים?
ברך כלל אין החזר מקופות חולים עבור בדיקה זו.
האם ניתן לקבל החזר מטעם ביטוח פרטי?
בדרך כלל ניתן לקבל החזר מביטוח פרטי וכתבי שירות אמבולטוריים למיניהם, בכפוף לסוג הפוליסה ולתנאיה.
דילוג לתוכן