בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

בדיקת דם hgb – בדיקת המוגלובין

עמוד הביתבדיקות דם, שתן, בדיקות מעבדה פרטיות › בדיקת דם hgb – בדיקת המוגלובין
בדיקת דם hgb- בדיקת המוגלובין
בדיקת דם hgb- בדיקת המוגלובין

בדיקת דם hgb  בדיקת המוגלובין בתל אביב מדיקל סנטר

בדיקת דם hgb מבוצעת כחלק ממערך בדיקות מעבדה ומכלול שלם של בדיקות רפואיות, אשר מבוצעות באופן פרטי אצלנו במרכז הרפואי תל אביב מדיקל סנטר. מדובר בבדיקת דם רגילה, הנעשית תוך נטילת דגימת דם מהווריד של הנבדק. דגימת הדם עוברת לבדיקת צוות המעבדה של המרכז ומפוענחת במקום.

בדומה לכל שאר הפעולות הרפואיות המתקיימות אצלנו במרכז, גם בדיקה זו מבוצעת על ידי צוות מקצועי ואדיב, באווירה נעימה, ובתנאים הנוחים והאיכותיים ביותר, תוך שמירה על דיסקרטיות. ניתן לבצע אצלנו בדיקת hb בנוהל מזורז, תוך קביעת תור מהיר והעברת תוצאות ללא דיחוי.

בכל מקרה בו הבדיקה מעלה חשד למחלות דם, הנבדק יועבר לייעוץ אצל המטולוג פרטי, ששירותיו ניתנים בתל אביב מדיקל סנטר. במקרים של חשד לבעיה או מחלה אחרת, ניתן לקבל אצלנו במקום ייעוץ מרופא מומחה בתחום, וכן הפניה לבדיקות והמשך טיפול.

מהי בדיקת דם hgb ומה ניתן לאבחן באמצעותה?

המוגלובין Hemoglobin זוהי מולקולה שמצויה בכדוריות הדם האדומות, ומעבירה את החמצן מהריאות לרקמות הגוף. בדיקת hb נועדה לברר את רמת ההמוגלובין בדם. מטופל יישלח על ידי רופא לבצע בדיקת המוגלובין, בין השאר כשעולה חשד לקיומה של אנמיה, שכן אחד ממאפייניה של האנמיה הינו ירידה ברמת ההמוגלובין בדם.

המשמעות של תוצאות בדיקת דם hgb

כאשר תוצאות בדיקת hgb מראות ערכי המוגלובין נמוכים מהנורמה, הן עלולות להצביע על אנמיה. אנמיה אינה מחלה בפני עצמה אלא מהווה תסמין לבעיות או מחלות אחרות כמו מחסור ברכיבים כגון ברזל, חומצה פולית או ויטמין B12, דימום פנימי, מחלה בדם או במח העצם. גם נשים בהריון עלולות לסבול מהמוגלובין נמוך. אם אכן מאובחנת אנמיה, יינתן טיפול באנמיה ובמקביל ייבדק הגורם לבעיה.

כאשר התוצאות מצביעות על ערכי המוגלובין גבוהים מהנורמה, יתכן שמדובר בפוליציטמיה – ריבוי תאי אדומים. תופעה זו שכיחה בקרב מעשנים או אנשים עם מחלות מח העצם או מחלות ריאה.

דילוג לתוכן