בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

הפרעות במערכת החיסונית

הפרעות במערכת החיסונית

הפרעות במערכת החיסונית
הפרעות במערכת החיסונית

אימונולוג קליני – הכתובת לבעיות במערכת החיסונית.
הפרעות ומחלות של המערכת החיסונית הן תחום עיסוקו של האימונולוג הקליני. קיימות בעיות שונות במערכת החיסון, בעלות רמות חומרה שונות, החל מאלרגיה עונתית ועד למחלות כרוניות קשות. השלב הראשון בטיפול בכל בעיה במערכת החיסונית הינו האבחון. בתל אביב מדיקל סנטר ניתן לקבל ייעוץ ואבחון של אימונולוג קליני, שעל פי תוצאות בדיקתו היסודית, תיבנה לכל מטופל תכנית טיפול להקלה או לריפוי הבעיה הספציפית ממנה הוא סובל.

סוגי ההפרעות במערכת החיסונית
• מחלות חוסר חיסוני – רוב מחלות החוסר החיסוני הינן מולדות, ונובעות כתוצאה מחוסר של גן הפוגע במערכת החיסונית. בין המחלות הללו נמנות: CGD, LAD, SCID (ילדי הבועה), פגיעה בלימפוציטים המתבטאת בחוסר נוגדנים ובזיהומים חוזרים, וכן הפרעות חלקיות או כוללניות של מערכת החיסון.

• מחלות עוררות יתר של מערכת החיסון – מחלות המאופיינות בפעילות יתר של המערכת החיסונית: אסטמה, רגישויות ואלרגיות שונות, קדחת השחת ועוד. במחקרים שנעשו לאחרונה מנסים להפיק תרופות שייקלו על דלקות ותופעות הנגרמות ממחלות אלו.

• מחלות אוטואימוניות – מאופיינות בפעילות מוגברת של המערכת החיסונית נגד מרכיבים עצמיים. בין המחלות האוטואימוניות הנפוצות נמנות: לופוס – זאבת, דלקת פרקים ראומטית, דלקות בכלי הדם, מחלת בכצ’ט, סקלודרמה ועוד.

• מחלת האיידס – תסמונת הכשל החיסוני – המחלה נגרמת מווירוס ה-HIV התוקף את המערכת החיסונית. המחלה מטופלת ע”י אימונולוגים ומומחים למחלות זיהומיות.

ביחידה לאלרגיה ואימונולוגיה בתל אביב מדיקל סנטר אנו עורכים גם בדיקת אלרגיה וכן מספקים ייעוץ אלרגולוג ואימונולוג בכיר.

דילוג לתוכן