בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

חומצות אורגניות בשתן

בדיקת חומצות אורגניות בשתן בתל אביב מדיקל סנטר

בתל אביב מדיקל סנטר אנו מבצעים כ-900 בדיקות מעבדה, ביניהן נמנית גם בדיקת

בדיקת חומצות אורגניות בשתן
בדיקת חומצות אורגניות בשתן

חומצות אורגניות בשתן. אנו מבצעים את הבדיקה המקיפה ביותר מסוג זה, שכוללת את כל קשת התופעות אותן ניתן לזהות באמצעות מטבוליטים (תרכובות שחיוניות לתפקודו של הגוף) ועל ידי מולקולות אורגניות בשתן. כמו כל בדיקות מעבדה שאנו מבצעים, גם בדיקה זו נעשית באופן פרטי, אמין ודיסקרטי.

 

מהי בדיקת חומצות אורגניות בשתן – Organic Acids Test ?

חילוף החומרים שלנו משפיע על שורת תהליכים חשובים בגוף, ולכן יש לו השפעה רבה גם על בריאותנו. כדי לבחון את תקינות חילוף החומרים ניתן לערוך בדיקה יסודית ייעודית – בדיקת חומצות אורגניות בשתן – Otganic AcidsTest – OAT . מדובר בבדיקה מקיפה המשמשת לסריקת מערכות רבות בגוף.  זאת על ידי זיהוי 75 חומצות אורגניות חריגות שנוצרות תוך כדי תהליך חילוף החומרים בגוף, ושנוכחותן יכולה להעיד על הפרעות ביוכימיות ואנדוקריניות, מחלות מטבוליות, ליקוי או מחסור בוויטמינים ועוד. הבדיקה מספקת מידע חיוני על גורמים שמשפיעים על מצבו הרפואי של הנבדק ועל דרכי הטיפול בבעיות שונות.

 

ישנו קשר בין חומצות אורגניות לבין בעיות רפואיות

גוף האדם מכיל חומצות אורגניות המהוות תוצרי לוואי של פעילות התאים השונים. לרוב חומצות אלו זניחות, אך כאשר אדם לוקה במחלה, חיידק, אלרגיה וכו’, עקבותיהן יופיעו בשתן באופן חריג ויאותתו כי משהו בגוף אינו תקין. ישנן חומצות שנוצרות מצמיחה מוגברת של שמרים במערכת העיכול או מחיידקים שמתהווים עקב תפקוד לקוי של מערכת החיסון, או מחשיפה לתרופות ועוד. באמצעות גילוי החומצות, זיהוי שלהן ובידודן, אפשר לגלות את שורשיהן של מגוון בעיות ולהגדיל משמעותית את הסיכוי להצלחת הטיפול ולריפויה של המחלה.

 

בדיקת חומצות אורגניות בשתן מקיפה נושאים כגון:

  • שמרים וחיידקים – זו הבדיקה היחידה המבדילה בין חיידקים מועילים למזיקים, ואף מזהה מטבוליטים רעילים שמעודדים הפרעות נוירו-פסיכיאטריות והתנהגותיות כמו אוטיזם, הפרעה דו קוטבית ודיכאון. כמו כן, היא נותנת אינדיקציה אם קיים חשד לפתוגנים במערכת העיכול או לצמיחה מוגברת של קנדידה (שהינה למעשה צמיחת שמרים בגוף) אשר נוטה לייצר רעלנים הקשורים להפרעות ומחלות רבות.

 

  • תזונה – הבדיקה כוללת מספר סמנים תזונתיים, המציגים את רמות החיוניות של נוגדי חמצון וויטמינים שונים (למשל ניתן לגלות בעזרתה חוסר בויטמין B12 ואחרים). מחסור במרכיבים אלה עלול להשפיע באופן קריטי על יעילות המערכת החיסונית והתפקוד הכללי.

 

  • מטבוליזם של חומצות שומן – זיהוי רמות גבוהות של חומצות שומן מסוימת, שיכול להוות סימן לסוכרת, לקנדידה במערכת העיכול, להפרעות גנטיות ועוד.

 

  • בעיות מטבוליות גנטיות – בדיקת המעבדה היחידה שכוללת סמנים לחילוף חומרים של אוקסלטים, שרמה גבוהה שלהם יכולה להצביע על מחלות גנטיות. הצטברות אוקסלטים עלולה לגרום גם לאבנים בכליות, לכאבים ולדלקות.

 

  • יכולת ניקוי רעלים – הבדיקה כוללת אינדיקטורים ליכולות ניקוי רעלים של הגוף, לרבות רמות גלוטתיון, הנמנה על נוגדי החמצון החשובים. ייצור לקוי של גלוטתיון מופיע בבעיות כרוניות שונות ולעיתים גם באוטיזם.

 

אופי הבדיקה והיערכות אליה

בדיקת חומצות אורגניות בשתן היא בדיקת שתן פשוטה שאינה דורשת היערכות כלשהי. המגבלה היחידה –  24 שעות לפני הבדיקה יש להימנע מצריכת ענבים, אגסים, תפוחים, חמוציות וצימוקים. הדגימה לבדיקה נלקחת מהשתן הראשון של הבוקר על מנת להגביר את רמת הדיוק והיעילות של הבדיקה.

דילוג לתוכן