רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

בדיקת STD

בדיקת STD  בתל אביב מדיקל סנטר

במחלקת עור ומין בתל אביב מדיקל סנטר אנו מבצעים בדיקה למחלות מיניות מדבקות שונות, שנקראת בדיקת STD (sexually transmitted disease). מדובר בבדיקת שתן

בדיקת STD
בדיקת STD

באמצעותה ניתן לאתר חיידקים המועברים דרך מגע מיני ואשר גורמים למספר מחלות מין נפוצות כגון: זיבה, כלמידיה, מיקופלסמה הומיניס, טריכומונס וגינליס, הרפס מסוג 1 ו-2 ועוד. הבדיקה הפשוטה מתבצעת תוך שמירה על דיסקרטיות, ותוצאותיה מועברות לנבדק כעבור מספר ימים. רופא עור ומין מאבחן את הממצאים וממליץ בהתאם על טיפול במחלת מין כזו או אחרת.

 

החשיבות של בדיקת מחלות מין

מחלות מין מקבוצת STD הן נפוצות מאוד ומועברות לרוב במגע מיני. הן מאפיינות בדרך כלל אנשים המקיימים יחסי מין עם פרטנרים רבים ואינם מקפידים על שימוש באמצעי מניעה. ברוב המקרים, טיפול במחלת מין בשלביה הראשונים נושא תוצאות מהירות ואף מיידיות. עם זאת, אצל אנשים רבים, מחלות אלה אינן מלוות בתסמינים ולכן אינן מתגלות בשלביהן הראשונים. מחלת מין המקננת אצל החולה/הנשא ומתגלה רק בשלביה המאוחרים, עלולה לפגוע במערכות שונות בגוף ולסכן את הבריאות. לפיכך, אם אתם נמצאים בקבוצת הסיכון להידבקות במחלות מין, כדאי מאוד לבקר מדי פעם אצל רופא עור ומין, ולעבור בדיקות מעבדה שונות וביניהן גם בדיקה למחלות מיניות וכן בדיקות דם. מעקב שוטף וביצוע בדיקת STD כנדרש יבטיחו איתור מהיר במקרה הידבקות, וטיפול יעיל וזריז בהתאם.

מהלך הבדיקה והשיטה שלה

בדיקת STD היא בדיקת שתן רגילה, שבה מועברת אל כוס סטרילית דגימה מתוך אמצע זרם השתן הראשון של הבוקר. הבדיקה מתבצעת בשיטת PCR – שיטה מולקולרית בה מחפשים את ה-DNA של החיידק המצוי בשתן. שיטה זו מאפשרת לזהות מחלות מין גם כאשר החיידק רדום ואינו גורם לתסמינים. במידת הצורך ולאבחון ודאי ומדויק, אנו מבצעים גם בדיקות מעבדה נוספות כמו בדיקות דם או לקיחת דגימה מהפרשה מאיבר המין.

 

דילוג לתוכן