בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

טיפול באנמיה

עמוד הביתמחלקת המטולוגיה › טיפול באנמיה
טיפול באנמיה
טיפול באנמיה

טיפול באנמיה בתל אביב מדיקל סנטר

במרכז הרפואי תל אביב מדיקל סנטר אנו מספקים אבחון, ייעוץ וטיפול באנמיה. המהלך כולו מלווה על ידי צוות המחלקה ההמטולוגית המונה פרופ׳ מאיר להב והמטולוגית בכירה ד”ר ילנה ריבקובסקי. במסגרת הפנייה של המטופל, מבוצע אבחון על ידי בירור יסודי של מצבו ובאמצעות בדיקת דם מקיפה המספקת תמונת דם מלא. בהמשך ניתן ייעוץ ונבנית תכנית טיפול.

בדומה לכל הטיפולים המבוצעים בתל אביב מדיקל סנטר, גם טיפול באנמיה מתבצע באופן המקצועי ביותר, ומלווה בשירות אישי איכותי ודיסקרטי, שניתן באווירה הנעימה של המרכז היוקרתי.

ברוב המקרים ניתן לקבל החזר חלקי או מלא דרך ביטוח בריאות פרטי או הביטוחים המשלימים של קופ”ח.

פרופ’ מאיר להב
מומחה ברפואה פנימית והמטולוגיה
לקבוע תור 03-7712804

מהי אנמיה וממה היא נגרמת?  

אנמיה הינה מצב של חוסר דם, או ליתר דיוק חוסר המוגלובין – החלבון המצוי בכדוריות הדם ואחראי על העברת חמצן מהריאות לגוף, והחזרת דו תחמוצת הפחמן מרקמות הגוף לריאות.  מצב של אנמיה נגרם כשהגוף מאבד כמות כדוריות דם אדומות הגדולה מזו שהוא מייצר. זאת בשל אובדן מהיר של הכדוריות או פגיעה בהן. המצב הזה קורה כתוצאה מגורמים שונים של אובדן דם כמו פציעה תרומת דם או דימום פנימי, או בשל חוסר בברזל,  ויטמין B12 או חומצה פולית המשמשים ליצירת הכדוריות, או כתוצאה ממחלות שונות – דלקתיות, ויראליות או תורשתיות. לעיתים אנמיה נגרמת גם כתוצאה מהריון.

ד”ר ילנה ריבקובסקי
מומחית בהמטולוגיה ורפואה פנימית
לקבוע תור 03-7712804

 חשיבות האבחון והטיפול באנמיה

במקרים רבים, בעיקר כשהאנמיה אינה חמורה, האדם יכול שלא לחוש בה כלל. במצב חמור כבר יורגשו תסמינים כמו קוצר נשימה, עייפות, חיוורון ודופק מואץ. בין אם קיימים תסמינים ובין אם לאו, לאבחון אנמיה יש חשיבות רבה כיוון שהיא אינה מחלה העומדת בפני עצמה, אלא תופעה המהווה תסמין ראשוני למחלות אחרות. לפיכך, עם גילוי אנמיה המתבטאת על ידי חוסר ברזל בבדיקות דם או בדיקת המוגלובין עם ערכים נמוכים – חשוב לברר מה הסיבות לבעיה ולטפל בשורש העניין.

אבחון וטיפול במרכז שלנו

טיפול באנמיה מבוצע בתל אביב מדיקל סנטר לאחר מפגש עם המטולוג פרטי, שמתחקר את המטופל על סיבת בואו, מצבו הכללי וההיסטוריה הרפואית והמשפחתית שלו. בהמשך מבוצעת בדיקה גופנית, ובהתאם לממצאים, המטופל נשלח לבדיקות נוספות  – בשלב הראשון בדיקות דם לאישור או שלילה של מחסור בברזל, ויטמין  B12 חומצה פולית או שינויים בתפקודי בלוטת התריס. כשהסיבה לאנמיה אינה מתבררת בשלב זה, יתכן שההמטולוג ישלח את המטופל לבדיקות מעמיקות יותר כמו מח עצם קולונוסקופיה ועוד.

הטיפול עצמו תלוי בסוג האנמיה ובגורמיה. במידה ומדובר במחסור בברזל, ויטמין  B12  או חומצה פולית – המטופל יקבל טיפול תרופתי והנחיות תזונתיות להשלמת החוסרים. במידה והסיבה היא אי ספיקת כליות, יישקל טיפול בזריקות אריתרופויטין. אם מדובר באנמיה חמורה שסיבתה אינה ברורה – ייתכן ויינתנו עירויי דם. כאשר מתברר כי האנמיה הינה תסמין למחלה כלשהי – המטופל יועבר לטיפול רופא מומחה בתחום הרפואי הספציפי.

היתרון של טיפול באנמיה בתל אביב מדיקל סנטר

מעבר לעובדה שמדובר במרכז רפואי מתקדם, המספק טיפול מטעם רופא מומחה בהמטולוגיה, יש יתרונות נוספים לקבלת טיפול באנמיה בתל אביב מדיקל סנטר. ראשית, מדובר במרכז המצויד במעבדה רפואית ובמערך בדיקות נרחב, כך שבמידת הצורך ניתן לבצע במקום את הבדיקות. גם כשמדובר בבדיקות מורכבות הדורשות פנייה לגורמי חוץ – צוות המרכז דואג לסייע בזירוז התורים. כמו כן, מדובר במרכז בו פועלים מומחים מכל תחומי הרפואה, כך שאם סיבת האנמיה נעוצה בבעיה רפואית כלהו, ניתן להפנות את המטופל כבר במקום לרופא מומחה מהתחום הספציפי, ולקבל טיפול תחת אותה קורת גג.

המטולוגיה רופאים

דילוג לתוכן