בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

5 דברים שחשוב לדעת לפני שעושים טיפול הסרת שיער בלייזר

עמוד הביתבלוג › 5 דברים שחשוב לדעת לפני שעושים טיפול הסרת שיער בלייזר

ענף הסרת שיער בלייזר הוא אחד הפופולאריים בתחום טיפולי אסתטיקה. נשים רבות וכיום גם חלק בלתי מבוטל של גברים המעוניינים להסיר שיער מיותר מגופם, בוחרים לעשות זאת בשיטת הלייזר. התכנסנו

5 דברים שחשוב לדעת לפני שעושים טיפול הסרת שיער בלייזר
5 דברים שחשוב לדעת לפני שעושים טיפול הסרת שיער בלייזר

כאן כדי להציג 5 דברים חשובים שכל אחת ואחד מכם צריכים לדעת רגע לפני שתתיישבו על מיטת הטיפולים.  

הסרת שיער בלייזר היא שיטה שעובדת אם עובדים איתה נכון

טיפולי לייזר, לרבות הסרת שיער בלייזר מתבצעים בטכנולוגיות המבוססות על קרני אור, שעומדות בתקני משרד הבריאות, ה-CE האירופי וה-FDA האמריקאי. מדובר בשיטה שעובדת ומניבה תוצאות מעולות, בתנאי שהיא עומדת ב-2 קריטריונים חשובים: האחד – היא מתבססת על טכנולוגיות איכותיות ומכשור מתקדם. השני – הטיפולים נעשים בידי מטפלים ברמה מקצועית גבוהה, שיודעים לקבוע תכנית אישית לכל מטופל על פי סוג העור וסוג השערה. לפיכך, יש לוודא שאתם נותנים את גופכם בידיים טובות במכון מוכר ומבוקר, שמצויד במיטב המכשור ובכוח האדם המקצועי ביותר בתחום.

הסרת שיער לצמיתות – הבטחה בערבון מוגבל

מכונים ומטפלים רבים נוהגים להציג טיפולי הסרת שיער בלייזר ככאלה שיצליחו להסיר את השיער לצמיתות, אך מדובר בהבטחה בערבון מוגבל. ללא ספק, הטיפולים הללו אפקטיביים מאוד, מחלישים את השערה ולעיתים אף מונעים את צמיחתה המחודשת. עם זאת, תמיד קיים סיכוי שמסיבות ביולוגיות כמו סוג עור או איזון הורמונלי, אצל מטופלים מסוימים תהיה צמיחה חוזרת של השערה באזור שעבר טיפול. מידת הצמיחה החוזרת של השערה משתנה בין אדם לאדם על פי הנתונים האישיים, ורק מכון מקצועי ידע לשקף את התמונה הנכונה, להימנע מהגבלת מספר הטיפולים ולתת אחריות לתוצאות.

הטיפול מתאים כמעט לכולם אך נדרשת בדיקת התאמה

כמעט כל מי שמעונין להפחית או להעלים את שיער הגוף באזור כזה או אחר, יכול לעבור הסרת שיער בלייזר החל מגיל מסוים – נשים מגיל 15 שיש להן מחזור תקין מזה 3 שנים, וגברים מגיל 17 למעט כאלה המעוניינים להסיר שיער מאזורים הורמונליים (עורף, גב, כתפיים), מה שמומלץ מגיל 25. עם זאת, חשוב לבצע לפני הטיפול בדיקת התאמה, הכוללת בחינה של גוון העור והשיער, גיל המטופל, מצבו בריאותי לרבות תרופות שהוא נוטל בקביעות, ועוד.

הטיפול אינו כואב לעומת שיטות אחרות

מי שעבר הסרת שיער בלייזר יוכל להעיד שהטיפול אמנם כרוך באי נוחות מסוימת אך היא בהחלט נסבלת. לבטח מדובר בשיטה פחות כואבת בהשוואה למריטת השיער בשעווה, בחוט או טיפול באפילציה. מכשירי הלייזר המתקדמים כוללים מנגנונים להפחתת כאב, שמבוססים על קירור של האזור המטופל. באמצעות הקירור המכווץ את כלי הדם בשכבה העליונה של העור, נוצר אפקט אלחוש המפחית משמעותית את הכאב ואי הנוחות. כמו כן, במקרים בהם הטיפול מתבצע על גבי אזור נרחב (כמו גב למשל) ניתן לאלחש את האזור לפני ביצוע הטיפול.

מומלץ לבצע הסרת שיער בלייזר במכון תחת פיקוח רפואי

חשוב לדעת שמשרד הבריאות אינו מפקח על כל שוק הסרת השיער בלייזר. לפיכך, כל בעל עסק או מטפל המצויד במכשור להסרת שיער, יכול להציג עצמו כמכון ולקבל אליו מטופלים. מדובר בפתח לסיכונים, כיוון ששימוש בלתי אחראי בטכנולוגיות הקיימות עלול במקרה הטוב למנוע השגת תוצאה רצויה, ובמקרה הרע יותר לגרום לנזקים כגון צלקות או כוויות. לפיכך, לפני שתבחרו מכון, ודאו שהוא נמצא תחת פיקוח של רופא – זה חשוב.

דילוג לתוכן