בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

בדיקת ראייה

עמוד הביתמחלקת עיניים › בדיקת ראייה

בדיקת ראייה בתל אביב מדיקל סנטר

בדיקת ראייה
בדיקת ראייה

במחלקת העיניים במרכז הרפואי תל אביב מדיקל סנטר אנו מבצעים בדיקות עיניים שונות וביניהן בדיקת ראייה מקיפה ויסודית. בדיקת ראייה מבוצעת אצלנו במקצועיות ובקפדנות ו על ידי רופא עיניים מומחה ובעל ניסיון רב, המשתמש במכשור החדשני ביותר בתחום.

במסגרת אבחון הראייה אנו עורכים 2 בדיקות עיקריות:

  1. בדיקה להערכה של חדות הראייה מרחוק ומקרוב (קוצר או רוחק ראייה).
  2. רפרקציה – בדיקת ראייה לצורך התאמת משקפיים, אשר בסיומה הנבדק מקבל מרשם מדויק למשקפיים.

כמו כל בדיקה וטיפול המתבצעים אצלנו בתל אביב מדיקל סנטר, גם בדיקת עיניים נעשית באווירה הנינוחה והנעימה המאפיינת את המרכז המעוצב, כשהצוות במקום מעניק יחס חם ואדיב ונכון לתת מענה הולם לצרכי המטופל.

חשיבותה של בדיקת ראייה

בדיקת ראייה תקופתית מאפשרת לכל אדם לשמור על עיניו בצורה המיטבית, ולזהות מבעוד מועד כל ירידה בחדות הראייה. ישנם אנשים רבים שאינם מודעים לכך שאיכות הראייה שלהם ירודה, ולמעשה פוגעת גם בתפקודם ובאיכות החיים שלהם. בדיקת ראייה קצרה מספקת תמונה ברורה של מצב הראייה, ובמידת הצורך תלווה גם בייעוץ והתאמה של משקפיים או עדשות מגע.

כמו כן, במהלך בדיקת עיניים ניתן לזהות מחלות עיניים שונות כמו קטרקט, גלאוקומה וכן בעיות כגון עיניים יבשות. ככל שהגילוי של מחלות ובעיות עיניים שונות יהיה מוקדם יותר, כך יתאפשר טיפול מהיר ואפקטיבי שיספק את הפתרון הנדרש.

כמובן שבמקרה בו האדם חש שראייתו נחלשה או כאשר הורים חושדים שילדם אינו רואה טוב – בדיקת ראייה היא המהלך הראשון שיש לבצע, ויפה שעה אחת קודם.

המהלך של בדיקת ראייה

בדיקת ראייה המבוצעת על ידי רופא עיניים במחלקת העיניים של המרכז, נמשכת זמן קצר ואינה כרוכה בכאב. הבדיקה כוללת תשאול לגבי הראייה ו/או בעיות או אי נוחות שחווה הנבדק. בהמשך מתבצעת סריקה של עיני הנבדק באמצעות מכשיר ייעודי שמודד שינויי אור. לבסוף מתבצעת בדיקה להערכת  חדות הראייה באמצעות הלוח המוכר עם שורות מספרים/אותיות/סימנים בגדלים שונים. את הבדיקה עורכים כמובן ללא משקפיים או עדשות מגע.

בדיקות עיניים נוספות המבוצעות במרכז הרפואי

בתל אביב מדיקל סנטר אנו מבצעים גם בדיקות עיניים נוספות בנוסף לבדיקות ראייה, כגון: בדיקת שדה ראייה ממוחשב, בדיקת לחץ תוך עיני, בדיקת OCT  שהינה בדיקת מיפוי רשתית, בדיקה למיפוי הקרנית, פכימטריה שהינה בדיקה למדידת עובי הקרנית, אולטרסאונד עיני, בדיקת ביומטריה שמבצעים לפני ניתוח קטרקט, בדיקת עיניים יבשות וכן בדיקה לספירת תאי אנדותל הקרנית.

ניתן להזמין תור לבדיקת ראייה בתל אביב מדיקל סנטר ללא המתנה ארוכה ואף ללא דיחוי במקרים דחופים.

דילוג לתוכן