רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

בדיקת סרולוגית

בדיקת סרולוגית
בדיקת סרולוגית

בדיקה סרולוגית בתל אביב מדיקל סנטר

אצלנו בתל אביב מדיקל סנטר מבצעים בדיקה סרולוגית לקורונה באופן מהיר, יעיל ומדויק. בדיקה סרולוגית פרטית בתל אביב מדיקל סנטר יכולה להתבצע גם במתכונת של בדיקה סרולוגית לילדים, והיא בעלת חשיבות רבה באבחנת המחלה בהדבקה פעילה או קודמת, ובשליטה שלנו על ההתפרצות וההתפשטות שלה. כמו כן בתל אביב מדיקל סנטר ניתן לבצעה גם בדיקת קורונה PCR, בדיקת קורונה מהירה וגם בדיקת קורונה בבית הנבדק.

עם זאת, בהחלט יתכן ויש לכם לא מעט שאלות על בדיקת נוגדנים לקורונה (שידועה גם בתור בדיקה סרולוגית), ולכן ריכזנו כאן כמה וכמה שאלות נפוצות על בדיקת נוגדנים ועל בדיקת נוגדנים לקורונה פרטית – עם התשובות שחשוב שתכירו.

לקבוע תור לבדיקה סרולוגית לקורונה
לקבוע תור לבדיקה סרולוגית לקורונה
037712804

שאלות ותשובות בנושא בדיקה סרולוגית לקורונה

 • קודם כל – מה זה בדיוק בדיקה סרולוגית?
  בשביל להבין מה זה בדיוק בדיקה סרולוגית, צריך להבין מה הם נוגדנים – כאשר אנחנו חולים במחלה זיהומית כלשהי (או כאשר אנחנו מתחסנים מפניה), כמו נגיף הקורונה, מערכת החיסון שלנו מייצרת נוגדנים נגד המחולל של אותה המחלה (במקרה זה – נגיף הקורונה). הנוגדנים האלה הם בעלי תפקיד חשוב מאוד במניעת הדבקה חוזרת, וכמותם עולה בצורה משמעותית בזמן ההדבקה הפעילה, ומגיעה למצב יציב לאחר ההדבקה הפעילה ולאורך זמן רב. בדיקה סרולוגית ככלל, ובדיקה סרולוגית לקורונה בפרט, היא בדיקה בה בודקים את עומס הנוגדנים בדם מפני מחולל כלשהו, בשביל להבין האם ישנה הדבקה פעילה, האם הייתה הדבקה בעבר, והאם האדם יכול להיחשב כמחוסן מפני מחלה כלשהי.
 • מה אנחנו רואים בתוצאות בדיקה סרולוגית לקורונה?
  במסגרת התוצאות של בדיקת נוגדנים לקורונה, אנחנו רואים מספרים שמסמלים את עומס הנוגדנים הקיים של נוגדני המחלה שנדבקו. הנוגדנים האלה הם בדרך כלל מ-3 סוגים – IgG, IgA ו-IgM. נוגדנים מסוג IgM ו-IgA עולים זמן קצר לאחר ההדבקה במחלה כלשהי, ואילו נוגדני IgG עולים לאחר ההדבקה הפעילה וכאשר נוצרת חסינות. ניתן להבין שהכמויות של כל נוגדן כזה הן משמעותיות מאוד בהבנה האם האדם נמצא במחלת קורונה פעילה או שהוא מחוסן מפניה. בסופו של דבר, לתוצאות של בדיקה סרולוגית פרטית שמגיעות למטופל יש מקרא פשוט הרבה יותר – כאשר מופיעה תוצאה כמותית שמעידה מה כמות הנוגדנים של האדם אחרי ההדבקה/חיסון עם הסבר האם מדובר בתוצאה חיובית או שלילית, ומופיעה תשובה האם הנבדק חלה בקורונה או לא.
 • איפה עושים בדיקה סרולוגית?
  ניתן לבצע בדיקת סרולוגית לקורונה דרך מערך המעבדות של תל אביב מדיקל סנטר. כחלק משירותי המרכז, תוכלו להזמין גם בדיקה סרולוגית עד הבית מבלי שתצטרכו להגיע אלינו פיסית.
 • כמה עולה בדיקה סרולוגית?
  העלות של בדיקת נוגדנים לקורונה פרטית דרך תל אביב מדיקל סנטר היא עלות מקובלת, דומה לכל שאר המעבדות והמרפאות בהן ניתן לבצע בדיקה סרולוגית באופן פרטי, ועומדת על כמה מאות שקלים.
 • האם בדיקה סרולוגית פוטרת מבידוד?
  בדיקה סרולוגית לא פוטרת בבידוד במידה ואדם נחשף לחולה קורונה והוא אינו מחוסן לקורונה, או בחזרה מחו”ל. בדיקה סרולוגית יכולה להעיד, לאחר מספר ימים של בידוד, שהאדם לא נדבק בקורונה ושהוא יכול לצאת מבידוד. עם זאת, במידה ונחשפתם לחולה קורונה מאומת או שטסתם לחו”ל – בכל מקרה תהיו מחויבים בבידוד ובביצוע בדיקת PCR.
 • האם כדאי לבצע בדיקת נוגדנים לילדים?
  בדיקה סרולוגית לילדים, במיוחד בגיל בו עוד לא ניתן לחסן אותם, יכולה להעיד האם הילד נחשף ונדבק בקורונה באופן א-סימפטומטי וניתן להתייחס אליו כאל מחוסן. בכל מקרה, בין אם אתם חושבים שהילד נחשף לקורונה בעבר, ובין אם אתם רוצים לאמת הדבקה פעילה – בהחלט אפשר ורצוי לבצע בדיקה סרולוגית לילדים.
 • האם הבדיקה מסוכנת?
  הבדיקה הסרולוגית היא בדיקת דם פשוטה ואין בה כל סכנה משמעותית.
 • האם יש לבצע הכנות כלשהן לבדיקה סרולוגית?
  הבדיקה לא דורשת כל הכנה לרבות צום שתייה או אכילה – מדובר בבדיקה של נוגדני מערכת החיסון בדם, שאינם מושפעים באופן מהותי מאכילה או משתייה.

צריכים לבצע בדיקה סרולוגית אמינה ומהירה? פנו עוד היום לתל אביב מדיקל סנטר

עם השירות של תל אביב מדיקל סנטר, תוכלו להזמין בדיקה סרולוגית מהירה, שתוצאותיה יגיעו אליכם כבר למחרת הביצוע – ואפילו לא תהיו חייבים לצאת מהבית בשביל לעשות זאת. כל מה שאתם צריכים הוא לפנות לשירות המיומן, המקצועי והמהיר של תל אביב מדיקל סנטר.

דילוג לתוכן