רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

בדיקת העמסת סוכר: העמסת סוכר 50 – OGCT

עמוד הביתבדיקות דם, שתן, בדיקות מעבדה פרטיות › בדיקת העמסת סוכר: העמסת סוכר 50 – OGCT
העמסת סוכר 50 גרם גלוקוז - OGCT
העמסת סוכר 50 גרם גלוקוז – OGCT

בדיקת העמסת סוכר 50 גרם בתל אביב מדיקל סנטר

בדיקת העמסת סוכר 50 גרם לנשים בהריון כלולה במערך בדיקות דם ובדיקות מעבדה שונות, שאנו מבצעים כשירות פרטי במעבדת המרכז הרפואי תל אביב מדיקל סנטר. מדובר בבדיקת דם המשלבת שתיית מי סוכר במרכז עצמו, ואינה דורשת מהאישה ההרה הכנה מוקדמת כמו צום או הימנעות ממאכלים מסוימים. דגימת הדם מועברת לצוות המעבדה הכימית לצורך פענוח התוצאות.

בדומה לכל שאר הבדיקות והפעולות המבוצעות אצלנו, גם בדיקת העמסת סוכר 50 נערכת במרכז המעוצב והיוקרתי, המאופיין בפרטיות ודיסקרטיות ובאווירה נעימה ומכילה. צוות המרכז מעניק יחס אישי לכל הלקוחות, ונשים בהריון מטופלות במלוא המסירות והרגישות.

ניתן להזמין טלפונית תור לבדיקה לטווח קצר, וכך גם התוצאות נמסרות כמעט מיידית לנבדקות או אל רופא נשים המפנה אותן.

מהי בדיקת העמסת סוכר OGCT?

העמסת סוכר 50 גרם או בשמה הרפואי הלועזי OGCT – Glucose challenge test  היא בדיקת סוכר בהריון. לא מדובר בבדיקה אבחנתית אלא בבדיקת סקר, שנועדה לבחון את סבילותה של האישה ההרה להעמסת סוכר בשתייה.  למעשה, מטרת הבדיקה היא לאתר נשים שנמצאות בסיכון לסוכרת הריון.

הבדיקה מתבצעת כחלק מפרוטוקול הבדיקות השגרתיות לנשים בהריון. זאת שונה מאשר בדיקת העמסת סוכר 100 המוכרת בשם OGTT – Oral Glucose Tolerance Test שהינה בדיקה אבחנתית לסוכרת הריון ואינה מחויבת בפרוטוקול השגרתי. OGTT נעשית רק במקרים של קבלת תוצאה לא תקינה בבדיקת העמסת סוכר 50 או בהפניית רופא נשים מטפל, החושד בקיומה של סוכרת הריון עקב תסמינים ספציפיים או היסטוריה רפואית.

בדרך כלל הבדיקה מבוצעת בין השבועות 28-24 להריון, בהם כבר יכולה להתפתח עמידות לאינסולין.

כיצד מתבצעת הבדיקה במרכזנו?

מהלך הבדיקה פשוט למדי אך מצריך שהייה של יותר משעה במרכז הרפואי. עם הגעתה של הנבדקת היא תקבל כוס המכילה תמיסה המכילה 50 גרם סוכר שמדולל במים ותתבקש לשתות אותה. האישה יכולה להצטייד בלימון ולסחוט אותו לכוס אם היא מתקשה לשתות את התמיסה המתוקה.

לאחר שתיית התמיסה, הנבדקת תידרש להמתין במרכז במשך כשעה. במהלך שעה זו עליה להיות בצום ולהימנע מעישון. בתום השעה, תבוצע נטילת דגימת דם מהווריד – בדיקת אינסולין לצורך מדידת רמת הסוכר בדם.

מה אומרות התוצאות?

צוות המעבדה יפענח את בדיקת הדם ויעביר את תוצאותיה בהקדם לנבדקת ו/או לרופא שלה. רוב הנשים מקבלות תוצאה תקינה בבדיקת העמסת סוכר 50 , ורק כ-15% מקבלות תוצאה בלתי תקינה, כאשר כ- 15% מתוכן מאובחנות כסובלות מסוכרת הריון.

דילוג לתוכן