בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

בדיקת כלמידיה

בדיקת כלמידיה בתל אביב מדיקל סנטר

במחלקת עור ומין של תל אביב מדיקל סנטר אנו מבצעים בדיקות לאבחון מחלת המין

בדיקת כלמידיה
בדיקת כלמידיה

כלמידיה טרכומטיס. הבדיקות המתבצעות בצורה מקצועית, יסודית ודיסקרטית ביותר, כלולות במערך בדיקת מחלות מין שלנו.

בדיקת כלמידיה נערכת אצלנו באחת או יותר מהדרכים הבאות: בדיקה גופנית ובחינת תסמינים ע”י רופא עור ומין, בדיקות דם סרולוגיות לאבחון נוגדני חיידק הכלמידיה, בדיקת STD לגילוי מחלות מין ספציפיות שכלמידיה כלולה בהן, או לקיחת דגימה לתרבית מהפרשות איבר המין. תוצאות הבדיקה המועברות לנבדק במהירות המרבית, נבחנות על ידי רופא עור ומין וזה ממליץ על טיפול בכלמידיה בהתאם.

 

חשיבות ביצוע בדיקת כלמידיה

כלמידיה נמנית בין מחלות המין הנפוצות והמדבקות ביותר. תסמיניה כוללים הפרשות חריגות מאיברי המין, כאבים בעת קיום יחסי מין, דימום מהנרתיק מחוץ לתקופת הווסת, כאבים בעת מתן שתן, נפיחות בוואגינה  או באשכים,  דלקות ברחם, בחצוצרות ובשחלות, דלקת באגן ועוד. עם זאת, לעיתים המחלה קיימת גם ללא תסמינים, או שהלוקים בה אינם מייחסים את התסמינים לכלמידיה או למחלת מין בכלל. כיוון שכך, מומלץ כי אנשים הנמצאים בסיכון להידבקות במחלה (בעיקר כאלה המקיימים יחסי מין עם פרטנרים רבים) יבצעו בדיקת כלמידיה באופן תקופתי. בכל מקרה, במידה ומופיעים תסמינים מחשידים לכלמידיה, יש לבצע בדיקה ללא דיחוי. אבחון מוקדם עשוי למנוע סיבוכים של המחלה  – זיהומים המתפתחים לדלקות קשות ואף עקרות ועיוורון. כמו כן, בדיקת כלמידיה בשלב מוקדם יחסית עשויה למנוע שרשרת הידבקויות של אנשים נוספים במחלה.

 

בדיקות לאבחון כלמידיה

אבחון כלמידיה מתחיל בבדיקת רופא עור ומין, שמצליב מידע על תסמינים והשתייכות לקבוצת סיכון עם בדיקה גופנית שהוא מבצע למטופל. עם זאת, חשוב לקבל גם אישור מעבדתי על מנת לשלול או לאשר בצורה ברורה את קיומה של המחלה.

אבחון כלמידיה יכול להתבצע באמצעות אחת או יותר מהבדיקות הבאות:

  • בדיקת דם סרולוגית באמצעותה ניתן לאתר נוגדנים לחיידק הכלמידיה.
  • בדיקת STD – בדיקת שתן המשמשת לגילוי מחלות מין ספציפיות, שכלמידיה נמנית ביניהן.
  • בדיקת שתן המצביעה על זיהום בכלמידיה.
  • לקיחת דגימה מהפרשות של איברי המין.
  • לקיחת דגימה מפי הטבעת – במקרים של קיום יחסי מין אנאליים.

בהתאם לתוצאות הבדיקות, ניתן לקבוע אם אדם כלשהו נדבק בכלמידיה, ובאם אכן כך – יותאם לו טיפול אנטיביוטי שלרוב יביא להחלמה תוך מספר ימים.

דילוג לתוכן