רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

בדיקת דופלר עורקי הצוואר

עמוד הביתמכון אולטרסאונד פרטי › בדיקת דופלר עורקי הצוואר
בדיקת אולטרסאונד עורקי הצוואר
בדיקת אולטרסאונד עורקי הצוואר

מטרת הבדיקה וחשיבותה 
עורקי הצוואר (העורקים הקרוטידיים) עלולים לגרום לשבץ מוחי ע”י שליחת תסחיפים למוח. בדיקת אולטרסאונד עורקי הצוואר, הידועה גם כבדיקת דופלר עורקי צוואר (Doppler Carotid), מתבצעת על מנת לבחון את זרימת הדם אל המוח תוך בחינת המבנה והתפקוד של עורקי הצוואר. באמצעות בדיקה זו ניתן להעריך עד כמה קיים סיכון לאירוע מוחי אצל הנבדק. במקרים של נבדקים שעברו שבץ מוחי, בדיקת עורקי הצוואר מסייעת לאתר את הגורם לשבץ, כך שניתן יהיה לטפל בו ולמנוע את הישנותו.

מתי מומלץ לבצע אולטרסאונד עורקי הצוואר?

  • כאשר יש לבצע התערבות הקשורה לעורק הקרוטידי וצריך להחליט על אופייה.
  • לאחר ביצוע התערבות בעורק הקרוטידי כדי לבדוק את הצלחת הטיפול.
  • אנשים עם היסטוריה וגנטיקה של שבץ מוחי או מחלות לב. אנשים הסובלים מיתר לחץ דם, כולסטרול גבוה, סוכרת וגורמי סיכון נוספים לאירוע מוחי.
  • מעשנים כבדים.


ביצוע הבדיקה במכון האולטרסאונד 

מכשיר האולטרסאונד מאפשר לבחון את זרימת הדם בעורקי הצוואר (הקרוטידיים) ולזהות אם קיימות בהם היצרויות. בתל אביב מדיקל סנטר אנו משתמשים במכשיר האולטרסאונד המשוכלל EPIQ 5 של חברת Philips . מכון הוא מכון הפרטי היחיד בארץ המצויד במכשיר ברמה זו. תוצאות הבדיקה מפוענחות ע”י רדיולוג מנוסה, ומועברות לחוות דעת מקצועית של רופא מומחה למחלות כלי דם של המוח במחלקה הנוירולוגית שבמרכז הרפואי.

הנחיות מדויקות לקראת הבדיקה יינתנו ע”י נציגת תל אביב מדיקל סנטר בעת הזמנת התור לבדיקה.

במכון אולטרסאונד בתל אביב מדיקל סנטר אנו מבצעים בדיקות וטיפולים נוספים כגון בדיקות דופלר מסוגים אחרים, אולטרסאונד גניקולוגי, אקו לב עובר, אולטרסאונד בטן, אולטרסאונד בלוטת התריס, אולטרסאונד טרנס רקטלי, לקיחת ביופסיה מבלוטת התריס בהדמיית אולטרסאונד, לקיחת ביופסיה מפרוסטטה בהדמיית אולטרסאונד, אולטרסאונד אורתופדי, אולטרסאונד אשכים.

מחלקת אולטרסאונד רופאים

דילוג לתוכן