רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

אבחון וטיפול בסוכרת

עמוד הביתהמחלקה האנדוקרינולוגית › אבחון וטיפול בסוכרת
אבחון וטיפול בסוכרת
אבחון וטיפול בסוכרת

במחלקה אנדוקרינולוגית של תל אביב מדיקל סנטר, בראשות אנדוקרינולוג פרופ‘ דניאלה יעקובוביץ, אנו מבצעים אבחון וטיפול בחולי סוכרת, תוך פיקוח רפואי צמוד ומעקב שוטף.

אבחון סוכרת 
אחת הבעיות באבחון סוכרת היא הופעת התסמינים בשלב בו המחלה כבר קיימת בגוף. לפיכך, חשוב לאבחן בהקדם בעיקר מבוגרים הנמצאים בסיכון (השמנת יתר, לחץ דם ועוד). האבחון מתבצע ע“י בדיקות דם, שנעשות בצום, ובודקות את רמת הגלוקוז וההמוגלובין המסוכרר בדם. בדיקת העמסת סוכר(OGTT) נעשית לאישור האבחנה במצבים גבוליים או לא ברורים. בדיקת שתן המגלה הימצאות סוכר בשתן אינה אבחנתית, אך יכולה לסייע לקבלת התמונה הכללית.

בתל אביב מדיקל סנטר אנו מבצעים אבחון סוכרת באמצעות בדיקות דם תקופתיות ובדיקת העמסת סוכר (OGTT).

כמו כן, אנו מבצעים בדיקה נוירולוגית (EMG) לחולי סוכרת הסובלים מכאבים בגפיים.


אנדוקרינולוגים במרכז

ד"ר אסף אורן

ד”ר אסף אורן

אנדוקרינולוג

הטיפול בסוכרת 
במחלקה אנדוקרינולוגית בתל אביב מדיקל סנטר, אנו מטפלים בחולי סוכרת סוג 1 ו-2 מגיל שבע ומעלה. הטיפול המתבצע בפיקוחה הצמוד של פרופ‘ דניאלה יעקובוביץ כולל: 

תזונה ופעילות גופנית– טיפול בסוכרת תובע בראש ובראשונה שינוי באורח החיים, המורכב מתזונה בריאה ומאוזנת המובילה לירידה במשקל, וכן פעילות גופנית, המשלבת הליכה מהירה ואימוני כוח. שילוב תזונה הולמת עם פעילות גופנית מביא לכך שהאינסולין פועל בצורה יעילה, שמורידה את רמת הסוכר בדם.

טיפול תרופתי – ישנם מקרים, בעיקר בסוכרת מסוג 1, בהם יש צורך בטיפול של הזרקת אינסולין 4-3 פעמים ביום, או ע“י משאבת אינסולין המזרימה אינסולין באופן עקבי. כמו כן, חולים רבים, בעיקר בסוכרת מסוג 2, מטופלים בכדורים שהם נוטלים לרוב פעם ביום. הטיפול התרופתי דורש פיקוח רפואי מתמיד של מרפאת סוכרת, וכל שינוי צריך להיעשות באישור רופא. בחולי סוכרת הסובלים מלחץ דם או מרגל סוכרתית תרופתית, חשוב לטפל בתרופות מתאימות למניעת סיבוכים.

טיפול פסיכולוגי – הטיפול המתקיים בתל אביב מדיקל סנטר נועד לסייע לחולים להתמודד עם המחלה בצורה המיטבית, ולהתנהל בשגרה עם מינימום הגבלות ומקסימום איכות חיים.

במחלקה אנדוקרינולוגית אנו מטפלים גם בהשמנת יתר, בעיות מטבוליזם, בלוטת התריס ופוריות.

אנדוקרינולוגיה רופאים

דילוג לתוכן