בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

טיפול בהשמנת יתר

עמוד הביתהמחלקה האנדוקרינולוגית › טיפול בהשמנת יתר
טיפול בהשמנת יתר
טיפול בהשמנת יתר

במחלקה אנדוקרינולוגית בתל אביב מדיקל סנטר, בראשות פרופ‘ דניאלה יעקובוביץ, אנו מטפלים בשיטות חדשניות באנשים הסובלים מהשמנת יתר.

אבחון
אבחון השמנת יתר נעשה לפי מדד מסת הגוף, ה-BMI, שהינו מדד עולמי לקביעת עודף משקל והשמנת יתר. ה-BMI של האדם מחושב ע“י חלוקת במשקל בק“ג בגובה בריבוע. כאשר ערכי ה-BMI נעים בין 29-26 – האבחנה היא של עודף משקל, וכאשר הם גבוהים מ-30 מדובר באבחנה של השמנת יתר.


אנדוקרינולוגים במרכז

ד"ר אסף אורן

ד”ר אסף אורן

אנדוקרינולוג ילדים

הטיפול בהשמנת יתר 
בתל אביב מדיקל סנטר, אנו מטפלים בהשמנת יתר על פי שיטתה החדשנית של אנדוקרינולוג פרופ‘ דניאלה יעקובוביץ ובפיקוחה הצמוד, ללא התערבות כירורגית או תרופתית. 

כדי להיפטר מהשמנת יתר יש צורך בטיפול הרזיה להורדת משקל הגוף העודף. כיום, ישנן דרכים שונות המאפשרות לאדם שמן להרזות בצורה משמעותית:

ניתוחים כגון: טבעת מתכווננת, שרוול קיבה, מעקף קיבה ומעקף תריסריון. מדובר בהתערבות כירורגית על כל המשתמע מכך.

באשר לטיפול תרופתי – עוד לא נמצאה תרופת פלא להרזיה, וגם לתרופות המאושרות לשימוש, ואשר פועלות על דיכוי התיאבון, יש תופעות לוואי בלתי נעימות. יחד עם זאת תרופה חדשה אוזמפיק (הגיעה לישראל בשנת 2021) מראה יעילות גבוהה בירידה במשקל.

לפיכך, המפתח הראשי להרזיה הינו באמצעות תזונה נכונה ופעילות גופנית. עם זאת, למרות שדיאטה המגבילה את צריכת המזון, עשויה בהחלט להביא לירידת המשקל בטווח הקצר, הרי שרוב האנשים הסובלים מהשמנת יתר אינם מצליחים לשמור על התוצאות, וחוזרים שוב למשקלם הגבוה. במחקר שפורסם ב-2012 בהובלת פרופ‘ דניאלה יעקובוביץ‘ נמצא כי דיאטה הכוללת ארוחת בוקר עשירה בחלבונים ובפחמימות, מסייעת בהפחתת הורמון הגרלין האחראי על תחושת הרעב, ועוזרת לאנשים להפחית ממשקלם ולשמור על התוצאות לטווח ארוך. פרופ‘ יעקובוביץ העומדת בראש המכון לאנדוקרינולוגיה במרכז הרפואי תל אביב, מספקת ייעוץ וליווי מותאמים אישית בשיטתה הייחודית, לטיפול בהשמנת יתר ולשמירה על המשקל האופטימלי. לרשות המטופלים במרכז עומד גם שירות פסיכולוגי, המסייע להתמודדות טובה ולהצלחת התהליך.

במכון האנדוקרינולוגי אנו מטפלים גם בסוכרת, בעיות מטבוליזם, בלוטת התריס ופוריות.

אנדוקרינולוגיה רופאים

דילוג לתוכן