רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

בדיקת דופלר

בתל אביב מדיקל סנטר אנו מבצעים את רוב הבדיקת אולטרסאונד דופלר הקיימות.

מועדים לבדיקה:
בדיקות דופלר ניתן לקבוע ברוב ימות השבוע בשעות גמישות

 עלות הבדיקה:

מחיר בדיקת דופלר – 1280 ש״ח
מחיר בדיקות דופלר לאחר מאמץ – 1720 ש״ח

*מחירים תקפים רק לבעלי ת.ז ישראלית

הבדיקה מתבצעת על ידי:
טכנאית רפואית עם ניסיון בבדיקות דופלר יותר מ-25 שנה או רופא מומחה רדיולוג מנוסה

הכנות לבידקה:
● לא למרוח קרם או משחה לאזור הבדיקה
● רוב הבדיקות דופלר לא דורשות הכנה מיוחדת
כתובתנו:
יש חניה בתשלום צמוד למכון
בדיקת דופלר
בדיקת דופלר

בדיקת דופלר בתל אביב מדיקל סנטר

בתל אביב מדיקל סנטר אנו מבצעים בדיקות דופלר (Doppler Ultrasound, Dupplex, דופלקס, אולטרסאונד דופלר) מסוגים שונים. כל בדיקות הדופלר למיניהן מתבצעות במסגרת מכון האולטרסאונד המתקדם שלנו, באמצעות צוות רפואי מיומן ובעזרת ציוד חדשני. ניתן לבצע אצלנו כל בדיקת דופלר פרטית בצורה המקצועית ביותר ובתנאים הנוחים שאנו מציעים לכל לקוחות המרכז הרפואי שלנו. תוצאות הבדיקות מפוענחות על ידי רופאים מומחים ובעלי ניסיון עשיר כגון כירורג כלי דם או נוירולוג, בהתאם לסוג הבדיקה. על פי תוצאות הבדיקה, אנו מפנים את הנבדקים לטיפולים או לבדיקות אבחנתיות נוספות. לרווחת לקוחותינו, מעבר לבדיקות הדופלר, ניתן להיעזר במערך בדיקות כולל ובמגוון מומחים רפואיים מכל התחומים – הכול אצלנו תחת קורת גג אחת. לכל לקוחותינו מובטח שירות מקצועי עם יחס אישי, במלוא הרגישות והדיסקרטיות.
עבור בדיקת דופלר פרטית המבוצעת אצלנו, ניתן לקבל החזר מלא או חלקי במסגרת ביטוחים משלימים או ביטוח בריאות פרטי.

לקבוע תור לבדיקת דופלר
לקבוע תור לבדיקת דופלר
03-7712804

 

כמה מילים על בדיקת דופלר ומתי נדרש לבצע אותה

בתל אביב מדיקל סנטר אנו מבצעים את בדיקת אולטרסאונד דופלר המתקדמת הידועה גם בשם אולטרסאונד דופלקס. הבדיקה מתבצעת באמצעות מכונת דימות חדשנית המדגימה את אנטומיית האיבר במגוון רמות, ומתייחסת לכמה מצבי דימות הנמצאים בשימוש. הדופלקס מחבר את אות הדופלר וכן את תמונת האולטרסאונד הדו-ממדית.
בדיקת דופלר נעשית במטרה לבחון את תקינות הזרימה של הדם באיברי גופנו, ולאשש או לשלול חשד לזרימה בעייתית, היצרויות, חסימות, קרישי דם, ורידים לא תקינים ועוד. לעיתים מדובר במצבים מסכני חיים שניתן למנוע מבעוד מועד, ולכן זוהי בדיקה חשובה במיוחד.
הבדיקה מתבצעת על ידי שימוש באולטרסאונד, לכן היא נקראת גם אולטרסאונד דופלר. במהלך הבדיקה מניחים את מתמר האולטרסאונד על האיבר הנבדק, וגלי הקול שהוא מפיק מוחזרים מכלי הדם המצויים באיבר הספציפי. צורת ההחזרה של גלי הקול מכלי הדם מלמדת על תקינות זרימת הדם – רגילה או חלשה. מדובר בבדיקה לא פולשנית שאינה כרוכה בכאב או בתופעות לוואי, ושאין בה שימוש בקרינה מייננת.
לעיתים הבדיקה מבוצעת בשכיבה, לעיתים בישיבה ולעיתים לאחר מאמץ – הכול תלוי בסוג הבדיקה ובמטרת ההפניה.
קיימים סוגים שונים של בדיקות דופלר, ולהלן נפרט לגביהן.

לקבוע תור לבדיקת דופלר
לקבוע תור לבדיקת דופלר
03-7712804

 

סוגי בדיקות דופלר שאנו מבצעים בתל אביב מדיקל סנטר:

בדיקת דופלר עורקי צוואר

בדיקת דופלר עורקי צוואר ידועה גם בשמות: דופלר קרוטיס, אולטרסאונד דופלר קרוטיס או דופלקס עורקי הצוואר. הבדיקה מאפשרת לבחון את מבנה כלי הדם הצוואריים, ולהעריך את איכות ומהירות זרימת הדם בעורקי הצוואר המובילים דם למוח. הבדיקה נועדה לאשר או לשלול סיכונים או גורמים לבעיות כגון אירוע מוחי, הפרעות ראייה, בעיות שיווי משקל, אוושות בצוואר והפרעות אחרות הנגרמות כתוצאה מאי תקינות בזרימת הדם בעורקי הקרוטיס.

בדיקת דופלר עורקי רגליים – בדיקת דופלר אחרי מאמץ

בדיקת דופלר עורקי רגליים מדגימה את כלי הדם הגדולים ברגליים על מנת להעריך מהי רמת זרימת הדם בעורקי רגליים וכפות רגליים לאחר ביצוע פעילות מאומצת. בעזרת בדיקת דופלר אחרי מאמץ ניתן לאבחן בעורקי הרגליים חסימות עקב היצרויות כלי דם, קרישי דם, גידולים או מומים, כיבים וכיווץ ממושך בשרירי הרגליים. בדיקת דופלר רגליים זו נעשית גם לצרכי ניטור זרימת הדם אחרי ניתוחים שבוצעו ברגליים/כפות הרגליים.

בדיקת דופלר ורידי רגליים וידיים

זוהי בדיקת דופלר כלי דם בגפיים, שבעזרתה בוחנים את מבנה כלי הדם בידיים וברגליים ואת תקינות זרימת הדם בהם. הבדיקה מאפשרת: למדוד איכות ומהירות של זרימת הדם בוורידים בגפיים התחתונות והעליונות, להעריך את מצב מערכת הוורידים ותפקודה, לבחון דליות ברגליים ולברר סיבות לכאבי גפיים. בדיקת דופלר ורידי רגליים וידיים מאפשרת לאתר בעיות שונות כגון: אי ספיקה בוורידים, חסימות בחלל הוורידים העמוקים, היצרות או התרחבות כלי הדם ועוד.

לקבוע תור לבדיקת דופלר
לקבוע תור לבדיקת דופלר
03-7712804

 

בדיקת אולטרסאונד דופלר TCD (Transcranial Doppler)

בדיקת אולטרסאונד דופלר TCD נועדה למדוד את אספקת הדם למוח. המדידה המתקבלת במהלך הבדיקה נותנת אינדיקציה לתקינות זרימת הדם בעורקים הדקים המובילים למוח אשר ממוקמים בגולגולת. בעזרת הבדיקה ניתן להתרשם ממהירות זרימת הדם בעורקים המוחיים, ולאבחן היצרויות ופגיעות שונות.

בדיקת דופלר עורקי הבטן

בדיקת דופלר עורקי הבטן מאפשרת למדוד את כיוון ומהירות זרימת הדם בוורידים ובעורקים המצויים בחלל הבטן ובאברים הבטניים. ניתן להעריך באמצעותה את התקינות של אספקת הדם לאיברים הפנימיים, לאתר הפרעות שונות בכלי דם ראשיים המצויים באזור הבטן, חסימות בזרימת הדם כתוצאה מקרישי דם, היצרויות בכלי דם, וגידולים או מומים מולדים למיניהם אשר פוגעים בתקינות זרימת הדם בחלל הבטן.

בדיקת דופלר לב

בדיקת דופלר לב סורקת תמונות של שריר הלב, חדרי הלב, מסתמים ומבנים נוספים בלב. בעזרתה ניתן לאבחן מומי לב שונים, לזהות הפרעות בתפקוד שריר הלב ולאתר בעיות שונות הקשורות למבנה הלב, למסתמים ולכלי הדם הגדולים היוצאים מהלב, וכן חולשת שריר הלב בעקבות אוטם, אי ספיקה, קריש דם שעלול להיסחף, דלקת במעטפת הלב ועוד.

בדיקת דופלר אגן

אנו מבצעים בדיקת דופלר אגן על מנת לבחון את זרימת הדם בשחלות ו/או ברחם. הבדיקה נדרשת כאשר קיים חשד כלשהו לקיומו של ממצא חריג בשחלות, בחלל הרחם, בדפנות הרחם או בסמוך להן, כגון ציסטות, גידולים או תסביב שחלה. אולטרה סאונד דופלר אגן מאפשר לנו לקבל מידע נוסף מעבר להדגמה של האיברים בתמונת דו-ממד בגווני אפור. הבדיקה נותנת הערכה של עושר כלי הדם ברחם, בשחלה או בכל ממצא נוסף באגן, וכן מאפשרת למדוד את רמת זרימת הדם באיברים אלו.

בדיקת דופלר IMT Intima Media Thickness

בדיקת דופלר IMT Intima Media Thickness הינה בדיקת אולטרסאונד שבעזרתה מודדים את עובי דופן עורקי הצוואר. עובי הדופן משקף תהליך ראשוני של טרשת העורקים, ולכן מדידתו מסייעת בהחלטה לגבי התחלת טיפול תרופתי מונע או הגברת טיפול. כמו כן, בעזרת בדיקה זו ניתן לבצע מעקב אחר התפתחותו של התהליך הטרשתי, מה שמסייע לאמוד את יעילותו של הטיפול הניתן.
הבדיקה חשובה במיוחד לנוכח העובדה שטרשת העורקים מהווה כיום גורם מוות מרכזי בעולם המערבי, והינה מקור להתקפי לב, אירועים מוחיים ומחלות כלי דם בגפיים. איתור מוקדם של הבעיה עשוי למנוע אירועי לב וכלי דם, ומאפשר להתאים טיפול מונע שמקטין את הסיכון משמעותית. בעזרת בדיקת דופלר IMT ניתן לאתר אוכלוסייה בסיכון, שאינה ניתנת לאיתור באמצעים המקובלים על פי גורמי סיכון כמו לחץ דם גבוה וכולסטרול גבוה.

פענוח תוצאות בדיקות דופלר והמשמעויות הנלוות

פענוח תוצאות של בדיקות דופלר שונות תלוי בכל בדיקה ספציפית לגופה. בהתאם לערכים המתקבלים בבדיקה יוכל לקבוע הרופא המומחה (נוירולוג, כירורג כלי דם או כל מומחה אחר), אם יש להפנות את המטופל לטיפול מתאים, לרבות טיפולים תרופתיים או התערבות כירורגית.
פענוח תקין של בדיקת דופלר, משמעו שלא נמצאו בבדיקה הפרעות של זרימת דם בעורקים ובוורידים, ולא נצפו בעיות כמו קרישי דם, חסימות או היצרויות בכלי הדם.
פענוחים לא תקינים כוללים זיהוי של היצרויות או חסימות שלעיתים נדרש ניתוח לפתיחתן חסימה, איתור קרישי דם, איתור מפרצות – אזורים בהם יש היחלשות של דופן העורק והיווצרות מבנה שדומה לבלון שמתפתח מכלי הדם, ועוד.

שירותי מחלקת אולטרסאונד

דילוג לתוכן