בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

Patch test

בדיקת patch test בתל אביב מדיקל סנטר

בדיקת patch test הינה בדיקת אלרגיה המתבצעת בתל אביב מדיקל סנטר כחלק ממערך בדיקות מעבדה הנערכות במרכז. הבדיקה נמשכת מספר דקות, במהלכן מודבקות מדבקות מיוחדות על גב המטופל, ולאחר מכן

PATCH TEST
PATCH TEST

הוא נשלח לביתו וחוזר רק כעבור 48 שעות להסרת המדבקות. הבדיקה מתבצעת במיומנות רבה, תוך הנחיית המטופל כיצד לנהוג במהלך השהות עם המדבקות. לאחר סיום הבדיקה היא נקראת ומפוענחת על ידי אלרגולוג המרכז, ויום לאחר הורדת המדבקות המטופל מקבל מאיתנו את האבחנה הסופית.

ד”ר ולרי טפליצקי
אלרגולוג ואימונולוג קליני
לקבוע תור 03-7712804

מהו patch test?

patch test הוא תבחין עור לרגישות יתר מושהית, שנערך לאנשים שעורם רגיש למגע עם חומרים שונים. בעזרת תבחין טלאי זה ניתן לזהות חומרים שבמגע עימם העור עלול לפתח תגובות כגון גירוי, תפרחת, גרד ועוד. התבחין מורכב ממדבקות שספוגות באלרגנים – חומרים שונים הידועים כגורמי אלרגיה בעור, וביניהם תכשירים קוסמטיים, שמנים, מתכות כמו ניקל, בשמים, חומרים דנטליים, דלקים ועוד.

לקבוע תור ל-Patch Test
לקבוע תור ל-Patch Test
037712804

מהלך הבדיקה

במרפאת המרכז מדביקים את מדבקות התבחינים על גב המטופל, תוך סימון גבולותיהן וסימון  סדר האלרגנים שנבדקים עפ”י מספריהם. עם סיום הפעולה, המטופל נשלח לביתו עם הנחיות ברורות להימנעות מרחצה והרטבה של המדבקות, מפעילות גופנית שיכולה לגרום להזעה, ממריחת חומרים כלשהם באזור המדבקות ומחשיפה לשמש. כמו כן, נאסר על גירוד האזור או על הסרת המדבקות. כאמור, בחלוף 48 שעות, המטופל חוזר למרכז לצורך הסרת המדבקות  ולבדיקת אלרגולוג, ולאחר יום נוסף הוא מגיע לביקורת ולמתן אבחנה מסכמת והמלצות לטיפול הניתנות לאחר קריאת התבחין ופענוחו.

כאמור, התבחין אינו דורש הכנה מוקדמת מצד המטופל. חשוב ליידע את הרופא/אחות במידה והמטופל נוטל תרופות שמכילות סטרואידים, שכן אלו עלולות לפגוע באמינות התבחין.

תופעות לוואי

ברוב המקרים patch test אינו גורם לתופעות לוואי כלשהן למעט אי הנוחות מהמדבקות שעל הגב. לעיתים יופיעו גרד או אודם במקום ההדבקה, שחולפים תוך זמן קצר.

 

רופאים היחידה לאלרגיה ואימונולוגיה

טיפולים היחידה לאלרגיה ואימונולוגיה

דילוג לתוכן