רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

בדיקת פאפ סמיר PAP Smear

עמוד הביתמחלקת גניקולוגיה › בדיקת פאפ סמיר PAP Smear

בדיקת פאפ סמיר בתל אביב מדיקל סנטר
בדיקת פאפ סמיר מתבצעת במרכז שלנו ע”י רופא נשים במחלקה הגינקולוגית. מדובר בבדיקה קצרה ופשוטה שאינה כרוכה בכאב. במהלך הבדיקה, הגינקולוג אוסף תאים מצוואר הרחם ושולח את הדגימה לבדיקה מיקרוסקופית. תוצאות הבדיקה מגיעות לאחר כ-3 שבועות, ואנו דואגים ליידע על כך את הפציינטית. במקרים בהם התגלו תאים חריגים, דהיינו שינויים טרום סרטניים, אנו מזמנים את הפציינטית לבדיקה חוזרת. אם גם הבדיקה הנוספת תצביע על ממצאים דומים, הפציינטית תופנה להמשך בירור מעמיק יותר. חשוב לציין כי אצל רוב הנשים המאובחנות עם תוצאות חריגות, אין המדובר בסרטן צוואר הרחם, אלא בשינויים מוקדמים בלבד, שבחלקם נדרש טיפול ובחלקם די במעקב.

מהי בדיקת PAP Smear ?
בדיקת פאפ סמיר הינה בדיקת סקר, המיועדת לגלות שינויים טרום סרטניים בצוואר הרחם בשלב מוקדם ובטרם יהפכו לסרטן. הבדיקה, שבמהלכה נלקח משטח תאים מצוואר הרחם, מהווה חלק מהמעקב הגינקולוגי השגרתי החיוני לבריאותה של כל אישה. בדרך כלל מומלץ לבצעה אחת ל-3 שנים. הבדיקה מתבצעת במחלקה הגינקולוגית של תל אביב מדיקל סנטר, ע”י הגינקולוגית בכירה ד”ר לודמילה ירמין.

חשיבות הבדיקה לכל אישה
בדיקת פאפ סמיר הינה הדרך הטובה והפשוטה ביותר לאבחון שינויים ברקמת צוואר הרחם. ב-75% מהמקרים, גילוי מוקדם של שינויים כאלה עשוי למנוע התפתחות של סרטן. לראיה, מאז שנכנסה בדיקת הפאפ סמיר לשגרת הבדיקות הגינקולוגיות שכל אישה עוברת, חלה ירידה משמעותית במספר הנשים בעולם שחולות בסרטן צוואר הרחם. עם זאת, מכיוון שמדובר בבדיקת סקר, נשים שחוות דימומים שלא בזמן הווסת, מחויבות לבדוק את העניין אצל הגינקולוג גם אם בדיקת הפאפ סמיר שלהן נמצאה תקינה.

במחלקה הגינקולוגית בתל אביב מדיקל סנטר אנו מקיימים גם מעקב גינקולוגי שגרתי כולל אולטרסאונדבדיקת קולפוסקופיה, טיפולי אסתטיקה וגינלית, תיקון קרום הבתולים.

דילוג לתוכן