רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

טיפול בפיסטולה

עמוד הביתהמחלקה הפרוקטולוגית › טיפול בפיסטולה
טיפול פיסטולה
טיפול פיסטולה

טיפול בפיסטולה בתל אביב מדיקל סנטר

תל אביב מדיקל סנטר הוא מרכז רפואי מהשורה הראשונה, בו תוכלו למצוא מענה גם עבור בעיות פרוקטולוגיות כמו פיסטולה. במסגרת המרכז הרפואי שלנו, תוכלו לקבוע תור לרופא מומחה כמו ד”ר מאיר זמל, שיבצע בדיקה מקיפה ויתאים לכם טיפול בפיסטולה שישאיר אתכם ללא כאבים ומצוקה. את התור והטיפול ניתן לתאם בכיסוי מלא או חלקי של ביטוחים משלימים מתאימים ושל ביטוחים בריאות פרטיים. בנוסף, ניתן לתאם תור אצל רופא פרוקטולוג גם עבור טיפול במצבים אחרים בתחום, כמו טיפול בטחורים וטיפול בפיסורה אנאלית.

מהי פיסטולה וממה היא נגרמת?

פיסטולה, או בעברית נצור, היא חיבור בין שתי רקמות שלא אמורות להיות מחוברות במצב רגיל בגוף. המיקום השכיח ביותר והמוכר ביותר לפיסטולה בגוף האדם הוא באזור פי הטבעת והחלחולת (רקטום), כאשר מסיבות שונות יכול להיווצר חיבור פתוח בין פי הטבעת לבין פנים הגוף. חיבור זה ייראה בדרך כלל כמו פצע פתוח קטן, ולרוב יהיה גם כואב מאוד, ולכן עלול לפגוע באופן משמעותי באיכות החיים של הסובלים ממנו. חולים במחלות מעי דלקתיות כמו קרוהן וקוליטיס נמצאים בסיכון גבוה יותר לפיתוח של פיסטולות, אך הן יכולות להיווצר גם במטופלים בריאים בעקבות זיהום סיסטמי או מקומי באזור פי הטבעת, ובעקבות פציעה שמזדהמת באזור זה.

כיצד מטפלים בפיסטולה?

טיפול בפיסטולה הוא טיפול שתכליתו הן להקל על הסימפטומים (בעיקר כאב וחוסר נוחות) שחווה המטופל, והן לרפא את הפיסטולה ואת הגורם להיווצרותה. ישנם שלושה קווי טיפול עיקריים במצב זה – תרופתי, כירורגי ודבק פיברין.

  • הטיפול התרופתי – נועד בעיקר להקלה על סימפטומים, וכן לדיכוי של מחלה אחרת הגורמת להיווצרות הפיסטולה. מטופלים עם מחלת קרוהן, למשל, יטופלו בנוגדי TNF-אלפא לדיכוי מחלת הבסיס הכרונית שלהם, מה שיאפשר את הטיפול בפיסטולה מבלי שהיא תיווצר מחדש. באופן כללי, לכל המטופלים הסובלים מפיסטולה יירשם גם טיפול אנטיביוטי על מנת להקטין את סיכויי הזיהום של הפיסטולה. במצב בו בדיקות מעבדה מעידות על זיהום פעיל, הטיפול האנטיביוטי יכול להיות אגרסיבי יותר ולשלב מספר תרופות.
  • הטיפול הכירורגי הוא טיפול הבחירה בפיסטולות, ובמרבית המקרים הטיפול הזה יהיה פתיחה של הפיסטולה וניקוז שלה ממוגלה תוך ניקוי יסודי של האזור. פתיחת הפיסטולה מתבצעת לכל אורכה – מהפתח הפנימי שלה ועד החלק העורי והחיצוני שלה. התעלה שנוצרה בפיסטולה נשארת פתוחה ומנוקזת לחלוטין, כך שהיא יכולה להחלים ספונטנית, תהליך שלוקח עד חודשיים. במצב בו יש פיסטולה מורכבת או חשש גבוה מאובדן שליטה על פי הטבעת, משתמשים בחוט רפואי מיוחד בשם Seton שמנקז מכנית את תעלת הפיסטולה ומוודא שהיא נשארת פתוחה ונקייה.
  • טיפול בדבק פיברין הוא טיפול שמרני וחדש יחסית, שמבצע סגירה של הפיסטולה באופן מכני בלי צורך בניתוח של ממש. טיפול זה לא מהווה מהלך של בחירה משום שסיכויי ההצלחה שלו הם נמוכים יותר בפיסטולות קשות ומורכבות, וכן משום שסיכויי החזרה של הפיסטולה לאחר הטיפול בו גבוהים יותר. עם זאת, במצבים בהם מסיבה כזו או אחרת מעדיפים שלא להכניס את המטופל לניתוח, והטיפול התרופתי לא מספיק לטיפול בפיסטולה – זוהי אפשרות רלוונטית.

טיפול בפיסטולה ומענה של פרוקטולוג מומחה בתל אביב מדיקל סנטר

בתל אביב מדיקל סנטר תוכלו לקבל מענה מלא ואיכותי בכל הנוגע לטיפול בפיסטולה, כמו גם לכל צורך אחר עבורו תידרשו לאבחנה ולטיפול של פרוקטולוג מומחה. במרכז הרפואי שלנו תמצאו מערך מלא של בדיקות מעבדה והדמיה להשלמת התמונה הקלינית והרפואית של כל מטופל, וליווי של צוות מובחר ומולטי-דיסציפלינרי של רופאים להתאמת הטיפול המיטבי עבורכם.

פרוקטולוגיה טיפולים

דילוג לתוכן