רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

בדיקת AMH

בדיקת AMH
בדיקת AMH

בדיקת AMH בתל אביב מדיקל סנטר

בדיקת AMH, בדיקת דם ייחודית המעריכה את הרזרבה השחלתית של האישה, ניתנת לביצוע במסגרת המערך הגינקולוגי ובמסגרת בדיקות מעבדה בתל אביב מדיקל סנטר. בדיקת ה-AMH הופכת עם השנים לאחת הבדיקות החשובות ביותר בתהליכים של טיפולי פוריות ובהערכות פוריות של מטופלות.
בתל אביב מדיקל סנטר תוכלו גם לקבוע תור לפגישה עם רופא נשים, ולבדיקות נוספות בתחום של רפואת נשים כמו קולפוסקופיה או בדיקת פאפ. ניתן לקבוע את הבדיקות בכיסוי מלא או חלקי עבור בעלות ביטוחי בריאות משלימים מתאימים או בעלות ביטוחי בריאות פרטיים.

לקבוע תור לבדיקת AMH
לקבוע תור לבדיקת AMH
037712804

מתי יש לבצע בדיקת AMH ומי צריכה לבצע אותה?

בדיקת AMH היא בדיקה שנמצאת בשכיחות עולה בעולם רפואת הנשים. בשביל לדעת מתי צריך לבצע אותה, צריך להבין מה זה בדיוק AMH – Anti Mullerian Hormone או הורמון אנטי-מולריאני. התפקיד המקורי של ההורמון הזה שונה ומעניין ממטרת הבדיקה שלו כיום – במסגרת ההתפתחות העוברית, נוכחות גבוהה של הורמון זה היא אחד הגורמים המכריעים בין התפתחות מערכת מין גברית לנשית, כאשר AMH הוא הורמון שהנוכחות שלו דווקא גורמת להיווצרות מערכת מין גברית. עם זאת, בשנים האחרונות נמצא כי ל-AMH נוכחות שמעידה באופן מדויק למדי על הרזרבה השחלתית של האישה. בניגוד להורמונים נשיים אחרים כמו FSH או אסטרדיול, כמויות ה-AMH נשארות יציבות מאוד לאורך כל המחזור החודשי והוא מהווה אינדיקציה אמינה שלא תלויה בגורמים שניים. נמצא כי בנשים עם רזרבה שחלתית תקינה וגבוהה, רמות ה-AMH הן גבוהות בהתאם ועולות על 1 ננוגרם למיליליטר. במקביל, נמצא גם כי רמות ה-AMH יורדות באופן קבוע ומובהק בנשים בעלות רזרבה שחלתית נמוכה, עד לרמות של פחות מ-0.2 ננוגרם למיליליטר. בנוסף, נמצא גם כי בקרב נשים בעלות רמות AMH של מעל ל-3.5 ננוגרם למיליליטר ישנה רזרבה שחלתית תקינה, אך גם סיכון גבוה לתגובת יתר שחלתית במסגרת טיפולי פוריות.
בשל האמור לעיל, בדיקת ה-AMH הפכה לבדיקה חשובה מאוד להערכת הרזרבה השחלתית של האישה. בהתאם לכך היא בעלת חשיבות רבה לשיפור ההערכה על הצלחת טיפולי פוריות עתידיים או הרלוונטיות של פנייה לטיפולי פוריות. כל אישה שעוברת או מתכוונת לעבור טיפולי פוריות, צריכה לבצע בדיקת AMH כחלק מהבירור הראשוני.

כיצד מתבצעת בדיקת AMH בתל אביב מדיקל סנטר?

בדיקת AMH היא בדיקת דם פשוטה, שבמסגרתה אנו נוטלים מהמטופלת דם ורידי (בדרך כלל דרך ורידי היד). בניגוד לבדיקות גינקולוגיות אחרות, אין חשיבות גדולה למועד בחודש בו מבצעים את הבדיקה, משום שרמות ה-AMH לא מושפעות באופן ניכר משלב המחזור החודשי.
משום שמדובר בבדיקה הורמונלית וגינקולוגית, אין חשיבות גדולה גם לצום לפני ביצוע הבדיקה, אם כי קיים סיכוי גבוה שהיא תתבצע בנוסף לבדיקות דם נוספות בהן יהיה צורך בצום טרם הבדיקה.
לבדיקת ה-AMH אין כל תופעות לוואי ואין צורך באשפוז עבור הביצוע שלה. לעתים, צוות המעבדה ימליץ לנבדקת על מנוחה קצרה לאחר הבדיקה בהתאם לכמות הדם שנלקחה ממנה.

תל אביב מדיקל סנטר – בדיקת AMH ומענה מקיף בתחום הגינקולוגיה

בתל אביב מדיקל סנטר תקבלו מענה מקיף ומקצועי בביצוע של בדיקות שונות ומגוונות בעולם רפואת הנשים. בדיקת AMH היא בדיקה חשובה ביותר בתחום זה, והיא משמשת להערכת הצלחת טיפולי פוריות והערכת ההצלחה של טיפולי הפריה חוץ-גופית (IVF). ניתן לקבוע תור לבדיקה זו ולבדיקות גינקולוגיות אחרות אצלנו בתל אביב מדיקל סנטר. במרכז המתקדם והיוקרתי שלנו תיהנו ממיטב המומחים בתחום, ממערך מעבדתי מתקדם וחדיש ומטיפול מקיף ברמה הגבוהה ביותר – והכל תחת קורת גג אחת.

דילוג לתוכן