בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

בדיקת OCT

בדיקת OCT בתל אביב מדיקל סנטר

במחלקת עיניים בתל אביב מדיקל סנטר אנו מבצעים בדיקת OCT ללמיפי רשתית,

בדיקת OCT
בדיקת OCT

המסייעת לאבחון ומעקב של מחלות ופתולוגיות שונות בעיניים. המשך הטיפול נקבע בהתאם להחלטות רופא העיניים לאור תוצאותיה. לרוב, בעלי ביטוח בריאות פרטי יכולים לקבל החזר כספי בגין הבדיקה הפרטית.

 מהי בדיקת  OCT ומה מטרתה?

OCT הינה בדיקת עיניים בלתי פולשנית שמבוססת על קרינה של גלי אור. הבדיקה הממפה את הרשתית, נועדה לתת מידע על המתרחש בתוך העין, לאבחן, לעקוב ולסייע בטיפול במחלות עיניים שונות כגון ניוון רשתית, סוכרת ברשתית, רטינופתיה סוכרתית, גלאוקומה, רטיניטיס פיגמנטוזה, בצקת ברשתית, דלף של הרשתית, חורים, ציסטות ועוד.

הבדיקה מעניקה הדמיה מדויקת של מצב העין, הרשתית  על כל שכבותיה, הקשתית, הזגוגית ועצב הראייה. הבדיקה מאפשרת לרופא העיניים לזהות דפוסי מחלות עיניים כמו גם שיפור או התדרדרות בראייה, ובהתאם לכך לקבל החלטות לפני ביצוע הליכים כירורגיים ולאחריהם. כיום ה-OCT נחשבת לבדיקה מובילה, הן בשל תוצאותיה המדויקות והן מכיוון שהיא פשוטה, אינה כרוכה בהכנות מיוחדות, אינה מסוכנת ואין לה תופעות לוואי.

ההכנות לבדיקה

כחצי שעה לפני ביצוע הבדיקה, מוזלפות לעיני הנבדק טיפות להרחבת אישונים, המסייעות לקבלת תוצאה מדויקת וברורה. בהתאם לכך, כדאי להצטייד במשקפי שמש למניעת הסתנוורות לאחר הבדיקה. כמו כן, מומלץ לבצע את הבדיקה בליווי אדם קרוב או לפחות לדאוג לנהג מלווה, מכיוון שלא מומלץ לנהוג מספר שעות לאחר קבלת הטיפות. מעבר לכך, אין כל הכנות מיוחדות.

מהלך הבדיקה

כחצי שעה לאחר הזלפת הטיפות להרחבת אישונים, מתבצעת הבדיקה שנמשכת כ-10 דקות. למעשה מדובר בצילום שאינו כרוך בפעולה פולשנית כלשהי ולפיכך מתבצע ע”י טכנאי ואינו דורש השגחת רופא. במהלך הבדיקה המצלמה שולחת קרן לייזר אחת לעין וקרן שנייה למראה. החזר האור יוצר תמונה שלאחר עיבוד ופענוח ממוחשבים שלה, מתקבלות תמונות מפורטות של שכבות הרשתית וחלקי העין השונים. התוצאות ניתנות להדפסה במקום.

דילוג לתוכן