בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

טיפול בפרוסטטיטיס כרונית

עמוד הביתמחלקת אורולוגיה › טיפול בפרוסטטיטיס כרונית
טיפול בפרוסטטיטיס כרונית
טיפול בפרוסטטיטיס כרונית

דלקת כרונית בערמונית – שכיח אך לא זניח

דלקת כרונית בערמונית (Chronic Prostatitis), המכונה גם בשם תסמונת האגן הדואב, הינה תופעה שכיחה למדי בקרב גברים. מדובר בדלקת מתמשכת, שתסמיניה מופיעים למשך מספר חודשים ועלולים להיעלם ולחזור לפרקים בעוצמות שונות. פרוסטטיטיס כרונית יכולה לנבוע מגורם חיידקי או אחר. במקרים רבים הגורם למחלה אינו ידוע, ולכן האבחון והטיפול חייבים להיות מוקפדים ומקצועיים, ולהתבצע ע”י אורולוג מומחה. במחלקה האורולוגית של תל אביב מדיקל סנטר, בניהולו של האורולוג הבכיר פרופסור אלכסנדר ציביאן, אנו מאבחנים את המחלה ומטפלים בה ביעילות.

אבחון פרוסטטיטיס כרוני – הצעד הראשון לטיפול

אבחון פרוסטטיטיס כרוני עלול להיות מורכב, מכיוון שתסמיני המחלה מאפיינים גם מחלות אחרות בדרכי השתן. כמו כן, קיים הבדל בין דלקת כרונית לבין דלקת חריפה בערמונית, וכאמור תיתכן דלקת כרונית על רקע חיידקי או אחר. לכל גבר המגיע למחלקה האורולוגית בתל אביב מדיקל סנטר בחשד לפרוסטטיטיס כרונית, נערכת בדיקה ראשונית ע”י פרופסור ציביאן. בדיקה זו כוללת תשאול אודות ההיסטוריה הרפואית של הנבדק, בדיקת שתן, בדיקה של בלוטת הערמונית, ובדיקת דם. בדיקות אלו מאפשרות לזהות באם הדלקת הינה חיידקית.

הטיפול והריפוי

במידה וממצאי האבחון של אורולוג מצביעים על פרוסטטיטיס כרונית שנגרמה ע”י זיהום חיידקי, המטופל יקבל טיפול אנטיביוטי ממושך לצד נטילת משככי כאבים. לעיתים יינתן חיזוק באמצעות טיפול בתרופות ממשפחת חוסמי אלפא, המסייעים להרפיית שרירי שלפוחית השתן ולהקלה במתן שתן. במקרים בהם לא התגלו ממצאים חיידקיים, אין צורך בטיפול אנטיביוטי. עם השלמת הטיפול התרופתי, המטופל ישוב למרפאה לבדיקה חוזרת של תרבית שתן. בהתאם לתוצאותיה, יוחלט אם נדרש טיפול תרופתי נוסף.

בעלי ביטוח בריאות פרטי יכולים לקבל החזר תשלום על הייעוץ בהתאם להסכם עם חברת הביטוח.

במחלקה האורולוגית בתל אביב מדיקל סנטר אנו מטפלים גם בבעיות אימפוטנציה, מחלות בדרכי השתן של האישה, וכן מספקים ייעוץ אורולוג בכיר.

אורולוגיה רופאים

דילוג לתוכן