בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

בדיקה לגילוי קונדילומה

עמוד הביתהמחלקה עור ומין › בדיקה לגילוי קונדילומה

בדיקה לגילוי קונדילומה בתל אביב מדיקל סנטר

בדיקה לגילוי קונדילומה מתבצעת בתל אביב מדיקל סנטר כחלק ממערך נרחב של בדיקות למחלות מין.  הבדיקה מתבצעת לנשים ולגברים על ידי

בדיקה לגילוי קונדילומה
בדיקה לגילוי קונדילומה

רופא עור ומין מנוסה, ובהתאם לתוצאות האבחון מוצע גם טיפול בקונדילומה. כמו כל הבדיקות המבוצעות במרכז הרפואי, גם בדיקה זו נעשית בתנאים נוחים, ברגישות רבה ותוך שמירה על דיסקרטיות מלאה.

 

חשיבות האבחון של קונדילומה

קונדילומות הן נגעים נפוצים המופיעים על אברי המין הגבריים או הנשיים, ונראים כמעין יבלות. בדרך כלל הקונדילומות מעידות על הידבקות בווירוס ה-HPV – פפילומה. מדובר בתופעה שכיחה בקרב אנשים שמקיימים יחסי מין ובעיקר אצל מי שעושים זאת בתכיפות גבוהה ועם פרטנרים רבים.

לעיתים קונדילומות מעלות חשד לקיומן של מחלות מין אחרות. בכל מקרה של חשד לקונדילומה, חשוב לבצע בדיקה לווידוא או שלילה של הבעיה. האבחון חשוב הן לצורך הטיפול והן לצורך אבחון פפילומה או מחלות מין נוספות, שעלולות להיות הגורם לקונדילומות. ישנם מקרים בהם בהעדר בירור רפואי וטיפול מתאים, הקונדילומות עלולות לגרום לסיבוכים, החל מבעיות בהריון ועד לסרטן צוואר הרחם.

 

בדיקות לאבחון קונדילומה

בשלב ראשון הרופא נפגש עם הנבדק/ת ומבצע בדיקה גופנית מקיפה לאיתור וזיהוי הקונדילומות באזור אברי המין. לעיתים הקונדילומות קטנות ושטוחות מאוד וקשה לזהות אותן ללא מכשור מתאים. כאשר הנגעים הינם בעלי מראה אופייני, ניתן לאבחן קונדילומה כבר על סמך הבדיקה הגופנית תוך התייחסות לתלונות הנבדקים.

במקרים בהם הקונדילומות הן גדולות ובעלות מראה דרמטי יחסית, הדבר עלול להצביע על הידבקות בווירוס פפילומה HPV. אצל נשים תבוצע במצב כזה בדיקת פאפ במסגרתה הרופא לוקח משטח מתאי צוואר הרחם. הדגימה מועברת לבדיקה פתולוגית במעבדה, שבעזרתה ניתן לזהות שינויים בנרתיק ובצוואר הרחם ולהחליט אם מדובר בקונדילומה. במהלך בדיקת פאפ ניתן לזהות נוכחות של וירוס ה- HPV שעלול להוות גורם להופעת קונדילומות וכן לסרטן צוואר הרחם.

לעיתים תבוצענה בדיקות למחלות מין שונות על מנת לבחון אם מקורן של הקונדילומות במחלת מין כלשהי.

רופאים

דילוג לתוכן