רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

טיפול בהפרעת נשימה דרך האף

עמוד הביתמחלקת אף אוזן גרון › טיפול בהפרעת נשימה דרך האף
טיפול בהפרעת נשימה דרך האף
טיפול בהפרעת נשימה דרך האף

הפרעת נשימה אפית – מחייבת טיפול!
הפרעת נשימה אפית כרונית הינה בעיה שכיחה אך מטרידה, וסיבות רבות לה: סטיית מחיצת האף, שינוי ברירית האף, סינוסיטיס כרוני, אלרגיות כרוניות ועוד. אנשים הסובלים מהפרעה נשימתית דרך האף מדווחים על פגיעה קיצונית באיכות חייהם. מעבר להפרעת הנשימה עצמה, רבים מהם סובלים גם מכאבי ראש, חוסר ריכוז, הפרעות בשינה, חוסר תיאבון ועוד. הבשורה הטובה היא – אפשר לטפל בבעיה, וטיפול הולם אף עשוי לשנות את איכות החיים מקצה לקצה. לפיכך, חשוב להגיע אל מרפאת אף אוזן גרון, לעבור אבחון, לקבל ייעוץ, לטפל בבעיה, ולנשום לרווחה. בתל אביב מדיקל סנטר תוכלו לעשות זאת במהירות וביעילות.

האבחון המדויק – חצי הדרך לריפוי
אוטולרינגולוג מומחה (רופא אא”ג) יכול לאבחן את הגורם לבעיית הנשימה בעזרת בדיקה אנדוסקופית של חלל האף. התצפית פנימה בעזרת מכשור ייעודי, מאפשרת לרופא לבחון את טיב הרירית ולבדוק אם ישנם שינויים מבניים באף. כאשר הבדיקה אינה מספקת, נוהגים לבצע בדיקת CT או MRI על מנת לדייק באבחנה.

התאמת הטיפול לפי האבחון
הטיפול בהפרעת הנשימה נעשה על פי האבחנה. בשלב ראשון יינתן טיפול תרופתי שאינו פולשני, ופעמים רבות הוא מצליח לסייע. ישנם מקרים בהם טיפול כזה לא יהיה אפקטיבי, לדוגמה כאשר הגורם להפרעת הנשימה הוא סטייה חמורה במחיצת האף, ואז הבחירה הטיפולית תהיה בהליך כירורגי.

מחלקת אף אוזן גרון רופאים

דילוג לתוכן