רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

טיפול בחרדות

טיפול בחרדות בתל אביב מדיקל סנטר

טיפול בחרדות בתל אביב מדיקל סנטר כולל:

טיפול בחרדות
טיפול בחרדות
  • טיפול פסיכולוגי בשיטת פסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית ובשיטת פסיכותרפיה דינמית.
  • טיפול תרופתי מטעם פסיכיאטר.

טיפול בחרדות הוא אחד הטיפולים המקצועיים והאיכותיים שאנו מספקים ללקוחות תל אביב מדיקל סנטר במסגרת מחלקת פסיכיאטריה וטיפול פסיכולוגי (פסיכותרפיה). אנו מספקים טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי למבוגרים ולילדים שסובלים מסוגים שונים של חרדות, לרבות התקפי חרדה. הטיפול נעשה באופן פרטני ובשיטות המתקדמות ביותר, תוך שילוב כוחות של הרופאים והמטפלים הפועלים במחלקה: פסיכיאטרית, פסיכותרפיסט, פסיכוגריאטר, פסיכולוג ילדים ונוירולוגית מבוגרים וילדים. לכל אדם מותאם הטיפול הנדרש לו תוך מעורבות אנשי המקצוע הרלוונטיים.

הטיפול בחרדות נעשה באופן מקצועי וכולל שלבי אבחון, ייעוץ וטיפול. כל הטיפולים מתבצעים באווירה נעימה ומכילה, והמטופלים זוכים לפרטיות וליחס אישי וחם. התנאים המעולים במחלקה תורמים לחוויית טיפול חיובית ולהפקת תוצאות מיטביות.

 

הצורך והחשיבות בטיפול בחרדות

אנשים רבים עם הפרעות חרדה מגדירים את חייהם כסיוט מתמשך. הפרעות חרדה מסוגים שונים אכן עלולות לפגוע באיכות החיים ובהתנהלות היומיומית של כל מי שסובל מהן ושל האנשים בסביבתו.  החרדות יכולות להופיע בצורות ובעוצמות שונות, ולבוא לידי ביטוי הן בתופעות פיזיולוגיות כמו דופק מואץ, הזעה מוגברת, סחרחורות וכו’, והן במאפייני התנהגות כמו הסתגרות חברתית, פחד ורתיעה ממצבים רבים, חוסר התמודדות ואף דיכאון ועוד. בעזרת טיפול מקצועי הניתן ע”י פסיכיאטר ו/או פסיכולוג אפשר לסייע לרוב האנשים שסובלים מהפרעות חרדה. לעיתים התוצאות הן מהירות מאוד ולפעמים מדובר בתהליך ארוך ומורכב יותר. בכל מצב, הטיפול מהווה פתח לחיים חדשים בהם האדם מסוגל להתמודד עם החרדות שלו ואף להיפטר מהן.

 

שיטות טיפול בחרדות וההבדלים ביניהן

טיפול בחרדות נעשה בתל אביב מדיקל סנטר בשני המסלולים המקובלים: המסלול הפסיכולוגי המציע טיפול פסיכותרפיה בשיטות שונות, והמסלול התרופתי המחייב מעורבות פסיכיאטר ולעיתים אף נוירולוג.

טיפול פסיכולוגי:

במרכז הרפואי שלנו אנו מציעים טיפול פסיכולוגי בשתי שיטות עיקריות, שניתן לטפל בכל אחת מהן או בשילוב של שתיהן:

  • פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית CBT – טיפול ממוקד וקצר מועד המאפשר להתגבר על התקפי החרדה על ידי הקניית כלים ושיטות להגברת השליטה העצמית ולהרגעה, כמו דמיון מודרך, הרפיה והיפנוזה. בעזרת שיטות אלה ניתן לצמצם את החשש מהתקף החרדה ואף להפחית את הסתברות הופעתו.

 

  • פסיכותרפיה דינמית – טיפול פסיכולוגי דינמי וארוך טווח המטפל בשורש הבעיה הפסיכולוגית, שהתקף החרדה הוא רק הסימפטום שלה.

 

טיפול תרופתי: 

הגישה הרפואית-תרופתית לטיפול בחרדות מתבססת על ההנחה, שהחרדה היא תוצאה של חוסר איזון במוליכים העצביים במוח. בהתאם לכך, התרופות פועלות לתיקון ולאיזון המצב. במצבי חרדה קשים מומלץ לשלב את הטיפול התרופתי בטיפול פסיכולוגי.

הטיפול התרופתי אינו מטפל במקור לבעיית החרדה אלא פשוט מעלים אותה כל זמן שהאדם נוטל את התרופה. לעומת זאת, טיפול פסיכולוגי נועד ליצור שינוי לטווח ארוך בנטיות והרגלים, במטרה למנוע את הופעת תופעות החרדה הפוגעות באיכות חייו של האדם.

דילוג לתוכן