רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

טיפול במחלות דרכי השתן אצל נשים

עמוד הביתמחלקת אורולוגיה › טיפול במחלות דרכי השתן אצל נשים
טיפול במחלות דרכי השתן אצל נשים
טיפול במחלות דרכי השתן אצל נשים

מחלות דרכי השתן שכיחות יותר בקרב נשים יחסית לגברים, בעיקר בזמן ההיריון ובגיל המעבר לאחר הפסקת הווסת. בדרך כלל מדובר בזיהומים ובדלקות בדרכי השתן התחתונות – צינור השתן ושלפוחית השתן – שבמקרים רבים הינם חוזרים ונשנים. חשוב מאוד לטפל במחלות אלה בהקדם וביסודיות ע”י אורולוג מומחה, בעיקר אצל נשים הסובלות מזיהומים חוזרים בשלפוחית. זאת מכיוון שהן עלולות לפתח זיהום כלייתי, שכרוך בסיבוכים וקשה יותר לריפוי. במחלקה האורולוגית של תל אביב מדיקל סנטר, בניהולו של האורולוג הבכיר פרופסור אלכסנדר ציביאן, אנו ערוכים לאבחן בדייקנות ולטפל בהצלחה במחלות דרכי השתן של נשים.

אבחון פשוט ומהיר

אישה המגיעה למחלקה האורולוגית בתל אביב מדיקל סנטר עם תלונות על סימפטומים האופייניים למחלות דרכי השתן – עוברת אבחון מהיר ופשוט. האבחון כולל בדיקת שתן מיקרוסקופית, שממצאיה עשויים להעיד מיידית באם אכן קיים זיהום בדרכי השתן. כמו כן, אנו מבצעים תרבית שתן על מנת לזהות את כמות החיידקים ואת סוגם. בדיקות אלה מאפשרות לתת תמונת מצב מלאה ומדויקת, לפיה ייקבע גם הטיפול המתאים. לעתים עולה צורך בביצוע בבדיק על קולית של כליות ודרכי השתן, הבדיקה הזאת היא חלק מבדיקה כוללת אולטרסאונד בטן. אותה גם אפשר לבצעה בתל אביב מדיקל סנטר.

הטיפול במחלקה האורולוגית

טיפול הולם במחלות בדרכי השתן התחתונות של האישה, עשוי למנוע זיהום כלייתי וסיבוכים מיותרים. הטיפול התרופתי כולל בדרך כלל נטילת אנטיביוטיקה רחבת טווח ותרופות להקלה על הצריבה בשתן. לרוב מדובר בטיפול קצר ופשוט יחסית. במקרים של זיהום בדרכי השתן העליונות, דהיינו בכליות, יידרש טיפול ארוך יותר, לרוב ע”י עירוי לווריד – מה שמחייב אשפוז בבית חולים. לפיכך, מן הראוי לפנות למרפאה אורולוגית בשלב מוקדם עם הופעת תסמינים מחשידים, ולקבל טיפול מתאים.

במחלקה האורולוגית בתל אביב מדיקל סנטר אנו מטפלים גם בפרוסטטיטיס כרונית, בעיות אימפוטנציה, וכן מספקים ייעוץ אורולוג בכיר.

אורולוגיה רופאים

דילוג לתוכן