בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

בדיקת קרישיות דם

בדיקת קרישיות דם
בדיקת קרישיות דם

בדיקת קרישיות דם בתל אביב מדיקל סנטר

בדיקת קרישיות בדם מבוצעת במסגרת המעבדה הפרטית של מרכז רפואי תל אביב מדיקל סנטר. היא מורכבת בדרך כלל מ-3 בדיקת דם: PT PTT & INR. הבדיקה נעשית אצלנו במרכז על ידי צוות המעבדה המיומן, ומפוענחת על ידי רופא כלי דם / קרדיולוג.

חשוב לציין שבדיקת קרישיות דם ובדיקת קרישיות יתר (תרומבופיליה) – אלו שתי בדיקות שונות. אנו מבצעים שניהם, אך חשוב להבדיל בינהם. בדרך כלל שם של הבדיקה מופיע אצלכם בהפניה.

לקבוע תור לבדיקת קרישיות דם
לקבוע תור לבדיקת קרישיות דם
037712804

מהי בדיקת קרישיות בדם?

בבדיקת קרישיות בדם לוקחים מהנבדק דגימת דם ובודקים את משך הזמן  שעובר עד להיווצרותו של קריש דם. תוצאות הבדיקה מוצגות בערכי INR  – זהו מדד בינלאומי אחיד המקובל בכל המעבדות בישראל ובעולם. בהתאם לתוצאות בדיקת קרישיות יתר, הרופא המטפל יכול להתאים את המינון האופטימלי של תרופות נגד קרישה ולעקוב אחר יעילותן.

מתי מבצעים בדיקות קרישיות דם?

נוהגים לבצע בדיקת קרישיות בדם PT לפני ביצוע ניתוחים מסוימים, לאנשים שנוטלים קומדין לדילול דם, ולכאלה שסובלים מבעיות בתפקוד הכבד. לעיתים הבדיקה מבוצעת גם לצורך הערכת מצבי דימום יתר או קרישיות יתר של הדם.

בדיקת קרישיות בדם PTT  שנעשית לבחינת יכולת קרישה של הדם, בודקת חלק שונה של מסלול קרישת הדם.

כאמור, בעזרת מדד INR בבדיקת קרישיות, רופא יכול להתאים מינונים תרופתיים למטופל ולנטר את יעילות השפעתן של תרופות נוגדות קרישה.

תוצאות בדיקת קרישיות דם

בדיקת קרישיות בדם בה מאובחנים ערכים גבוהים מהנורמה יכולה להצביע  על בעיה כלשהי במערכת קרישת הדם ואף מעלה חשש מפני דימום.

עבור אנשים שמטופלים בתרופות נוגדות קרישה – במידה וממצאי בדיקה דם הזאת מצביעים על ערכים גבוהים ביחס ליעד שקבע הרופא, הדבר מעיד על מינון גבוה של התרופה. לעומת זאת, ערכים נמוכים מהיעד יצביעו על כך שהמינון התרופתי נמוך מידי.

הכנה לבדיקה

בדרך כלל לא נדרשות הכנות מיוחדות לפני בדיקת קרישיות בדם.

דילוג לתוכן