רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

דופלר עורקי רגליים

עמוד הביתמכון אולטרסאונד פרטי › דופלר עורקי רגליים

בתל אביב מדיקל סנטר אנו מבצעים את רוב הבדיקת אולטרסאונד דופלר הקיימות. ביניהם גם דופלר עורקי רגליים ודופלר עורקי רגליים לאחר מאמץ.

מועדים לבדיקה:
בדיקות דופלר ניתן לקבוע בכל ימות השבוע בשעות גמישות

 עלות הבדיקה:

מחיר בדיקת דופלר עורקי גרליים – 1280 ש״ח

מחיר בדיקות דופלר לאחר מאמץ – 1720 ש״ח

*מחירים תקפים רק לבעלי ת.ז ישראלית

הבדיקה מתבצעת על ידי:
טכנאית רפואית עם ניסיון בבדיקות דופלר יותר מ-25 שנה או רופא מומחה רדיולוג מנוסה

הכנות לבידקה:
● לא למרוח קרם או משחה לאזור הבדיקה
● רוב הבדיקות דופלר לא דורשות הכנה מיוחדת
כתובתנו:
יש חניה בתשלום צמוד למכון
דופלר עורקי רגליים
דופלר עורקי רגליים

בדיקת דופלר עורקי רגליים בתל אביב מדיקל סנטר

בדיקת דופלר עורקי רגליים מתבצעת כחלק ממערכת האולטרסאונד בתל אביב מדיקל סנטר, ומשמשת לאבחון של מחלות כלי דם בגפיים התחתונות. בדיקה זו, שעושה שימוש בגלי קול על מנת להעריך באופן מדויק את זרימת הדם בעורקי הרגליים, מהווה חלק ממערך בדיקות רחב המיועד למטרה זו ומתבצע במכון האולטרסאונד בתל אביב מדיקל סנטר. מערך זה כולל בדיקות דופלר נוספות להערכה ובדיקה של מחלות כלי דם, לדוגמה:

  • בדיקת דופלר ורידי רגליים – דופלר ורידי רגליים משמש להערכת של זרימת הדם בוורידי הרגליים ולאיתור היצרויות וקרישים שמהווים מצב מסכן חיים.
  • דופלר קרוטיס -אולטרסאונד דופלר קרוטיס, שידוע גם בתור בדיקת דופלר צוואר, משמש להערכת זרימת הדם בעורקי הקרוטיד המעבירים דם מאבי העורקים למוח. בדיקה זו חשובה מאוד להערכת מצב נוירולוגי ולמניעה של שבץ מוחי.
  • בדיקת דופלר אגן – לאיתור בעיות ומחלות בכלי הדם המזינים את האגן ומערכת העיכול.

את כל הבדיקות הללו ניתן לקבל דרך תל אביב מדיקל סנטר, בהחזר מלא או חלקי לבעלי ביטוחים פרטיים וביטוחים משלימים מתאימים.

לקבוע תור לבדיקת דופלר עורקי רגליים
לקבוע תור לבדיקת דופלר עורקי רגליים
03-7712804

באילו מצבים יש לבצע דופלר עורקי רגליים?

דופלקס עורקי רגליים או דופלר עורקי רגליים (שמות שונים לאותה הבדיקה) מתבצע כאשר ישנו חשד לפגיעה בזרימת הדם בגפיים התחתונות. החשד הזה עולה בדרך כלל מסיפור קליני מתאים, כמו כאבים ברגליים ובהליכה, נפיחות ברגליים או אובדן תחושה. את ההפניה לביצוע דופלקס עורקי רגליים ניתן לקבל דרך רופא משפחה, אם כי במקרים רבים ההפניה תתבצע על ידי נוירולוג אליו המטופל מגיע לבירור הכאב או חוסר התחושה. פענוח הבדיקה מתבצע על ידי כירורג כלי דם, המתמחה באבחון וטיפול ניתוחי במחלות כלי דם.

כיצד מתבצע דופלקס עורקי רגליים?

בדיקת דופלר עורקי רגליים היא בדיקת אולטרסאונד, כלומר בדיקה המתבססת על גלי קול המשודרים מהמכשיר המבצע את הבדיקה לגוף המטופל, תוך קליטת הגלים החוזרים, העברתם לגלים חשמליים והצגתם על גבי המכשיר. הבדיקה מתבצעת במסגרת מכון אולטרסאונד ברמה הגבוהה ביותר על ידי טכנאי ורופא המתמחים שניהם בתחום. הבדיקה אינה מהוה הליך פולשני ולא דורשת הרדמה או טשטוש, ולכן גם אין הכנה מיוחדת או צורך בהתאוששות ממנה.
לבדיקה מספר שלבים המיועדים לסקירה של כלל הפרמטרים החשובים במצבם של כלי הדם ברגליים. בשלב ראשון, מתבצעת הערכה של כלי הדם במצב מנוחה, ובמקרים מסוימים גם מבוצעת השוואה של הזרימה בכלי הדם ברגליים לאלה בידיים, על מנת להעריך ולהשוות אליהם את מהירות הזרימה. מכשיר האולטרסאונד יודע לבצע את ההערכה בעצמו ולזהות בעיות זרימה, קרישים וכן היצרויות אותן יוכל לפענח הרופא בקלות.
לאחר מכן, במרבית הבדיקות יש לבצע גם דופלר עורקים לאחר מאמץ – בדיקה שבוחנת את תפקוד כלי הדם לאחר הליכה על גבי הליכון לאורך מספר דקות. כך, גם אם ישנה היצרות שלא באה לידי ביטוי בירידה בזרימה בכלי הדם במנוחה, מצב כלי הדם במאמץ יאתר אותה. לעיתים תתבצע בדיקה אחרונה בה יוצמד המכשיר לקצות אצבעות הרגל, כך שתוכל להיעשות גם הערכה לזרימת הדם בכלי הדם המרוחקים והקטנים ביותר – דבר שמעיד על בריאות כלי הדם ועל הצטברות אפשרית של סידן.

דופלר עורקי רגליים פרטי בתל אביב מדיקל סנטר – הבחירה הבטוחה בשבילכם

אם אתם זקוקים לבדיקת דופלר עורקי רגליים, הדבר הבטוח והיעיל ביותר שתוכלו לעשות הוא להזמין דופלר עורקי רגליים פרטי בתל אביב מדיקל סנטר. אצלנו תקבלו ליווי אישי של רופא מומחה בתחום כלי הדם, בדיקה שמתבצעת באמצעות המכשור המתקדם ביותר ובידיים המיומנות ביותר, ובסופו של דבר גם אבחנה והתאמת טיפול מיטבי בהתאם למצבכם. כל זה – תחת קורת גג אחת בתל אביב מדיקל סנטר.

שירותי מחלקת אולטרסאונד

דילוג לתוכן