בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

כירורג כלי דם

עמוד הביתמחלקת מחלות כלי דם › כירורג כלי דם
כירורג כלי דם
כירורג כלי דם

כירורג כלי דם בתל אביב מדיקל סנטר

תל אביב מדיקל סנטר הוא מרכז רפואי פרטי, דרכו תוכלו לתאם פגישה עם כירורג כלי דם עבור בדיקה, אבחנה וטיפול במחלות כלי דם שונות. תחום הרפואה של כירורגיית כלי דם הוא אחד החשובים ביותר בעולם הרפואי כולו. הוא עוסק בבריאות כלי הדם שלנו – מאבי העורקים ועד הקטנים שבנימים. מומחה כלי דם יוכל לבצע בדיקות הדמיה ומעבדה שונות שתכליתן למצוא את מקור הבעיה בכלי הדם, לבצע אבחנה של מחלת הבסיס, ולהתאים טיפול מיטבי למטופל.
בתל אביב מדיקל סנטר ניתן לתאם פגישה אצל כירורג כלי דם מומלץ כמו ד”ר אנטולי סימנובסקי, בכיסוי חלקי או מלא של ביטוחים משלימים וביטוחים פרטיים.

מתי יש צורך בטיפול של מומחה כלי דם?

ישנם לא מעט מצבים שיכולים להעיד על מחלות של כלי דם, ובהם יש צורך באבחנה ובטיפול של מומחה כלי דם זאת, בין אם מדובר בטיפול תרופתי שמרני ובין אם בהתערבות כירורגית של כירורג כלי דם. בין הסימפטומים הבולטים של מחלות כלי דם נמצא הכאב – כאבי גפיים, כאבים באזור האגן וכאבי ראש יכולים להעיד על מחלות כלי דם בהתהוות. בנוסף, בצקות בגפיים יכולות להעיד על מחלה של כלי הדם ועל ירידה ביכולת פינוי הנוזלים דרכם. מחלות כלי דם קשות ולא מטופלות הן קטלניות, כשהמצבים שיכולים להתפתח מהן כוללים מפרצת ודימום פנימי, שבץ מוחי ואוטם לבבי (התקף לב).

בדיקות בתחום כירורגיית כלי הדם

כירורג כלי דם עושה שימוש ב-3 כלים מרכזיים עבור אבחנה מדויקת של מחלות כלי דם, והכלים האלה הם בראש ובראשונה בדיקת המטופל ושיחה עמו (אנמנזה), ולאחר מכן בדיקות מעבדה בצורה של בדיקות דם פשוטות. הכלי השלישי והחשוב ביותר הוא הדמיה. בתחום כלי הדם, בדיקת הבחירה היא בדיקת אולטרסאונד מיוחד בשם “דופלר“, בה בודקים את זרימת הדם בכלי הדם הנבדקים ובאזור הנבדק. בין הבדיקות האלה ניתן לציין בדיקות כמו:

  • דופלר עורקי רגליים ודופלר עורקים לאחר מאמץ – בדיקות אלה משמשות לבחינת איכות זרימת הדם בכלי הדם הרגליים, ולאיתור מחלות כמו טרשת עורקים (באמצעות דופלר עורקים רגיל ולאחר מאמץ).
  • דופלר ורידי רגליים – בדיקה המשמשת לאיתור של DVT – קריש בוורידי הרגל העמוקים. בדיקת דופלר ורידי רגליים היא בדיקה חשובה שלעתים גם יש לבצע באופן דחוף – כאשר יש חשד לקריש, שיכול לגרום עם המשך זרימתו בזרם הדם לשבץ מוחי או אוטם לבבי.
  • בדיקת דופלר אגן – לאבחון מחלות בכלי הדם האגניים.
  • דופלר קרוטיס – בדיקת דופלר צוואר, או בשם אחר אולטרסאונד דופלר קרוטיס, משמשת לבחינת זרימת הדם בעורקים הקרוטידיים – העורקים הגדולים המובילים דם מאבי העורקים למוח. בדיקות אלה הן חשובות ביותר לאבחון מוקדם של היצרויות היכולות להוביל לשבץ מוחי.

מחפשים כירורג כלי דם מומלץ? בתל אביב מדיקל סנטר – מצאתם

בתל אביב מדיקל סנטר תוכלו לקבל מענה מלא בתחום כירורגיית כלי הדם משלב האבחנה ועד הטיפול. כאן תוכלו לתאם פגישה עם כירורג כלי דם מומלץ מהשורה הראשונה, וכן לקבל מענה טכני ועוטף מלא. במרכז שלנו יש מכון אולטרסאונד מאובזר בו ניתן לבצע את כלל הבדיקות הרלוונטיות, ומעבדה מלאה לביצוע ופענוח של בדיקות דם. בנוסף, תוכלו להשלים את הטיפול והאבחנה עם רופא מכל דיסציפלינה שתידרש על מנת להשלים את התמונה הקלינית, לרבות אורתופד, נוירולוג ורופא כאב.

שירותי במחלקת מחלות כלי דם

דילוג לתוכן