רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

בדיקת דם סמוי בצואה

בדיקת דם סמוי בצואה
בדיקת דם סמוי בצואה

בדיקת דם סמוי בצואה בתל אביב מדיקל סנטר

בדיקת דם סמוי בצואה היא בדיקה שניתן לבצע במסגרת המחלקת הגסטרואנטרולוגית בתל אביב מדיקל סנטר. מדובר באחת הבדיקות החשובות ביותר בתחום מחלות המעי. בדיקה זו, שידועה גם בתור Fecal Occult Blood, מתבצעת על ידי המעבדה המתקדמת והמהירה של המרכז, ולאחריה מתוכנן המשך בירור וטיפול על ידי גסטרואנטרולוג מומחה – ד”ר עדי להב, ד”ר מאור להב או מומחי המעי האחרים של תל אביב מדיקל סנטר.
את הבדיקה, כמו כל טיפול ובדיקה אחרים, ניתן לבצע אצלנו באופן פרטי ולקבל החזר חלקי או מלא, לבעלי ביטוחי בריאות פרטיים וביטוחים משלימים מתאימים.

תוצאות הבדיקה תקבלו תוך 24 שעות

עלות בדיקת דם סמוי בצואה – 160 ש״ח

לקבוע תור לבדיקת דם סמוי בצואה
לקבוע תור לבדיקת דם סמוי בצואה
037712804

מתי צריך לבצע בדיקת דם סמוי בצואה?

בדיקת Occult Blood Fecal יש לבצע כבדיקת סקר, היא חיונית לביצוע לכל איש ואישה בארץ בין הגילאים 50 ו-74. הסיבה לכך היא שנוכחות של Fecal Occult Blood יכולה להוות סמן לנוכחות של גידול או פוליפ במעי הגס, וכך להוות גם סמן מקדים להתפתחות סרטן המעי הגס – הסרטן השני בשכיחותו ובקטלניות שלו במדינת ישראל.
בדיקת Occult Fecal Blood משמשת כבדיקת סקר משום שהיא זולה ופשוטה לביצוע. במידה ועולים בה ממצאים חשודים, ניתן להמשיך בבדיקה ובטיפול מוקדמים במחלות לפני שהן הופכות למסוכנות וקטלניות יותר.
בתחום של גסטרואנטרולוגיה, כמו בכל תחום רפואי אחר, ישנה חשיבות רבה לגילוי מקדים ולטיפול מונע – בדיקת דם סמוי בצואה מאפשרת לנו לעשות זאת. לנוכחות של דם בצואה סיבות נוספות, כמו למשל טחורים – במצב זה הדם יכול גם להיות גלוי, ולאחר גילוי הדם יש להמשיך לטיפול של פרוקטולוג והתחלת פרוטוקול של טיפול בטחורים בגישה תרופתית או ניתוחית.

מה צריך לדעת על בדיקת Fecal Occult Blood?

בדיקת דם סמוי בצואה מתבצעת במסגרת המעבדה של תל אביב מדיקל סנטר, כאשר המטופל לא נדרש להכנה מוקדמת כלשהי. לא נדרש שינוי תזונתי, תרופתי או כל שינוי הרגלים אחר לפני ביצוע הבדיקה. כל שנדרש הוא ביצוע הצרכים על גבי נייר הנכלל בערכת הבדיקה, ודגימת הצואה באמצעות מקל הבדיקה שנמצא בה.
במידה וממצאי הבדיקה הם חיוביים, יש להמשיך את בירור הסיבה לנוכחות הדם בצואה, וזאת עושים באמצעות בדיקות נוספות המבררות באופן מדויק יותר את הגורם לדימום. בכל מקרה, בשלב ראשון תתבצע קולונוסקופיה (בדיקה אנדוסקופית של המעי הגס), בה יחפשו פוליפ או גידול הגורם לדימום ובמקרים רבים גם יסירו את הממצא הבעייתי. בדיקות נוספות רלוונטיות הן גסטרוסקופיה (בדיקה אנדוסקופית של הושט, הקיבה והתריסריון) במידה וחושדים שגורם הדימום הוא במערכת העיכול העליונה, וכן בדיקות הדמיה כמו CT במידה ויש בהן צורך.
כלל הבדיקות מתבצעות אצלנו על ידי מומחים בגסטרואנטרולוגיה, שיודעים הן לבצע את הבדיקות הפולשניות והטיפוליות, והן לפענח את הממצאים של בדיקות המעבדה, בכדי להתאים את הטיפול המיטבי לכל מטופל.

תל אביב מדיקל סנטר – ביצוע בדיקות, קבלת אבחנה והתאמת טיפול

בתל אביב מדיקל סנטר מספקים לכם מענה שלם בכל מה שנוגע לבדיקות דם סמוי בצואה, בדיקות אנדוסקופיות, הדמיה, התאמת טיפול וכל שלב אחר שקשור לתחום מחלות מערכת העיכול. היתרון הגדול בפנייה אלינו לצורך ביצוע בדיקת דם סמוי בצואה היא שאצלנו תקבלו ליווי לאורך כל התהליך, מבדיקת הסקר הראשונית, דרך הבדיקות הנוספות ועד הטיפול המתאים לכם – תחת קורת גג אחת, ועל ידי מומחים מהשורה הראשונה בתחום מערכת העיכול. בין אם מדובר בדימום קל כתוצאה ממחלה קלה, ובין אם בהתחלת טיפול בסרטן המעי הגס – בתל אביב מדיקל סנטר מעניקים לכם את המענה השלם והמקיף ביותר בתחום.

דילוג לתוכן