רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

פרופ’ מאיר להב

פרופ’ מאיר להב – מומחה ברפואה פנימית והמטולוגיה

פרופ' מאיר להב

פרופסור מאיר להב – תל אביב מדיקל סנטר

במסגרת המערך ההמטולוגי של תל אביב מדיקל סנטר, ניתן לקבוע תור לרופאים מהשורה הראשונה בתחום ההמטולוגיה בפרט ובתחום הרפואה הפנימית ככלל – וברשימה הזו ניתן למצוא גם את פרופסור מאיר להב, אחד מהמומחים הבכירים והמוכרים בארץ בתחום.
פרופ’ מאיר להב הוא פנימאי והמטולוג מהשורה הראשונה, עם ניסיון קליני עשיר של אלפי מטופלים, וניסיון ניהולי של מספר רב של מחלקות ומערכים במערכת הבריאות הישראלית. פרופ’ להב הוא המטולוג ופנימאי בכיר זה קרוב ל-40 שנה, והוא בעל מומחיות יתרה באבחון, טיפול ומענה למחלות המטולוגיות רבות, וכן בעל ניסיון עשיר וארוך שנים בעולם הרפואה הפנימית ככלל.
במסגרת המחלקה ההמטולוגית של תל אביב מדיקל סנטר, תוכלו לקבוע תור לפגישה עם פרופסור מאיר להב ולקבל מענה גם עבור מגוון רב של בדיקות – החל בביצוע בדיקות דם, וכלה באבחנה של מצבים מורכבים ובטיפול מולטי-דיסציפלינרי, המשלב מענה של המטולוג בכיר עם נפרולוג מומחה, אונקולוג או עם כל מומחה אחר רלוונטי.

פרופ’ מאיר להב
מומחה ברפואה פנימית והמטולוגיה
לקבוע תור 03-7712804

קצת על תחומי העיסוק השונים ועל תחומי המומחיות של פרופ’ מאיר להב

פרופסור מאיר להב הוא מבכירי ההמטולוגים בארץ, ותחומי המומחיות שלו הם רבים ועשירים מכפי שניתן יהיה למנות באופן תמציתי. ניתן למנות, בין השאר, את מומחיותו היתרה והעיסוק שלו בנושאים כמו:

 • אבחנה של אנמיה באמצעות מדדים קליניים ובאמצעות בדיקת המוגלובין, והתאמת מסגרת טיפול באנמיה, בין אם מדובר במצב כרוני ובין אם במצב אקוטי.
 • פירוש של הפרעות בספירות דם מסוגים שונים.
 • טיפול ואבחנה של מצבי קרישיות יתר – אבחנה של נטייה לקרישיות יתר, הפניה וביאור של בדיקת קרישיות דם ומעקב קבוע אחר מטופלים באמצעות בדיקת קרישיות יתר.
 • המטו-אונקולוגיה, לרבות אבחנה וטיפול במצבי לימפומות, לוקמיות כרוניות ואקוטיות, וירידה בספירות דם.
 • מעקב אחר ברזל בבדיקות דם, לרבות אבחנה של חסר ברזל או של ויטמין B12.
  מלבד התמחותו הרבה בתחום ההמטולוגיה, פרופ’ מאיר להב הוא גם פנימאי מנוסה שעמד בראש מחלקה פנימית לאורך שנים רבות, ולכן הוא גם מביא איתו מומחיות יתרה בתחום הרפואה הפנימית ככלל, שהמטולוגיה היא רק נדבך אחד מתוכו.
 • פרופ’ מאיר להב
  מומחה ברפואה פנימית והמטולוגיה
  לקבוע תור 03-7712804

הכשרה אקדמית

הכשרתו האקדמית של פרופסור מאיר להב החלה בשנת 1970 בפקולטה לרפואה ע”ש סאקלר שבאוניברסיטת ת”א, שם סיים את לימודיו בשנת 1977. החל את התמחותו ברפואה פנימית בביה”ח בילינסון בשנת 1977, אותה סיים בהצטיינות בשנת 1983. לאחר מכן, ביצע תת התמחות בהמטולוגיה ובאונקולוגיה במרכז הרפואי של Tufts University בעיר בוסטון שבמדינת מסצ’וסטס שבארה”ב.

ניסיון קליני

ניסיונו הקליני של פרופ’ מאיר להב הוא עשיר באופן כמעט חסר תקדים. הוא החל בהיותו המטולוג בכיר החל משנת 1987. משנת 1988 ועד 1993 שימש כסגן מנהל מחלקה פנימית וכמנהל יחידת הלוקמיות בבית החולים בילינסון. לאחר מכן מונה לסגן מנהל של מחלקה פנימית חדשה בבית החולים מאיר, תפקיד בו שימש עד שנת 2000 במקביל להקמת יחידת אשפוז המטו-אונקולוגית בבית חולים זה. בשנת 2000 מונה פרופ’ להב להיות מנהל מחלקה פנימית בבית החולים בילינסון, תפקיד אותו מילא בהצלחה עד שנת 2015, במקביל להיותו רופא בכיר במכון ההמטולוגי של בילינסון עד שנת 2017. בשנת 2015 הקים מערך לאונקולוגיה של הגיל המבוגר, ועמד בראשו עד שנת 2017. משנת 2017 ועד היום משמש פרופסור מאיר להב כראש תחום ההמטולוגיה של קופת חולים מאוחדת וכראש ועדת החריגים של הקופה.

קצת מההישגים האקדמיים והפרסומים המדעיים הרבים של פרופ’ מאיר להב

פרופסור מאיר להב מהווה חלק משמעותי בהכשרת דור העתיד הרפואי במדינת ישראל מזה שנים רבות.
בשנים 2009-2014 שימש כראש החוג לרפואה פנימית בבית הספר לרפואה בתל אביב, ושימש כמשנה קליני לדיקאן הפקולטה לרפואה בשנים 2013-2017. היה חבר ועדת האתיקה של המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית בשנים 2013-2018, ועד 2017 גם היה ראש ועדת הבחינות בהמטולוגיה. כיום הוא משמש כיו”ר ועדת הערער לבחינות ההתמחות בהמטולוגיה, וכאחראי על תוכנית ההתמחות של מתמחים בהמטולוגיה בישראל.
בשנים 2007-2017 שימש כיו”ר ועדת הלסינקי לבחינת ניסויים קליניים של המרכז הרפואי רבין, וכיו”ר פורום יו”רי הלסינקי בישראל. משמש כיו”ר ועדת האתיקה למחקרים בבני אדם של אוניברסיטת ת”א, וכן כראש מעבדת מחקר לביולוגיה מולקולרית של טלומרים וטלמראז, במרכז המחקר פלזנשטיין של בילינסון ואוניברסיטת ת”א.
פרופ’ להב לקח חלק לאורך שנות הקריירה הארוכות שלו בעשרות כנסים רפואיים, הוא חבר ב-8 איגודים מקצועיים רפואיים והמטולוגיים, הוא חתום על לא פחות מ-110 פרסומים ומאמרים רפואיים ו-2 פרקי לימוד בספרי הכשרה רפואיים.

דילוג לתוכן