בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

בדיקת דם ויטמינים

בדיקות ויטמינים בדם בתל אביב מדיקל סנטר

בדיקת דם ויטמינים
בדיקת דם ויטמינים

במרכז הרפואי תל אביב מדיקל סנטר אנו מציעים שירות פרטי של בדיקות מעבדה שונות וביניהן בדיקות ויטמינים בדם. אנו מבצעים בדיקות ויטמינים ומינרלים שחלקן הגדול אינו כלול בסל הבדיקות של קופות החולים. כמו כל ההליכים הרפואיים המתבצעים אצלנו במרכז, גם בדיקות הוויטמינים נעשות באווירה נוחה ונעימה ובמלוא ההתייחסות האישית. הבדיקות מבוצעות על ידי צוות האחיות המנוסה שלנו, ותוצאותיהן המפוענחות על ידי רופא הפועל במרכז, מועברות תוך זמן קצר ביותר לנבדקים.

מהי בדיקת דם ויטמינים?

בדיקת דם ויטמינים נועדה לבדוק את רמת הוויטמינים השונים בדם, ובעיקר לאבחן אם יש מחסור בוויטמינים שחיוניים לתפקוד הגוף. לעיתים מבצעים אותה גם לצורך מעקב כאשר נוטלים ויטמינים כתוספי תזונה. מדובר בבדיקת דם פשוטה במהלכה נלקחת דגימת דם דרך הווריד.

בין בדיקות ויטמינים ומינרלים שאנו מבצעים נמנות:

חשוב לבצע בדיקת דם ויטמינים במסגרת בדיקה שנתית מקיפה

פעם בשנה מן הראוי לבקש מרופא המשפחה הפניה לביצוע בדיקות מקיפות, הכוללות בדיקות מעבדה שונות. הבעיה היא שכיום יש מגמה לצמצם בכמות בדיקות הדם, ולכן הבדיקה הסטנדרטית שנעשית במסגרת הרפואה הציבורית כוללת רשימת בדיקות חלקית ואינה מספקת לאבחון מעמיק ומקיף.

חשוב מאוד לבצע בדיקות ויטמינים ומינרלים, מכיוון שמדובר במרכיבים שחיוניים לתפקוד התקין של הגוף. כאשר קיים מחסור בוויטמינים מסוימים, הדבר עלול לפגוע בחיוניותנו ובאיזון הגופני שלנו. לכן יש לבצע בדיקות ויטמינים תקופתיות באופן שגרתי.

חשוב בעיקר לבצע בדיקת ויטמין D ובדיקת ויטמין B12 .

הכנה לבדיקה

מכיוון שמדובר בבדיקת דם פשוטה, לא נדרשת הכנה כלשהי לקראתה.

דילוג לתוכן