רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

ארגומטריה – מבחן מאמץ

עמוד הביתמחלקת קרדיולוגיה › ארגומטריה – מבחן מאמץ
ארגומטריה - ECG במאמץ
ארגומטריה – ECG במאמץ

בדיקת ארגומטריה בתל אביב מדיקל סנטר

בדיקת ארגומטריה הינה בדיקה מקיפה של תפקודי הלב בזמן מאמץ, והיא מתבצעת כחלק ממערך הבדיקות הקרדיולוגי של תל אביב מדיקל סנטר. מדובר באחת הבדיקות החשובות בתחום הקרדיולוגיה כיום, שנעשית בכדי להעריך את מצב הלב והעורקים המזינים אותו (עורקים כליליים) בזמן מאמץ. הבדיקה מתבצעת על ידי טכנאי רפואי ומפוענחת על ידי קרדיולוג מומחה, שיודע להסתכל לא רק על תוצאותיה אלא על מכלול הנתונים הנוגעים למטופל – במטרה להגיע לאבחנה ולתוכנית טיפול מתאימה.

מחיר ארגומטריה

מחיר מבחן מאמץ (ארגומטריה) – 410 ש״ח

*המחיר תקף לבעלי ת.ז ישראלית

לקבוע תור לבדיקת ארגומטריה
לקבוע תור לבדיקת ארגומטריה
037712804

 

בדיקות קרדיולוגיות נוספות

בדיקות נוספות אותן ניתן לבצע כחלק משירותי מחלקת קרדיולוגיה בתל אביב מדיקל סנטר הן אקו לב, אקו לב במאמץ, הולטר לב, הולטר לחץ דם, דופלר עורקים במנוחה ובמאמץ ועוד.
בעלי ביטוח בריאות פרטי וכן בעלי ביטוחי בריאות משלימים, יכולים לתאם ולהזמין תור עבור מבחן מאמץ בתל אביב מדיקל סנטר, ליהנות מהחזר חלקי או מלא, ומאיכות מקצועית גבוהה ובלתי מתפשרת של בדיקה וטיפול רפואי.

מתי יש צורך לבצע בדיקת ארגומטריה, ומה היא בודקת?

בדיקת ארגומטריה היא למעשה מבחן מאמץ לב ריאה, ויש לבצע אותה כאשר ישנו חשד לפגיעה בפעילות הלב במהלך מאמץ, או כאשר יודעים על פגיעה לבבית קיימת ורוצים לבחון מה יכולת העמידה במאמץ של המטופל. כך, מטופלים בעלי מחלות לב קיימות, או מחלות אחרות שמשפיעות על הלב (סכרת, למשל), צריכים לבצע מבחן מאמץ אם הם מעוניינים לבצע פעילות גופנית או אם הם עומדים בפני ניתוח או מאמץ משמעותי אחר שיופעל על הלב. מלבד זאת, מטופלים שמדווחים על כאבים בחזה, אירועים של אובדן הכרה בפעילות גופנית, וכן מטופלים לאחר צנתור או אוטם בשריר הלב (התקף לב), צריכים לבצע מבחן מאמץ בכדי להעריך את התפקוד הלבבי שלהם. הבדיקה עצמה בודקת את סיבולת הלב (כלומר, הכושר הגופני) של המטופל, ויכולה להוות גורם דיאגנוסטי חשוב באבחון של היצרות בעורקים הכליליים ופגיעה באספקת הדם לשריר הלב (שלב מקדים להתקף לב), ושל הפרעות בקצב הלב במאמץ.


קרדיולוגים במרכז


איך עושים מבחן מאמץ?

ארגומטריה מתבצעת באמצעות מדידה של מספר פרמטרים משמעותיים בתפקוד הלבבי של החולה לאורך כל שלבי הבדיקה – בעזרת מכשיר אק”ג בעל 7 לידים, וכן מכשיר מדידת לחץ דם. מכשירים אלה מחוברים למטופל הנבדק לפני ביצוע מבחן מאמץ, במהלך ביצוע המבחן ולאחר סיום מבחן מאמץ לב ריאה, כשהמטופל מגיע לדופק המטרה או מתחיל להרגיש כאבים שדורשים את הפסקת הבדיקה. כך, נאסף מידע רציף ומדויק אודות התפקוד הלבבי ולחץ הדם של המטופל לאורך כל שלבי המאמץ, ממנוחה ועד שיא המאמץ. המדידה נמשכת גם בשלב ההתאוששות.

הכנה לבדיקת ארגומטריה

בדרך כלל אין צורך בהכנה מיוחדת למבחן מאמץ לב ריאה, אך יש לזכור שמדובר בפעילות גופנית (הליכון או אופניים) לפרק זמן של כ-20-30 דקות, ולכן חשוב להיערך לכך בהתאם מבחינת לבוש (ביגוד נוח ונעלי ספורט) ומבחינת אכילה לפני הבדיקה. ישנם מקרים בהם הרופא המטפל יבקש מהמטופל להפסיק טיפול תרופתי (ויאגרה, למשל) לפני ביצוע מבחן מאמץ. מלבד זאת, לבדיקת ארגומטריה אין תופעות לוואי מיוחדות והיא נחשבת לבטוחה מאוד – במיוחד משום שהיא מופסקת ברגע שיא המאמץ.

מבחן מאמץ לב ריאה בתל אביב מדיקל סנטר – הבחירה החכמה בשבילך

אם אתם צריכים לבצע בדיקת ארגומטריה, אתם זקוקים למרכז רפואי שבו תוכלו לבצע את הבדיקה בצורה מקצועית, ולקבל את הפענוח שלה בצורה אינפורמטיבית ומקיפה, כולל התאמה של תוכנית טיפול לצרכים שלכם. את כל זה תמצאו בתל אביב מדיקל סנטר – כל מה שנחוץ לכם תחת קורת גג אחת, וברמה הגבוהה ביותר.

קרדיולוגיה רופאים

דילוג לתוכן