בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

טיפול באימפוטנציה

עמוד הביתמחלקת אורולוגיה › טיפול באימפוטנציה
טיפול באימפוטנציה
טיפול באימפוטנציה

טיפול באימפוטנציה – טיפול בדרכים המקובלות

במחלקה האורולוגית של תל אביב מדיקל סנטר, המנוהלת ע”י האורולוג הבכיר פרופסור אלכסנדר ציביאן, אנו מטפלים באימפוטנציה במגוון הדרכים המקובלות. הטיפולים בהם אנו משתמשים הינם בהתאם לדוקטרינות הקיימות במרפאות הגדולות והמובילות בעולם – בגרמניה, ארה”ב וקנדה (מאיו קליניקס, פרופ’ ניל). כל טיפול מותאם אינדיווידואלית למטופל עפ”י צרכיו ומצבו, במטרה להשיבו לכשירות מינית מלאה תוך שמירה על בריאותו.

המפתח הטיפולי – הגורמים, המצב הבריאותי והתגובות

כל מטופל המגיע למרפאה האורולוגית במרכז הרפואי עובר תשאול מקיף לבירור הרקע לאימפוטנציה, כולל בחינת מצב בריאותו הכללית והמינית. בהתאם לכך, אנו קובעים את תכנית הטיפול האישית באימפוטנציה בהתייחסות ל-2 פרמטרים עיקריים: הגורמים לאימפוטנציה של המטופל, ויכולתו לקבל טיפול כזה או אחר בהתאם לכשירותו הבריאותית. לעיתים, טיפול יעיל בגורם לאימפוטנציה כגון יתר לחץ דם או מחסור בטוסטסטרון עשוי לפתור את הבעיה ולהשיב למטופל את כשירותו המינית המלאה. לעומת זאת, במקרים בהם לא ניתן לטפל באימפוטנציה ע”י טיפול בגורמיה, אנו מטפלים בכשל הזקפתי עצמו. פרמטר נוסף בו אנו מתחשבים הינו התגובות לטיפול, כאשר במידה ומטופל אינו מגיב בצורה אפקטיבית לטיפול שניתן לו, אנו עוברים לאלטרנטיבה טיפולית אחרת.

הטיפולים המקובלים – מן הקל אל הכבד

תכנית הטיפול על ידי אורולוג נעה ‘מן הקל אל הכבד’ כאשר בשלב ראשון ניתן טיפול תרופתי בכדורים. במידה והמטופל אינו מגיב לכדורים, אנו עוברים לשלב מתקדם יותר של טיפול בגלי הלם או בהזרקות לאיבר המין. מערך הטיפולים שלנו כולל:

  • הזרקת טסטוסטרון – ביצוע בדיקה של רמת הטסטוסטרון, ובמידה ונמצאה רמה נמוכה, המטופל מוזמן להזרקת טסטוסטרון אחת ל-3 חודשים.
  • טיפול בכדורים – נטילת התרופות המוכרות (ויאגרה, סיאליס, לוויטרה) שיעילותן ובטיחותן הוכחו לאורך שנים. במידה והמטופל אינו יכול ליטול כדורים אלה מסיבות בריאותיות, או שלא הושג באמצעותן שיפור באימפוטנציה – אנו מתקדמים לשלב נוסף בטיפול.
  • טיפול בגלי הלם – טיפול חדשני יחסית, שנעשה באמצעות גלי קול המופעלים בעוצמה נמוכה באבר המין. מתאים בעיקר לחולים עם הפרעה בכלי הדם או באספקת הדם לאבר המין. בשנים האחרונות משתמשים בטיפול זה במרכזים רפואיים שונים בארץ, והוא נמצא אפקטיבי וללא תופעות לוואי או סיבוכים.
  • הזרקות לאבר המין – הזרקה לאבר המין של חומר המרחיב את כלי הדם. טיפול שהוכח כיעיל וללא תופעות לוואי משמעותיות.

בעלי ביטוח בריאות פרטי יכולים לקבל החזר תשלום על הייעוץ בהתאם להסכם עם חברת הביטוח.

במחלקה האורולוגית בתל אביב מדיקל סנטר אנו מטפלים גם בפרוסטטיטיס כרוני, מחלות בדרכי השתן של האישה, וכן מספקים ייעוץ אורולוג בכיר.

אורולוגיה רופאים

דילוג לתוכן