בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

בדיקת דם להריון

בדיקת דם להריון פרטית בתל אביב מדיקל סנטר

בדיקת דם להריון נערכת באופן פרטי בתל אביב מדיקל סנטר. מדובר בבדיקת דם פשוטה בדומה לזו שעושים במסגרת בדיקות מעבדה רגילות, ואשר מתבצעת ע”י לקיחת דם מהווריד. בהתאם לכך, אין צורך להיערך

בדיקת דם להריון
בדיקת דם להריון

באופן מיוחד לקראת הבדיקה. אנו מבצעים את הבדיקה במרכז הרפואי במיומנות ובצורה מדויקת, ומעבירים את תוצאותיה לנבדקת תוך זמן קצר.

 

מהי בדיקת דם להריון

בדיקת דם להריון, הידועה גם כבדיקת בטא, נעשית לצורך אבחון הריון ע”י איתור הורמון HCG . ההורמון נוצר ע”י השליה בזמן הריון. אצל גברים או נשים שאינן בהריון יש ייצור של ההורמון ברמות נמוכות ביותר, לכן תוצאה חיובית בבדיקה מעידה כמעט תמיד על הריון.

המולקולה של הורמון ה- HCG מורכבת מ-2 יחידות שמחוברות ביניהן – אלפא ובטא. ערכת הבדיקה יודעת להיקשר לבטא.

 

מתי מומלץ לבצע את הבדיקה?

בדרך כלל ניתן לאתר את ה-HCG בדם כבר כשבוע מרגע ההפריה. עם זאת מומלץ להמתין ולבצע את הבדיקה בחלוף מספר ימים מהמועד בו אמורה הייתה להופיע הווסת. כאשר מבצעים בדיקת דם להריון בשלב מוקדם מדי, התוצאה יכולה להיות שגויה ומטעה. במידה והופקה תוצאה שלילית בבדיקה שבוצעה שבועיים לאחר המועד בו אמורה הייתה להופיע הווסת, המשמעות היא שהאישה אינה בהריון.

 

המשמעות של קצב עלייה גבוה או נמוך של הורמון ה- HCG

תקינותו של ההיריון לא נקבעת על פי רמות הבטא, אלא לפי קצב עליית ההורמון בשילוב עם ממצאי האולטרסאונד הראשון המתבצע בין שבועות 9-6. קצב עלייה נמוך או גבוה של הורמון ה- HCG יכול להעיד על מצבי הריון חריגים. קצב עלייה גבוה יכול לאפיין הריון מרובה עוברים או הריון לא תקין. קצב עלייה נמוך עלול להצביע על הריון לא תקין כמו הריון חוץ רחמי או על סיכון להפלה. עם זאת, כאמור, לא די בבדיקה כדי לאבחן מצבים אלו באופן מובהק, ויש צורך להתייעץ עם רופא גניקולוג המבצע ליווי הריון ומעקב אולטרסאונד.

דילוג לתוכן