בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

לקיחת ביופסיה מבלוטת התריס בהדמיית אולטרסאונד

עמוד הביתמכון אולטרסאונד פרטי › לקיחת ביופסיה מבלוטת התריס בהדמיית אולטרסאונד
לקיחת ביופסיה מבלוטת התריס בהדמיית אולטרסאונד
לקיחת ביופסיה מבלוטת התריס בהדמיית אולטרסאונד

מתי מבצעים ביופסיה מבלוטת התריס בהדמיית אולטרסאונד? 
לעיתים עולה חשד למחלה או הפרעה בבלוטת התריס (תירואיד, בלוטת המגן). לשם כך מתבצעות בדיקות שונות כמו בדיקת דם או בדיקת אולטרסאונד צווארי. כאשר יש לאבחן אם גושים או גידולים שנמצאו בבלוטת התריס הינם שפירים או ממאירים – עולה הצורך בביצוע ביופסיה מבלוטת התריס. במקרים כאלה דגימת הרקמה החשודה מבלוטת התריס מתבצעת תחת הדמיית אולטרסאונד.

ביצוע הבדיקה במחלקתנו 
לקיחת ביופסיה מבלוטת התריס מתבצעת בתל אביב מדיקל סנטר תחת הדמיית מכשיר האולטרסאונד המתקדם EPIQ 5 של חברת Philips . מכון האולטרסאונד שלנו הוא המכון הפרטי היחיד בישראל המשתמש כיום במכשיר ברמה כזו. את הבדיקה מבצע רופא מיומן, הקשוב למטופל ומספק לו מענה לאורך כל הבדיקה.

הבדיקה מתבצעת בשכיבה ולרוב אינה כרוכה בהרדמה מקומית. לקיחת הביופסיה נעשית תחת ניטור האולטרסאונד, ולעיתים יש צורך בניקור מכמה אזורים בבלוטה.

תוצאות הבדיקה 
תוצאות הבדיקה מתקבלות ומועברות למטופל מספר ימים לאחר ביצועה. תוצאות אלה נבחנות מול בדיקת האולטרסאונד ובדיקות אחרות של בלוטת התריס, ולאורן ניתנת חוות דעת רפואית מקצועית והנחיות להמשך טיפול.
בעלי ביטוח בריאות פרטי יכולים לקבל החזר תשלום על הבדיקה בהתאם להסכם עם חברות הביטוח.

הנחיות מדויקות לקראת הבדיקה יינתנו ע”י נציגת תל אביב מדיקל סנטר בעת הזמנת התור לבדיקה.

במחלקת אולטרסאונד בתל אביב מדיקל סנטר אנו מבצעים בדיקות וטיפולים נוספים כגון אולטרסאונד גניקולוגי, אקו לב עובר, אולטרסאונד בטן, אולטרסאונד עורקי הצוואר, אולטרסאונד טרנס רקטלי, אולטרסאונד בלוטת התריס, לקיחת ביופסיה מפרוסטטה בהדמיית אולטרסאונד, אולטרסאונד אורתופדי, אולטרסאונד אשכים.

שירותי מחלקת אולטרסאונד

דילוג לתוכן