רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

טיפול בסחרחורת

עמוד הביתטיפול בסחרחורת › טיפול בסחרחורת

נתחיל באבחון: מה עומד מאחורי הסחרחורת?

טיפול בסחרחורת
טיפול בסחרחורת

זו השאלה הראשונה שיש לבדוק כאשר אדם מתלונן על סחרחורת. חשוב להבין כי סחרחורת הינה סימפטום ולא מחלה, לכן לפני שפונים לטפל בה, צריך לאבחן את סיבתה. סחרחורת יכולה לנבוע מגורמים רבים החל מהפרעות במערכות השונות של הגוף, בעיות ראייה, בעיות בשיווי משקל, אנמיה, סוכרת, אירוע מוחי, אפילפסיה, ועד בעיות אורתופדיות, תרופות, לחץ נפשי ועוד. לעיתים קשה מאוד לאבחן מה מקור הסחרחורת.
במחלקה הנוירולוגית בתל אביב מדיקל סנטר תוכלו להגיע לפגישה עם ד”ר ויטלי פינקלשטיין, נוירולוג מומחה לאבחון וטיפול בסחרחורות. הנוירולוג יתחיל באבחון סוג הסחרחורת: שיווי משקל, ורטיגו או חוסר יציבות, וימשיך בבדיקות לאבחון מקור הסחרחורת. בהתאם לתוצאות הבדיקות הנוירולוגיות, הנוירולוג יקבע המשך בדיקות או גיבוש תכנית טיפול.


נוירולוגים במרכז


טיפול בסחרחורת – בהתאם לגורם 
הנוירולוג יקבע מהו הטיפול המתאים למטופל הסובל מסחרחורת, בהתאם לממצאי הבדיקות ואבחון הגורם לסחרחורת

  • טיפול בגורם לסחרחורת – במידה והסחרחורת נובעת מבעיה באחת ממערכות הגוף, הנוירולוג יפנה את המטופל למומחה לאותה מערכת ספציפית שנפגעה, על מנת לטפל בגורם עצמו.
  • טיפול פיזיותרפי – יעיל בדרך כלל בסחרחורות הנובעות מפגיעה במערכת שיווי המשקל, המאופיינת בהשתחררות קריסטלים.
  • טיפול תרופתי – תרופות המקלות על תחושת הסחרחורת ועל הבחילה הנלווית אליה. יש להיוועץ עם הנוירולוג לפני נטילת תרופות אלה, שכן אינן מומלצות לאנשים הנמצאים בקבוצות סיכון שונות.
  • הדרכה במקרי חוסר יציבות – לעיתים הנוירולוג מאבחן חוסר יציבות “המתחזה” לסחרחורת, שיכול לנבוע מנפילת לחץ הדם בשינויי תנוחה. במקרים כאלה תינתן למטופל הדרכה כיצד עליו לעבור מתנוחה אחת לאחרת, ממצב שכיבה לישיבה וכו’.

מחלקה הנוירולוגית בתל אביב מדיקל סנטר אנו מבצעים בדיקות וטיפולים נוספים כגון בדיקת EMG, טיפול בכאבי ראש ומיגרנות, טיפול באפילפסיה, טיפול בבעיות התפתחות נוירולוגיות של הילד, מחלות כלי דם של המוח, בדיקות אולטרסאונד לאבחון ומניעת שבץ מוחי.

מחלקת נוירולוגיה רופאים

דילוג לתוכן