רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

אולטרסאונד שד

אולטרסאונד שד
אולטרסאונד שד

בדיקת אולטרסאונד שד בתל אביב מדיקל סנטר

באופן זמני אנו לא מבצעים בדיקת אולטרסאונד שד במסגרת תל אביב מדיקל סנטר. עמכם הסליחה.

בדיקת אולטרסאונד שד מבוצעת במסגרת מכון האולטרסאונד של מרכז רפואי תל אביב מדיקל סנטר. מדובר במכון אולטרסאונד חדשני, המצויד במכשור המתקדם בתחום ובצוות מקצועי מנוסה ואדיב.  בדיקה זו מצטרפת לבדיקות נוספות לגילוי מוקדם של סרטן השד, שאנו מבצעים במרכז כגון BRCA, ממוגרפיה ועוד. תוצאותיה מפוענחות על ידי רדיולוג מומחה.

בדומה לשאר הבדיקות והטיפולים המבוצעים במרכז שלנו, גם אולטרסאונד שד פרטי הינה בדיקה המתבצעת תחת התנאים הנוחים הנעימים ביותר, ברמה מלונאית, בדיסקרטיות ורגישות כנדרש, ותוך קבלת יחס אישי ואמפתי מצד הצוות.

ניתן לבצע את הבדיקה במסגרת סקר מנהלים. ברוב המקרים, ניתן לקבל החזר כספי עבור אולטרסאונד שד פרטי דרך ביטוח בריאות או הביטוחים המשלימים של קופ”ח.

מהי בדיקת אולטרסאונד שד ומתי היא נדרשת?

בדיקת אולטרסאונד שד הינה בדיקת הדמיה לשדיים המשמשת לגילוי מוקדם של סרטן השד. האישה מופנית אליה לרוב כבדיקה משלימה לבדיקת ממוגרפיה שאינה בהירה לחלוטין בשל מבנה צפוף של השד או הימצאות שתלי סיליקון. בעזרת הבדיקה ניתן לברר בעיות שונות בשד כמו גוש שנימוש על ידי כירורג שד, הפרשה מהפטמה או ממצא חשוד שנצפה בבדיקת הממוגרפיה. זו גם בדיקה אידיאלית לנשים בהריון שנמנעות מבדיקות רנטגן.

ככל בדיקת הדמיה, אולטרסאונד שד היא הליך שאינו פולשני, לא כואב ולא מסוכן.  מכשיר האולטרסאונד מספק תמונות של השדיים באמצעות גלי קול, ולפיכך אין כל חשיפה לקרינה מייננת.

ביצוע הבדיקה במרכז  שלנו

בדיקת אולטרסאונד שד מבוצעת במכון האולטרסאונד שלנו בידי טכנאית מיומנת ומנוסה. היא אינה דורשת הכנה מוקדמת מלבד הגעה עם בגדים נוחים וללא תכשיטים. במהלכה, הנבדקת שוכבת על מיטה כשפלג גופה העליון חשוף, והטכנאית מעבירה מתמר על אזורים שונים בשד ובוחנת את הממצאים על המסך. לצורך קבלת תמונה טובה, השד נמרח בג’ל מיוחד. הבדיקה נעשית במשך מספר דקות ללא צורך בהרדמה.  לרוב, האישה לא תחוש כאב, אך תיתכן תחושת אי נוחות קלה בנקודות מסוימות בהן הטכנאית לוחצת  את המתמר על השד לצורך השגת תמונה מיטבית.

בסיום הבדיקה ניתן לשוב לשגרה מלאה.

הנחיות מדויקות באשר למהלך הבדיקה יינתנו על ידי נציגתנו בעת הזמנת התור.

תוצאות הבדיקה

תוצאות אולטרסאונד שד פרטי נמסרות לנבדקת ולרופא המפנה תוך מספר ימים לאחר פענוח על ידי רדיולוג. בבדיקה תקינה נצפית רקמת שד אחידה, ללא כל גושים או מוקדים שיש בהם כדי להעלות חשד לגידול. לעיתים יתגלו בבדיקה גידולים שפירים כמו גם נגעים הנחשדים כסרטניים. במקרה ומתגלה נגע חשוד כזה, לרוב יומלץ לנבדקת לבצע ביופסיה לבחינת תאי הנגע. במידה והבדיקה מאששת קיום סרטן שד, האישה תועבר לטיפול של אונקולוג.

מחלקת אולטרסאונד רופאים

דילוג לתוכן