רציף הרברט סמואל 46, תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

אולטרסאונד רקמות רכות

עמוד הביתמכון אולטרסאונד פרטי › אולטרסאונד רקמות רכות
אולטרסאונד רקמות רכות
אולטרסאונד רקמות רכות

בדיקת אולטרסאונד רקמות רכות בתל אביב מדיקל סנטר

בדיקת אולטרסאונד רקמות רכות מבוצעות במסגרת מכון האולטרסאונד של המרכז הרפואי תל אביב מדיקל סנטר. במכון מבוצעות כל בדיקות ההדמיה לרבות אולטרסאונד בטן, אולטרסאונד אשכים, אולטרסאונד עורקי צוואר ועוד.

יש לנו במרכז מכון אולטרסאונד חדשני, שמצויד במכשור מתקדם. הבדיקות נעשות בידי צוות מקצועי עתיר ניסיון. התוצאות מפוענחות על ידי רדיולוג מומחה.

כמו כל הבדיקות והטיפולים המבוצעים במרכזנו, גם אולטרסאונד רקמות רכות זו בדיקה המתבצעת עם כל התנאים הנוחים ביותר ברמה מלונאית, בדיסקרטיות וברגישות ותוך מתן יחס אישי ואמפתיה מצד הצוות.

לרוב ניתן לקבל החזר כספי עבור הבדיקה דרך ביטוח הבריאות פרטי.

מהי בדיקת אולטרסאונד רקמות רכות ולמה היא נועדה?

בדומה לבדיקות אולטרסאונד אחרות, גם אולטרסאונד רקמות רכות הינה בדיקה המתבצעת בצורה חיצונית ללא אלמנט פולשני. מטרתה היא לזהות דלקות, גושים או גידולים ברקמות הגוף הרכות: רקמות שומן, כלי דם, גידים, לימפה, בלוטת התריס, צוואר, מערכת העצבים ועוד. סקירת הרקמות הרכות מתבצעת לבירור טיבם של ממצאים חשודים כמו גושי שומן, דלקות, נוזלים, קרעים, בעיות ברקמות רכות של המפרקים ועוד. הנבדקים מופנים לרוב על ידי רופא מומחה (אורתופד, גניקולוג, רופא גסטרו  וכיו”ב).

הבדיקה מבצעת הדמיה על ידי גלי קול, ומספקת תמונה של הרקמות הרכות. אולטרסאונד רקמות רכות יכול להדגים מבני עור, רקמה תת עורית, שכבה של מיטת הרקמות הרכות, השרירים וכן הפאסיה – רקמת חיבור תת עורית.

כמו כן, הבדיקה משמשת למעקב אחר עוברים בזמן ההיריון.

ביצוע הבדיקה במרכז

בדיקת האולטרסאונד נעשית במרכז בידי טכנאי מיומן ומנוסה. היא מתבצעת בחדר האולטרסאונד כאשר הנבדקים שוכבים על מיטה. הבודק מעביר מתמר על גוף הנבדק, תוך כדי בחינת הממצאים המופיעים על מסך.

הבדיקה נמשכת מספר דקות, אינה כרוכה בכאב או אי נוחות ואין לה תופעות לוואי. כמו כן, אין צורך בהכנה מוקדמת עבורה. מומלץ ללבוש בגדים נוחים ולהימנע מענידת תכשיטים.

הנחיות מדויקות לגבי מהלך הבדיקה ניתנות על ידי נציגתנו בעת הזמנת התור.

תוצאות הבדיקה

אנו מוסרים לנבדקים את תוצאות בדיקת האולטרסאונד לאחר ביצועה ופענוחה על ידי רדיולוג. אם סריקת האיברים לא העלתה ממצאים מיוחדים – הבדיקה תיחשב לתקינה. עם זאת, גם במקרים בהם עולה ממצא כלשהו, לא תמיד הוא יעיד על בעיה, לכן התוצאות הסופיות יתקבלו רק לאחר הצגת חוות דעתו של הרופא הבוחן את ממצאי הבדיקה. במידת הצורך ובהתאם לתוצאות – יומלץ על טיפול או המשך בירור.

דילוג לתוכן