בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

הסרת שיער בלייזר – סיכונים

עמוד הביתבלוג › הסרת שיער בלייזר – סיכונים

הסרת שיער בלייזר – היתרונות מפתים

הסרת שיער בלייזר היא ללא ספק שיטה בעלת יתרונות אטרקטיביים ומפתים. היא ממוקדת, מדויקת, מהירה ויש לה תוצאות מוכחות. תוך מספר

הסרת שיער בלייזר - סיכונים
הסרת שיער בלייזר – סיכונים

טיפולי לייזר ניתן להיפטר ממרבית השיער בגוף (85%) כמעט לחלוטין, לדלל אותו ולהפחית את צמיחתו. בעזרת שיטה זו ניתן להסיר שיער מכל אזורי הגוף, מחלקים קטנים ועדינים בפנים ועד חלקים גדולים כמון גב או רגליים. נשים רבות בוחרות להסיר שיער בשיטה זו ולהיפרד לתמיד ממטלת הגילוח התכוף שמגביר את צמיחת השיער או מכאבי התלישה בעזרת שעווה. כיום, עם המודעות הגוברת בנושא אסתטיקה, ישנם גם גברים רבים שבוחרים להסיר שיער מאזורים שונים בגופם באמצעות לייזר.  לצד היתרונות המפתים, יש לשיטת הסרת שיער בלייזר סיכונים שונים, לפיכך, חשוב מאוד לבצע את הטיפול רק בידי המומחים לדבר.

 

הסרת שיער בלייזר – סיכונים

הסרת שיער בלייזר נעשית באמצעות קרן אור מרוכזת שחודרת לזקיקי השיער והורסת את השערה. למרות שזהו הליך קוסמטי נפוץ לכאורה, מדובר למעשה בהליך רפואי שיש בו סיכונים פוטנציאליים במידה והמטפל אינו מיומן או במידה ונעשה שימוש במכשיר לא תקין. הסיכונים האפשריים הינם:

  • כוויות – קרן הלייזר המשמשת להסרת שיער הינה בעלת עוצמה גבוהה. לפיכך היא עלולה לגרום לכוויות באזור המטופל, אם המטפל אינו מיומן בשימוש בשיטה ו/או אינו מאבחן מראש רגישויות בעור המטופל.
  • צלקות – עלולות להיגרם משימוש בלתי תקין במכשיר, אם בהחדרת עוצמת קרן גבוהה מדי ואם בהתמקדות לאורך זמן רב מדי על נקודת עור מסוימת.
  • פיגמנטציה – עלולה להיגרם אצל אנשים שנוטים לסבול מפיגמנטציה, שלא אובחנו מראש ע”י המטפל ולא הותאם להם טיפול בהתאם. כמו כן, עלולה להיגרם משימוש לא נכון במכשיר או ממכשיר לא תקין.
  • פגיעה ברקמת העין – מדובר בסיכון נדיר יחסית ועם זאת בלתי הפיך. טיפול לייזר באזור העיניים, כמו הסרת שיער מהגבות, אינו מומלץ בשל האפשרות לפגיעה כזו., ובכל מקרה יש לבצעו רק אצל מי שהוכשר לכך.

 

כך תקטינו את הסיכונים של הסרת שיער בלייזר

מכיוון שיש לטיפול הסרת שיער בלייזר סיכונים כמפורט, חשוב מאוד לבחור את האדם הנכון לביצועו – מטפל/רופא/טכנאי/קוסמטיקאית בעלי הסמכה והכשרה מתאימה המגובה בתעודות ואישורים. כמו כן חשוב לקבל המלצות מאנשים שטופלו ע”י המטפל הנבחר.

לפני הטיפול אצל המטפל המוסמך יש לקבוע עמו פגישת ייעוץ בה יינתן הסבר מפורט על כל התהליך, לרבות סיכונים אפשריים. בפגישה זו המטפל יבצע אבחון של המטופל, ויתאים את הטיפול  לצבע העור, צבע השערה, עובייה ומיקומה.

חשוב לבדוק עם המטפל באיזה מכשיר הוא עושה שימוש, ולוודא שמדובר במכשיר שמתאים לטיפול הסרת שיער, ושהינו מאושר ע”י ה-FDA – מנהל המזון והתרופות האמריקאי.

מספר שבועות לפני הטיפול ולאחריו מומלץ להימנע מלחשוף את האזור המטופל לשמש, שכן חשיפה כזו עלולה להגביר את הסיכוי לסיבוכים כתוצאה מהטיפול.

דילוג לתוכן