בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

בדיקת PSA חופשי

בדיקת PSA חופשי
בדיקת PSA חופשי

בדיקת PSA חופשי בתל אביב מדיקל סנטר

בדיקת PSA חופשי (Free PSA test), בדיקה חשובה המשמשת כמנבא של סרטן ערמונית בקרב גברים, מתבצעת כחלק ממערך הבדיקות המשוכלל והמתקדם של תל אביב מדיקל סנטר. זוהי בדיקת דם הנמנית בין בדיקות מעבדה ובה בודקים מספר פרמטרים שמחושבים יחד בכדי להבין מה הסיכוי לנוכחות של מחלה ממארת במטופל. בהתאם לתוצאות יוחלט גם על דרכי טיפול במידת הצורך.
הבדיקה בדרך כלל מוזמנת ומפוענחת על ידי אורולוג מומחה. בתל אביב מדיקל סנטר ניתן ליהנות משירות שכולל את כל מה שנחוץ תחת קורת גג אחת – החל בביצוע הבדיקה, דרך הפענוח שלה ועד התאמת הטיפול המיטבי למטופל מטעם מומחה מהשורה הראשונה בתחום האורולוגיה.
החזר מלא או חלקי ניתן לבעלי ביטוחי בריאות פרטיים וביטוחים משלימים מתאימים.

תוצאות הבדיקה – 7-10 ימי עסקים

*מחיר בדיקת PSA חופשי – 720 ש״ח

*מחיר תקף לבעלי ת.ז ישראלית

לקבוע תור לבדיקת PSA חופשי
לקבוע תור לבדיקת PSA חופשי
037712804

 

למה משמשת בדיקת PSA חופשי, וכיצד היא מתבצעת?

כאמור, בדיקת PSA חופשי משמשת לחישוב הסיכוי לנוכחות של סרטן ערמונית. הערמונית היא בלוטה שמהווה חלק ממערכת המין הגברית ובה מיוצר חלק גדול מנוזל הזרע. סרטן הערמונית הוא אחד מסוגי הסרטן השכיחים ביותר באוכלוסייה הכללית. הוא מהווה את סוג הסרטן השני בשכיחותו בקרב גברים, והשכיח ביותר בקרב גברים מעל לגיל 70, עם מעל ל-50% חולים באוכלוסייה זו, לרוב ברמת חומרה קלה ולא מסוכנת תחת טיפול.
בדיקת המעבדה המשמשת לאיתור גדילה לא תקינה של הערמונית היא בדיקת PSA, שהוא למעשה האנטיגן הייחודי שאותו מייצרת הערמונית, או הפרוסטטה – Prostate Specific Antigen. כאשר הערמונית מוגדלת, בין אם מסיבה שפירה (מחלת ה-BPH) ובין אם כתוצאה ממחלת סרטן, ישנו ייצור מוגבר של אנטיגן זה. משום כך, בדיקה רגילה של נוכחות PSA בדם לא מספיקה לטובת אבחנה מדויקת יותר של סרטן מול מחלה שפירה.
בדיקת PSA חופשי היא בדיקה בה נמדדת כמות ה-PSA הכללית בדם, וכן נמדדת כמות ה-PSA החופשי (שאינו מצומד לנשא ביולוגי), ומתבצעת חלוקה של ה-PSA החופשי ב-PSA הכללי. כאשר היחס הוא נמוך מאוד (כלומר, כמות ה-PSA החופשי היא נמוכה לעומת PSA כללי גבוה), הדבר מכווין מאוד לאבחנה של סרטן, בעוד יחס גבוה יותר עם ערמונית מוגדלת בבדיקה רקטלית מכווינים למחלה שפירה. לאחר בדיקת ה-PSA החופשי, מאשרים את האבחנה עם ביופסיה.

גילוי מקדים של סרטן הערמונית משפר את הטיפול בו

כאמור, חלק גדול מאוד מהגברים המבוגרים חיים עם סרטן הערמונית. עם זאת, לא מדובר במחלה אגרסיבית, וביחס למחלות סרטן אחרות מדובר במחלה שמתקדמת לאט מאוד, ואשר תחת טיפול נכון אפשר לחיות איתה באיכות חיים גבוהה לאורך זמן רב. הטיפול הזה יכול להיות טיפול כימותרפי, אם כי במרבית המקרים יבחרו בהקרנות שמדכאות באופן כמעט מוחלט את התקדמות המחלה לאורך שנים. קל להבין, אם כן, מדוע כדאי לאבחן את המחלה הזו בשלב מוקדם. בכל מצב שבו ישנן תלונות הקשורות למערכת המין והשתן הגברית – החל בבריחת או אצירת שתן וכלה בכאבים בפליטת זרע או במתן שתן, יש לבצע בירור מיידי אצל מומחה באורולוגיה ולבצע בדיקת PSA חופשי.

תל אביב מדיקל סנטר – מערך קליני ומעבדתי ברמה הגבוהה ביותר

תל אביב מדיקל סנטר הוא מרכז רפואי פרטי, בו תוכלו גם לקבוע פגישה עם מומחה באורולוגיה, וגם לבצע את כלל הבדיקות הנחוצות לכם עד קבלת האבחנה והתאמת הטיפול המתאים אישית. בכל מה שנוגע לבדיקת PSA חופשי ולגילוי מוקדם וטיפול בסרטן הערמונית – תל אביב מדיקל סנטר נותנים לכם מענה שלם תחת קורת גג אחת.

דילוג לתוכן