בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

טיפול בסחרחורות ובעיות שיווי משקל

עמוד הביתמחלקת אף אוזן גרון › טיפול בסחרחורות ובעיות שיווי משקל
טיפול בסחרחורות ובעיות שיווי משקל
טיפול בסחרחורות ובעיות שיווי משקל

סחרחורות וחוסר שיווי משקל? בודקים ומטפלים! 
סחרחורות וחוסר שיווי משקל יכולים לנבוע מסיבות רבות. בין הסיבות השכיחות: זיהום נגיפי באיבר שיווי המשקל או ורטיגו שקשור לפגיעה במערכת הווסטיבולרית שבאוזן. מאידך, סחרחורות יכולות להוות גם סימפטום לבעיות או מחלות אחרות לכן התופעה ראויה לבדיקה.

אנשים הסובלים מסחרחורות וחוסר שיווי משקל מתקשים לתפקד בחיי היומיום. חוסר יציבות קיצוני יכול אף לרתק אדם למיטה עד שהתופעה נחלשת או חולפת. ברוב המקרים ובעיקר כשמדובר בזיהום נגיפי באיבר שיווי המשקל, המצב מתייצב מאליו תוך כמה ימים. עם זאת, במידה שהבעיה אינה נעלמת או שהיא חוזרת על עצמה שוב ושוב – חשוב להיבדק כדי לאבחן את מקור הסחרחורת ולטפל בו.

סחרחורות ובעיות חוסר שיווי משקל בדרך כלל מאובחנים ומטופלים על ידי רופא אף אוזן גרון או נוירולוג.

התאמת הטיפול לפי האבחון 
לאחר אבחון הממצאים והגורם לסחרחורת – ניתן להתאים לה טיפול. טיפול בסחרחורת הנובעת מהשתחררות קריסטלים באיבר שיווי המשקל יכול להיעשות במרפאה ע”י תרגיל פיזיותרפי פשוט של הזזת הראש במהירות, שמבצע הרופא עם המטופל. במקרה כזה – הסחרחורת עשויה לחלוף בו ברגע. המטופל עצמו יכול לחזור על התרגיל במקרים שהסחרחורת חוזרת, עם זאת כמובן שאין לנסות לעשות זאת ללא הנחיית הרופא. סחרחורת הנובעת מבעיית סנכרון איברי שיווי המשקל באוזן ניתנת לטיפול בכמה דרכים: טיפול תרופתי, שינוי בתזונה, איזון מטבולי או פיזיותרפיה ספציפית.

טיפול תרופתי בסחרחורת
ישנן תרופות שיכולות לסייע בהקלה על תחושת הסחרחורת וחוסר שיווי המשקל, וכן על תחושת הבחילה שעלולה להתלוות אליהם. כמו כן, ישנם מקרים בהם טיפול בתרומות חוסמות 2H יהיה אפקטיבי, בעיקר כשהסחרחורת נובעת מבעיית סנכרון בין אברי שיווי המשקל המצויים באוזן.

מחלקת אף אוזן גרון רופאים

דילוג לתוכן