בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

לקיחת ביופסיה מפרוסטטה בהדמיית אולטרסאונד

עמוד הביתמחלקת אורולוגיה › לקיחת ביופסיה מפרוסטטה בהדמיית אולטרסאונד
לקיחת ביופסיה מפרוסטטה בהדמיית אולטרסאונד
לקיחת ביופסיה מפרוסטטה בהדמיית אולטרסאונד

מתי מתבצעת לקיחת ביופסיה מפרוסטטה?

נטילת ביופסיה מבלוטת הפרוסטטה (ערמונית) מתבצעת במקרים בהם קיים חשד לגידול סרטני בבלוטה. חשד כזה יכול להתעורר כאשר בבדיקת הדם יש ממצאים המעידים על רמה מוגברת של חלבון ה- PSA, או כאשר בבדיקה רפואית רקטלית נמוש גוש בבלוטת הערמונית.

ביצוע הבדיקה בהדמיית אולטרסאונד

לקיחת ביופסיה מהפרוסטטה מתבצעת תחת הדמיית אולטרסאונד. מכשיר האולטרסאונד מאפשר לרופא לבדוק את הבלוטה לפני לקיחת הביופסיה. כך הוא יכול לקבוע את האזורים מהם יש לקחת את הדגימה.

מהלך הבדיקה

לקיחת הביופסיה מהפרוסטטה מתבצעת בשני שלבים. תחילה הרופא מחדיר את מתמר האולטרסאונד אל פי הטבעת של הנבדק. לאחר שהרופא מזהה את הבלוטה ואת האזור המתאים, הוא מבצע את נטילת הביופסיה ע”י מחט שהוא מחדיר לפי הטבעת, וזאת תוך הרדמה מקומית.

פענוח תוצאות הבדיקה

כאשר הדגימות נקיות מתאי גידול, מדובר לרוב בתוצאה תקינה של הבדיקה. תוצאה בלתי תקינה יכולה לנבוע מכמה גורמים: דלקת, הגדלה שפירה של הבלוטה, נגע טרום ממאיר או סרטן הערמונית. חוות דעת מקצועית של אורולוג תקבע מהו הגורם וכיצד יש להמשיך ולטפל בבעיה.

בעלי ביטוח בריאות פרטי יכולים לקבל החזר תשלום על הבדיקה בהתאם להסכם עם חברות הביטוח

הנחיות מדויקות לקראת הבדיקה יינתנו ע”י נציגת תל אביב מדיקל סנטר בעת הזמנת התור לבדיקה.

במכון אולטרסאונד בתל אביב מדיקל סנטר אנו מבצעים בדיקות וטיפולים נוספים כגון אולטרסאונד גניקולוגי, אקו לב עובר, אולטרסאונד בטן, אולטרסאונד עורקי הצוואר, אולטרסאונד בלוטת התריס, לקיחת ביופסיה מבלוטת התריס בהדמיית אולטרסאונד, אולטרסאונד טרנס רקטלי, אולטרסאונד אורתופדי, אולטרסאונד אשכים

אורולוגיה רופאים

דילוג לתוכן