בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

דופלר עורקים לאחר מאמץ

עמוד הביתמכון אולטרסאונד פרטי › דופלר עורקים לאחר מאמץ

בתל אביב מדיקל סנטר אנו מבצעים את רוב הבדיקת אולטרסאונד דופלר הקיימות. ביניהם גם דופלר עורקי רגליים לאחר מאמץ.

מועדים לבדיקה:
בדיקות דופלר ניתן לקבוע בכל ימות השבוע בשעות גמישות

 עלות הבדיקה:

מחיר בדיקות דופלר לאחר מאמץ – 1720 ש״ח

מחיר בדיקת דופלר ללא מאמץ – 1280 ש״ח

*מחירים תקפים רק לבעלי ת.ז ישראלית

הבדיקה מתבצעת על ידי:
טכנאית רפואית עם ניסיון בבדיקות דופלר יותר מ-25 שנה או רופא מומחה רדיולוג מנוסה

הכנות לבידקה:
● לא למרוח קרם או משחה לאזור הבדיקה
● רוב הבדיקות דופלר לא דורשות הכנה מיוחדת
כתובתנו:
חניון הדולפינריום בתשלום צמוד לבניין שלנו
דופלר עורקים לאחר מאמץ
דופלר עורקים לאחר מאמץ

בדיקת דופלר עורקים לאחר מאמץ בתל אביב מדיקל סנטר

בדיקת דופלר עורקים לאחר מאמץ מבוצעת במכון האולטרסאונד של תל אביב מדיקל סנטר. זוהי בדיקה של כלי דם, שתפקידה לבחון את זרימת הדם בעורקי הרגליים של המטופל לפני ואחרי ביצוע מאמץ מדוד ומתוכנן. הבדיקה, שהיא בדיקת דופלר כלי דם שמתבצעת במאמץ ובודקת את אזור הרגליים, מהווה חלק מסל הבדיקות המקיף בתחום כלי הדם אצלנו בתל אביב מדיקל סנטר, שכולל בין היתר גם:

  • דופלר IMT (Intima Media Thickness) – בדיקת עובי דופן כלי הדם לאבחון טרשת עורקים ושבץ מוחי.- בדיקת דופלר צוואר, או דופלר קרוטיס/דופלקס עורקי הצוואר.
  • בדיקת דופלר עורקי רגליים/דופלר ורידי רגליים.
  • בדיקת דופלר לב.
  • אולטרסאונד דופלר TCD (Transcranial Doppler).
  • בדיקת דופלר אגן.

לבעלי ביטוח בריאות פרטי או ביטוח משלים מתאים – ניתן לקבל החזר חלקי או מלא על ביצוע הבדיקה וקבלת הטיפול במסגרת המרכז.

לקבוע תור לבדיקת דופלר עורקים לאחר מאמץ
לקבוע תור לבדיקת דופלר עורקים לאחר מאמץ
03-7712804

מתי צריך לבצע דופלר עורקי רגליים לאחר מאמץ?

בדיקת דופלר עורקי רגליים לאחר מאמץ נערכת כאשר ישנה תמונה אפשרית של חסימה או היצרות בכלי הדם בגפיים התחתונות. בדיקה זו יכולה להתבצע כדרישה לאחר בדיקה של נוירולוג ותמונה של כאבים במאמץ ברגליים שלא נובעים ממקור עצבי או שרירי. יתכן גם שהבדיקה תוזמן על ידי כירורג כלי דם או אורתופד, שירצו להעריך את רמת הזרימה וההצלחה של ניתוח כלי דם לאחר ביצועו. בנוסף, אם יש חשד לגידולים או מומים מולדים הפוגעים בזרימת הדם ברגל, קרישיות יתר או מצבים רפואיים אחרים שיכולים להצביע על בעיית זרימה בגפיים התחתונות – בדיקת דופלר עורקים היא בדיקת הבחירה.

אולטרסאונד דופלר עורקים אחרי מאמץ – איך הבדיקה מתבצעת אצלנו?

בדומה לבדיקות אולטרסאונד דופלר קרוטיס, או כל בדיקת דופלר אחרת, בדיקת אולטרסאונד דופלר עורקים אחרי מאמץ בוחנת זרימה. הבדיקה מתבצעת במסגרת מכון אולטרסאונד ברמה הגבוהה ביותר, באמצעות מכשיר אולטרסאונד דופלר מיוחד הבודק את זרימת הדם בגפה. מכשיר האולטרסאונד שולח גלי קול, ופגיעת גלי הקול בדם הזורם בכלי הדם חוזרת בתור גלים חשמליים למכשיר הבדיקה. כך, מתקבלת תמונה מדויקת של מצב זרימת הדם בכלי הדם ברגלי המטופל לאחר ביצוע המאמץ.
ראשית, בודקים את הזרימה ברגל לפני ביצוע המאמץ. לאחר מכן המטופל נדרש לבצע מאמץ בדמות הליכה על הליכון, כשעם הגעה לדופק המטרה או היווצרות הכאבים, מבצעים בדיקת דופלר עורקי רגליים נוספת. כך ניתן להשוות בין מצב הזרימה לפני המאמץ למצב הזרימה בשיאו. התרחבות כלי הדם במאמץ, המאפשרת לנו להזרים יותר חמצן לגפיים, אמורה להשתקף לאחר ביצוע המאמץ עם זרימה משמעותית יותר. אם לא מקבלים כזאת, או שרואים זרימה פגומה או חסומה בנקודה כזו או אחרת – הדבר מהווה גורם אבחנתי חשוב.
הבדיקה מתבצעת ללא טשטוש או הרדמה ואין בה הליך התאוששות. במהלך הבדיקה יימרח ג’ל שמשפר את העברת התדרים במכשיר האולטרסאונד על אזור הבדיקה.

מדוע כדאי לכם לבצע את הבדיקה בתל אביב מדיקל סנטר?

מכון האולטרסאונד של תל אביב מדיקל סנטר נותן מענה אבחנתי מדויק ומקצועי, עם ספקטרום רחב מאוד של בדיקות כלי דם שונות שמתבצעות ברמה המקצועית הגבוהה ביותר. בין אם אתם סובלים מכאבים ברגליים במאמץ, או שיש לכם עבר של מחלות לב ומחלות קרישה – אצלנו תמצאו את מיטב הרופאים, עם הציוד המתקדם ביותר, ועם מענה רחב ומדויק משלב האבחנה ועד שלב הטיפול.

שירותי מחלקת אולטרסאונד

דילוג לתוכן