בית גאון (גיבור לשעבר) קומה 12 רח׳ פרופסור יחזקאל קויפמן 6 תל אביב 03-771-2804 א'-ה' 08:00 - 20:00 ו' 08:00 - 14:00

דורבן העקב

עמוד הביתאורתופדיה › דורבן העקב
דורבן העקב
דורבן העקב

שירות אבחון וטיפול דורבן בעקב הרגל בתל אביב מדיקל סנטר

במחלקת אורתופדיה במרכז הרפואי תל אביב מדיקל סנטר, אנו מבצעים בדיקות אבחון ומספקים ייעוץ וכן טיפול בדורבן העקב. בין השאר אנו מבצעים גם אולטרסאונד אורתופדי.

בדיקת עקב דורבן מבוצעת על ידי אורתופד פרטי מומחה קרסול וכף רגל, ד”ר ניב דריאנגל – רופא בכיר במערך האורתופדי של המרכז הרפואי שיבא בתל השומר.

מהו דורבן העקב?

דורבן הוא השם בו נוהגים לכנות דלקת בחלק התחתון של עקב הרגל. מדובר בדלקת ברצועה החיתולית הכפית, שנמתחת לאורך התחתית של כף הרגל, מקשרת בין העקב לאצבעות, ומספקת תמיכה לקשת כף הרגל. למעשה, הדלקת ממוקמת בחיבור של הרצועה אל חלקה הקדמי התחתון של עצם העקב. לעיתים הדורבן נגרם מעומס יתר על הרצועה. המצב הדלקתי הזה בא לידי ביטוי בהופעת כאב בעקב הרגל.

כיצד מתבצע אבחון דורבן העקב בתל אביב מדיקל סנטר

אבחון דורבן העקב המתבצע על ידי מומחה כף רגל, מתחיל בבחינת תלונות המטופל וההיסטוריה הרפואית שלו. בהמשך הרופא מבצע בדיקה גופנית ומנסה לאתר בכף הרגל נקודות רגישות  נקודות רגישות. זיהוי מיקוד הכאב באזור מסוים עשוי לסייע באבחון הבעיה.

במקרים בהם האבחנה אינה מובהקת, יתכן שיהיה צורך בביצוע אולטרסאונד אורטופדי, בדיקת MRI  או בדיקת דם, לשלילת אפשרות של מקור אחר לכאב.

ייעוץ וטיפול אורתופד פרטי

השירות שאנו מספקים במרכזנו בנושא דורבן העקב, כולל גם המלצות של האורתופד לטיפול בהתאם לאבחון. לרוב יומלץ על מנוחה, קומפרס קרח, עיסוי מקומי , הורדה בפעילות המאמצת את כף הרגל, תרגילי מתיחה, הימנעות מהליכה ברגליים יחפות, נעילת נעליים רכות או שימוש במדרסי סיליקון. כל אלה הן פעולות שעשויות להקל על העומס המופעל על כף הרגל. במקרה הצורך, הרופא ימליץ על טיפול תרופתי או ניתוחי.

היתרון בביצוע בדיקת עקב דורבן במרכז שלנו

שימוש בשירות דורבן העקב במרכז הרפואי שלנו מאפשר למטופלים לבצע במקום גם בדיקות נוספות נדרשות כמו אולטרסאונד אורתופדי או בדיקות דם. אנו מסייעים גם בקביעת תורים מהירים לביצוע של בדיקות חיצוניות כגון MRI.

כמו כן, מכיוון שבמרכז פועלים מומחים רבים, ניתן להתייעץ עם כל מומחה במידה והבעיה נושקת לתחומו או שמאובחנת כשייכת אליו.

מעבר לכך, המטופלים זוכים לשירות מקצועי עם יחס אדיב ואישי, במרכז מעוצב ויוקרתי ובאווירה נעימה ואמפתית.

דילוג לתוכן