רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

בדיקת תפקודי כליות

בדיקת תפקודי כליות
בדיקת תפקודי כליות

בדיקות תפקודי כליות בתל אביב מדיקל סנטר

בדיקת תפקודי כליות היא בדיקת דם אותה ניתן לבצע דרך מערך המעבדות המתקדם של תל אביב מדיקל סנטר. בדיקת דם תפקודי כליות נחוצה כאשר חושדים בפגיעה בכליות כתוצאה של מחלות כליה או של פגיעות מערכתיות, ובמידת הצורך מפנים בעקבותיה לטיפול של נפרולוג.
ניתן להזמין תור עבור בדיקת תפקודי כליה בתל אביב מדיקל סנטר, כאשר רופאים ברמה הגבוהה ביותר ידאגו לפענוח הבדיקה ולהתאמת טיפול. כל זאת בכיסוי מלא או חלקי לבעלי ביטוחי בריאות פרטיים או ביטוחים משלימים מתאימים.

לקבוע תור לבדיקת תפקודי כליות
לקבוע תור לבדיקת תפקודי כליות
037712804

באילו מצבים נרצה לבצע בדיקת דם של תפקודי כליות?

הכליות הן מערכת פיזיולוגית חשובה ביותר בכל יצור חי. תפקידן הוא לבצע סינון של הדם ושל רעלים שונים לתוך נוזל השתן, ולשמר מאזן של מלחים, אלקטרוליטים וחומרים רבים אחרים בגוף. לכליות תפקיד חשוב של סינון רעלים מזרם הדם שלנו, וכאשר הן נפגעות התוצאות יכולות להיות הרסניות כלפי כל מערכת בריאה בגוף שלנו.
בדיקת תפקודי כליות היא בדיקה שנרצה לבצע כאשר אנחנו חושדים שיש פגיעה בכליות. כיום, מקובל לבצע בדיקה של תפקודי כליה כחלק מביצוע בדיקות דם שגרתיות, שכן תפקודי כליות הם חלק בלתי נפרד מהערכת המצב הבריאותי הכללי ויכולים להעיד גם על הידרדרות במערכות אחרות. כמובן שנבצע בדיקת דם תפקודי כליות גם במצבים בהם ישנו חשד ספציפי לפגיעה בכליה – מצבים כמו מחלות כליה דלקתיות, אוטואימוניות, או פגיעה כלייתית כתוצאה ממחלות כמו סוכרת או לופוס.

ד”ר זאב קציר
מומחה לנפרולוגיה
לקבוע תור 03-7712804

אילו בדיקות כוללת בדיקת תפקודי כליה?

כפי שהסברנו, בבדיקה של תפקודי כליות, בדיקת דם היא הבדיקה הרלוונטית, כאשר באופן ספציפי בודקים מספר פרמטרים חשובים שמעידים על מצב הסינון והתפקוד הכלייתי במסגרת בדיקות המעבדה.
הפרמטר החשוב ביותר בבדיקה זו הוא קריאטינין – חומר אורגני שמהווה תוצר של אנרגיית שריר. עם זאת, החשיבות של הקריאטינין היא לא בתפקיד הביולוגי שלו, אלא בהיותו חומר שמסונן באופן מלא דרך הכליה. במצב פיזיולוגי בריא לא אמור להיות קריאטינין בגוף (מלבד כמות מזערית שטרם הספיקה להסתנן לשתן). משום כך, כאשר עולה בבדיקת דם שהקריאטינין הוא בערך גבוה מהנורמה, ניתן להסיק מכך שיכולת הסינון של הכליות (Glomerular Filtration Rate – GFR) נפגעת. כך, בדיקת קריאטינין בדם (Creatinine Blood Test) היא למעשה החלק המרכזי בכל בדיקת תפקודי כליה, והיא נותנת אינדיקציה מצוינת על קצב הסינון הכלייתי.
מלבד זאת, בבדיקה של תפקודי כליות בדיקת דם צריכה גם לכלול בדיקת דם Urea (בדיקת דם אוריאה), בדיקת דם Sodium (סודיום, נתרן) וגם בדיקת דם Potassium (אשלגן) – כולם חומרים שהכליה אחראית על סינונם והפרשתם בגוף. רמות חריגות של כל אחד מהם יכולות להעיד על פגיעה ביכולת הסינון הכלייתית.
לבדיקות אלה, כמו כל בדיקת דם אחרת, יש להגיע לאחר צום של 12 שעות לפחות, במהלכו ניתן לשתות מים.

תל אביב מדיקל סנטר – מענה מעבדתי וקליני מלא

אם אתם צריכים לעבור בדיקת תפקודי כליות, עליכם לפנות למרכז רפואי שיכול לבצע עבורכם את הבדיקה, לתת לכם את התוצאות שלה במהירות, ולדעת להתאים לכם טיפול מיטבי עם רופא ברמה הגבוהה ביותר בתחום – והכל תחת קורת גג אחת. זהו בדיוק המענה שתקבלו בתל אביב מדיקל סנטר. ישנם פרמטרים רבים שצריך למדוד בכל בדיקת תפקודי כליה, ובכדי לקבל תמונה מלאה ואיכותית של מצב הכליות שלכם נדרש מערך מעבדתי מתקדם, מהיר ואיכותי כמו זה שלנו. מלבד זאת, אצלנו תמצאו נפרולוגים ברמה הגבוהה ביותר, שידעו לעשות סדר ולהבין מה הגורם לבעיה הכלייתית, מה הטיפול המיטבי עבורכם, וילוו אתכם יד ביד לאורך כל שלבי הטיפול.

דילוג לתוכן